Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-11-20 14:55:47

świeżo upieczony sąsiad

Gość

kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

witajcie
od kilku dni mam podpisaną umowę przedwstępną na zakup ekspektatywy do mieszkania. własnie dostałem kredyt w tym ciężkim okresie ufff
za tydzien podpisuję umowę notarialną i w tym momencie wejdę w prawa i obowiązki dotychczasowego oczekującego na mieszkanie.

ucieszyłem się bardzo, jak znalazłem to forum, że tworzy się wspólnota ludzi, że jest wymiana informacji, że ludziom zależy tak jak mnie etc.
przeraża mnie jednak to, że jestem na początku drogi, którą wielu z Was już przebyło- odbiór, wykończenie i cała reszta z której pewnie jeszcze nie zdaje sobie sprawy.

nie wiem, kiedy będzie odbiór mieszkania- klatka nr 4, czy mam czekać na telefon ze spółdzielni w tej sprawie, czy samemu o to zabiegać (oczywiście po podpisaniu już aktu notarialnego).
Przykłodowo: czy jeśli w mieszkaniu nie będzie piekarnika i płyty grzewczej z którymi są problemy z tego co czytam na tym forum, czy radzicie abym dokonał odbioru mieszkania, czy odmówić i poinformowac, ze nie dokonam odbioru do czasu dostarczenia w/w?
Kontakty ze spóldzielnią muszę ograniczyć do minimum gdyz dla nich ciągle nie jestem stroną, nie chcą rozmawiać, informować, tylko szybko ucinają pytania i zbywają człowieka jak tylko mogą.

Proszę, bardzo proszę Życzliwych Sąsiadów o informacje, od czego zacząć i co powinienem po kolei zrobić, aby sfinalizować "całość starań o własne mieszkanko".

Dziękuje tym wszytskim, którzy odpiszą i podzielą się własnym doświadczeniem. To moje pierwsze kroki, nie wiem jakie stawiac następne.

Pozdrawiam
świeżo upieczony sąsiad

 

#2 2008-11-20 16:01:15

Robert

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Witam sąsiada z klatki.
Ja dzisiaj miałem drugi odbiór i niestety nie ostatni.
Co do kuchenki to zrezygnowałem dzisiaj.
Zostałem poinformowany, że jeszcze nie zostało złożone zamówienie na nie i mogłem zrezygnować.
Co do odbioru to proszę zadzwonić do Pani Joanny (tel 693799499), która się tym zajmuje.
Jeżeli nie będzie innych usterek technicznych (lub byłyby niewielkie), to ja bym podpisał protokół z uwzględnieniem braku kuchni i tychże usterek.
Mając protokół można starać się o założenie licznika energii elektryczne.

Pozdrawiam
mieszkanie nr 19

 

#3 2008-11-20 16:38:08

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Witamy przyszlego Sasiada.
Tak jak pisze Robert za kontakt z nami i odbiory na budowie odpowiada Pani Joanna Krajcer. Na telefon ze spoldzielni nie ma co liczyc. Najlepiej co jakis czas dzownic do Pani Joanny i dopytywac kiedy odbior.
Odpowiedz na pytanie czy odbierac/nie odbierac nie jest prosta. Naszym zdaniem, jesli usterki nie sa razace (i to jest wzgledne, bo dla jednego nie do przyjecia bedzie niedomalowany naroznik sciany, a drugi nie przejmie sie peknieciami na laczeniach plyt gipsowo-kartonowych) to warto podpisac protokol odbioru. Wszystkie usterki w nim wpisane i tak predzej czy pozniej musza byc usuniete (na naszej budowie raczej pozniej). Z naszych obserwacji wynika, ze czas usuwania usterek jest tak samo dlugi w przypadku odmowy podpisania odbioru jak i jej asygnowania. Plusem niewatpliwym podpisania protoklu jest, jak pisze Robert, mozliowsc podpisania umowy o dostarczenia enegii elektrycznej, bo na licznik czeka sie od 1 do 2 tygodni. No i juz mozna w tym czasie zwozic materialy:)
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#4 2008-11-20 18:33:56

Aga i Adek 101

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Widzę Robert że męczysz się z nimi dalej, aż przykro. U nas już trwają robótki ale poprawki i tak jeszcze będą. Trzymam kciuki za wszystkich !!!

 

#5 2008-11-20 19:58:04

Kupie mieszkanie

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Witam! Prośba do "śweiżo upieczony sąsiad", jestem zainteresowany zakupem mieszkania prosiłbym nowego sąsiada o kontakt na priv jesli nie jest to dla Ciebie problemem. Odezwij się jak znajdziesz chwile na kinsley@o2.pl chciałbym od Ciebie uzyskać trochę informacji jaką drogę przechodziłeś przy zakupie mieszkania.  Pozdrawiam!

 

#6 2008-11-20 21:27:20

GMJ

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Witamy

Mieszkanie już odebraliśmy z uwzględnieniem usterek w protokole, które muszą być zrobione (jak wspomnieliście) wcześniej czy później.. Ale nastawcie się raczej na PÓŹNIEJ

Jeśli chodzi o pytania dotyczące mieszkania, to rzeczywiście jedynie Pani Joanna udziela informacji, a w jej głosie nie słychać chęci mordu jak u pozostałych ;P inni po prostu olewają wszystko.

Zrezygnowaliśmy również z kuchenki (z jednej strony nie jest zbyt rewelacyjna, a z drugiej jeśli się z niej nie zrezygnuje - mieszkania się nie odbierze, ponieważ jej nie mają.. więc odbiór przeciąga się w nieskończoność).

Nasze mieszkanko jest właśnie dopieszczane tzn. staramy się je wykończyć jak najszybciej, ponieważ od 1-go grudnia wprowadzamy się...

Czekamy aż sąsiedzi zaczną nam hałasować ;P przy wykańczaniu własnego M.
Robert tylko odbierzcie przed marcem bo naszej dzidzi spać nie dacie

Pozdrawiamy

 

#7 2008-11-20 21:47:18

Robert

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Aga i Adek 101 damy sobie radę z nimi
GMJ gratulacje!

 

#8 2008-11-21 08:27:54

świeżo upieczony sąsiad

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Ale mamy świetnych Sąsiadów
Dziękuje za wszystkie informacje

Bardzo miło będzie się mieszkać wsród ludzi Życzliwych
to tak a propos tego, że dzisiaj mamy "Światowy Dzień Życzliwości" 
Może trzeba wysłać maila z informacją do SM ? Kto się podejmie ?

Dzięki serdeczne
Będziemy zaglądać tu często.

W sumie to zależy nam na jak najszybszym wprowadzeniu się do nowego mieszkanka jak pewnie każdemu z Was

Pozdrawiam Was
Życzę powodzenia w realizacji planów wykończeniowych
Tomek z rodzinką

 

#9 2008-11-21 10:05:34

świeżo upieczony sąsiad

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Czy ktoś ma namiary na osobę którą można wynająć do dokonania
odbioru mieszkania? Nie znamy się na rzeczy, więc nie chcemy ryzykować
Proszę o jakiś telefon do fachowca.

Pozdrawiam

 

#10 2008-11-21 10:24:03

Robert

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Pan Jerzy Krzyż nr 601755437 - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Budownictwa.

Nam pomagał i dobrze się stało

Pozdrawiam

 

#11 2008-11-21 10:33:30

świeżo upieczony sąsiad

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

super, dziękuje
na pewno do niego zadzwonimy i skorzystamy z jego pomocy,
skoro poleca go nasz Sąsiad

dzięki wielkie

 

#12 2008-11-21 11:09:23

świeżo upieczony sąsiad

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Pytanie do Roberta:
czy Pan Jerzy Krzyż przybywa na odbiór z potrzebnymi narzędziami?
czy we własnym zakresie mamy je organizować? jak to było u Was?

czy koszt takiej usługi jest zależny od liczby "podejśc do odbiorów" czy każda wizyta jest płatna oddzielnie?
jaki to jest koszt mniej wiecej?

 

#13 2008-11-21 12:43:34

świeżo upieczony sąsiad

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

i jeszcze jedno
czy aby dokonać odbióru mieszkania, trzeba przynieść jakieś specjalne dokumenty (np.projekty instalacji itp) czy też takie niezbędne dokumenty będzie miał przedstawiciel spółdzielni?

ps. mam juz uzgodniony termin odbioru mieszkania  (klatka nr 4 mieszkanie 8) na czwartek 27 listopada
ciekawi jesteśmy "co to będzie" ???
pójdziemy na odbiór z Panem poleconym przez Roberta

aż się boję na samą myśl...
pozdr.

 

#14 2008-11-21 14:59:53

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Witamy.
Na pierwsze z pytan to ci nie odpowiemy, bo my mielismy na odbiorze fachowca rodzinnego ,ale zdaje się, ze powinien miec wszytskie potrzebne rzeczy ze soba.
Na odbiór trzeba zabrac dowód osobisty i umowe ze spoldzielnia. Ze strony naszych budowlancow mozesz liczyc tylko na protokol zdawczo odbiorczy, gdzie jest zapisana powierzchnia mieszkania i dołaczony jest rzut mieszkania z zaznaczonymi niektorymi wymarami. Oni nie maja zadnych szczegolowych projektow i dobrze zebys mial je ze soba aby sprawdzic czy wszystko sie zgadza (ilosc pomieszczen;-), rozmieszczenie wszelakich instalacji i ewentualne zmiany, jesli takie były wprowadzane).
Pozdrawiamy i zyczymy spokojnego, szybkiego odbioru.
K&J

Offline

 

#15 2008-11-21 15:54:27

Robert

Gość

Re: kiedy odebrać mieszkanie i kolejne kroki

Pan Krzyż przychodzi z własnym sprzętem

Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr