Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-01-13 12:03:06

deserta

Member

Punktów :   

Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Drodzy Sąsiedzi,

Chcemy Was spytać, czy Wam też doskwierają hałasy i odgłosy dobiegające od Waszych Sąsiadów- z góry, z boku, zdołu?
My mieszkamy na parterze i niestety słyszymy bardzo głośne tupanie dziecka nad nami, często nie do wytrzymania:(. Wkurza nas to strasznie, przeszkadza, nie można spokojnie zjeść obiadu czy obejrzeć wiadomości. W nocy słyszymy chrapanie Sąsiada z boku. Generalnie nie jest nam do śmiechu, dlatego prosimy Was o poważne potraktowanie sprawy. Jedna z hipotez jest taka, że wykonawca/SM wytanił/a materiały izolacyjne i dostaliśmy bubla, niewykluczone, że będziemy się starać o opinię rzeczoznawcy budowlanego w tej sprawie.
Dlatego piszcie proszę, jak u Was to wygląda i komu przeszkadza, żebyśmy widzieli, że/czy problem jest powszechny.

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

#2 2009-01-13 12:43:54

MartaTomek

Member

Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Kiedy ok. godz. 20 czytam bajkę mojej córce, a do mojej miłej sąsiadki przychodzi znajoma w odwiedziny
i rozmawiają sobie wcale nie głośno, to u nas słychać praktycznie wszystko jeśli by się wsłuchać,
a sam fakt rozmowy słychać nawet wtedy gdy ja czytam dość głośno bajkę. Trudno mi czytaniem zagłuszyć te rozmowy.
Podobnie z odgłosami z mieszkań z sąsiedniej klatki. Staram się nie skupiać na tych odgłosach

Trudno jednak wkurzac się na ludzi. Oni tylko rozmawiają ...

Izolacja akustyczna jest bardzo kiepska.
Pociąg który jedzie o godz. 22 i 23 też jest na tyle dobrze słyszalny przy zamkniętych oknach, że nie raz już mnie obudził

#3 2009-01-13 13:15:21

Robert

Gość

No ja jeszcze nie wiem jak u nas.
Jak jestem w mieszkaniu to Gosi, Marcina ani ich córeczki nie słyszę.Nawet jak nie wiercę
Pociąg wczoraj był głośny.Może zmarznięta ziemia lepiej przenosi drgania? Jak było cieplej, to było lepiej.
Innych sąsiadów, których mógłbym słyszeć jeszcze nie mamy.
Pozdrawiam
Robert

#4 2009-01-13 13:52:45

deserta

Member

Punktów :   

MartaTomek napisał:

Kiedy ok. godz. 20 czytam bajkę mojej córce, a do mojej miłej sąsiadki przychodzi znajoma w odwiedziny
i rozmawiają sobie wcale nie głośno, to u nas słychać praktycznie wszystko jeśli by się wsłuchać,
a sam fakt rozmowy słychać nawet wtedy gdy ja czytam dość głośno bajkę. Trudno mi czytaniem zagłuszyć te rozmowy.
Podobnie z odgłosami z mieszkań z sąsiedniej klatki. Staram się nie skupiać na tych odgłosach

Trudno jednak wkurzac się na ludzi. Oni tylko rozmawiają ...

Izolacja akustyczna jest bardzo kiepska.
Pociąg który jedzie o godz. 22 i 23 też jest na tyle dobrze słyszalny przy zamkniętych oknach, że nie raz już mnie obudził

Dzięki bardzo za Waszą reakcję- oczywiście my nie mamy pretensji o to, że ludzie po prostu rozmawiają i ich słychać, bo to byłaby paranoja; pretensje możemy mieć natomiast o to, że taki nam blok wybudowali. Stąd nasza akcja:).
Dzięki i czekamy na więcej!
A&T

#5 2009-01-13 13:55:02

GMJ

Gość

Cieszymy się, że nas nie słychać choć muszę przyznać, że u nas nie jest za cicho.. Iga wciąż włącza głośno Arkę Noego i inne "ciche" dziecięce zespoły..

Jeśli chodzi o odgłosy z innych mieszkań, to na razie nie możemy za dużo powiedzieć, przynajmniej do momentu, w którym wprowadzą się wszyscy ... Jak do tej pory słyszymy jedynie wiercenie i walenie w ściany...

Poprzednio jednak mieliśmy podobny problem z hałasem z góry, boku i dołu i to właśnie zadecydowało o zakupie mieszkania na najwyższym piętrze. Szczerze, to już zaczęliśmy się zastanawiać, czy nasi obecni sąsiedzi już nas nienawidzą hehe... Słyszeliśmy, że w nowym budownictwie to częsty problem - ale nie wiemy czy to prawda...

Pozdrawiamy i życzymy więcej spokojnych chwil we własnym M

Iga, Gosia i Marcin

#6 2009-01-13 14:44:01

Mika

Gość

My wprawdzie jeszcze nie zamieszkalismy, dlatego nie wypowiem się na temat odgłosów jedyne do czego możemy się odnieść to do jakości scian a dokładnie ich grubości.... praktycznie kazdą ścianę musimy gipsowac !!!...gdyz przy mocniejszym uderzeniu, czy to montując szafki kuchenne... czy umywalkę... wybijamy dziury na wylot.....   właściwie nie my lecz fachowcy... którzy z niejdenym obiektem mieli do czynienia... samo mówi przez siebie

#7 2009-01-13 14:56:13

Robert

Gość

No ścianki z tej dziurawki to nieporozumienie.
Głupiego kołka nie można solidnie zamocować.
Ciekawe jak sobie poradzą fachowcy od montażu mebli kuchennych.

Pozrdawiam
Robert

#8 2009-01-13 16:53:30

GMJ

Gość

Jeśli chodzi o grubość ścian to rzeczywiście nie postarali się
Robert coś o tym wie hehe - gdy montowali nam schody przewiercili się do niego (swoją drogą, dzięki za wyrozumiałość ) ponoć takich ścian nasi fachowcy jeszcze nie widzieli ..
Ponoć po wywierceniu dziury należy dać gipsu jeśli kołek nie trzyma i wtedy jest ok..

My nadal szafek kuchennych nie mamy - a powód idiotyczny ... mianowicie noworoczny psikus. Nie dostarczono oświetlenia do kilku zamówień i na nie czekają... W tym tygodniu powinno już być. Wtedy napiszemy jak to wyglądało u nas.. Może następnym będzie łatwiej...

Pozdrawiamy
Gosia i Marcin

#9 2009-01-13 21:44:10

Aga i Marcin

Member

Punktów :   

deserta napisał:

Drodzy Sąsiedzi,

Chcemy Was spytać, czy Wam też doskwierają hałasy i odgłosy dobiegające od Waszych Sąsiadów- z góry, z boku, zdołu?
My mieszkamy na parterze i niestety słyszymy bardzo głośne tupanie dziecka nad nami, często nie do wytrzymania:(. Wkurza nas to strasznie, przeszkadza, nie można spokojnie zjeść obiadu czy obejrzeć wiadomości. W nocy słyszymy chrapanie Sąsiada z boku. Generalnie nie jest nam do śmiechu, dlatego prosimy Was o poważne potraktowanie sprawy. Jedna z hipotez jest taka, że wykonawca/SM wytanił/a materiały izolacyjne i dostaliśmy bubla, niewykluczone, że będziemy się starać o opinię rzeczoznawcy budowlanego w tej sprawie.
Dlatego piszcie proszę, jak u Was to wygląda i komu przeszkadza, żebyśmy widzieli, że/czy problem jest powszechny.

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

Mam pytanie o te chrapanie...
czy to spod nr 3?

#10 2009-01-13 22:46:48

Robert

Gość

GMJ ja kupiłem specjalne kołki do dziurawki i jest lepiej.
No ale do szafek kuchennych to nie wiem co będzie dobre.
Zalewać gipsem to trochę go pójdzie jak się trafi w nieodpowiednie miejsce.
Pewnie na szynach to powieszą

Pozdrawiam

ps. jak tam hałasy od nas?

#11 2009-01-14 08:04:50

deserta

Member

Punktów :   

Witajcie,

Do Marcina: wydaje nam się, że tak chociaż w bloku tak się niesie, że słyszymy też odgłosy wiercenia i stukania ( dodam, że w środku nocy) w ogóle z innych klatek więc może to nie od Was, ręki nie dam sobie uciąć.

Tak czy siak głośno jest i jeśli wielu osobom by to przeszkadzało, to można by zawalczyć o zwrot części kosztów od SM, jeśli rzeczoznawca stwierdzi, gdzie i jakie popełniono błędy. Wysłaliśmy już zapytanie do fachowców i czekamy na kontakt i informacje, jak wygląda taka procedura i ile kosztuje.

Pozdrawiamy Sąsiadów,

A&T

#12 2009-01-14 10:09:24

GMJ

Gość

Robert napisał:

ps. jak tam hałasy od nas?

Jak na razie jedynie wiercenie i walenie w ściany... A muszę pochwalić ekipy remontujące po bokach, zaczyna się dopiero po 7:30 od cichego wiercenia, a dopiero potem na całego dziękujemy, ponieważ dzięki temu to nie jest wcale uciążliwe ...

Rozmów nie słyszeliśmy jeszcze ...

Gosia i Marcin

#13 2009-01-16 15:47:22

Robert

Gość

Wczoraj nam się troszkę przeciągnęło z pracami...
Wybaczcie

Ania i Robert

#14 2009-01-19 12:54:43

Marta

Member

Punktów :   

Ściany jak nic są kiepskie. U nas sąsiad wiercac u siebie w domu zrobił nam wielka dziure. Nie mieliśmy pretensji do sąsiada, no bo specjalnie tego nie zrobił. Ale kierwonik budowy razem z tym całym Jarkiem to mnie dobili - zaczęli się śmiać jak się zapytałam czy ktoś od nich mógłby to wypełnic - chyba to oni stawiali te ściany? Po prostu beznadziejne zachowanie kierownika.

#15 2009-01-19 13:16:29

Robert

Gość

Cześć Marta.
Co robił Wasz sąsiad, że przewiercił się do Was?
Nam też Marcin;) zrobił dziurę jak zakładali schody, ale z tego co wiem, to wiertłem 30cm.

Pozdrawiam
Robert

Stopka forum

RSS