Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-11-27 09:15:05

ŚwieżUpieczSąsiad Tomek

Gość

Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Witajcie Sąsiedzi

Może podzielimy się, na jakim jesteśmy etapie z odbiorami, wykańczaniem siebie i mieszkań ?

Marta Tomek i trzyletnia Lena
Klatka nr 4, mieszkanie nr 8

Jutro mamy pierwsze podejście do odbioru mieszkania.
Na odbiór idziemy z fachowcem poleconym przez Roberta (Robert- dzięki bardzo za namiar na Pana Jerzego).

Jesteśmy na etapie szukania ekipy, która wykończy mieszkanko. Nie jest łatwo niestety... bo albo krzyczą sobie kosmiczne kwoty, albo mają zajęte terminy albo na każde pytanie odpowiadają "nie ma sprawy, zrobi się, nie ma problemu" a odnosi się wrażenie, że ten fachowiec nie wie, czym ciąć gres...

Może ktoś ma godną polecenia ekipkę lub fachowca, który postawiłby ścianę, położył gres w łazience i kuchni?

Ogólnie nastawienie mamy bardzo pozytywne żyjemy tym, że niebawem to całe zamieszanie "mieszkaniowe" się skończy, cokolwiek oznacza słowo "niebawem" heheh. Choć dla nas, przygoda z mieszkaniem całkiem niedawno się zaczęła Jesteśmy pełni podziwu dla osób, które mierzą sie z "mieszkaniem" od wielu miesięcy Szacunek.

Wszystkim życzy powodzenia, dużo cierpliwości i szczęścia w wyborach wszelakich.

Pozdrawiamy Całe Sąsiedztwo.
Marta Tomek z Lenką

 

#2 2008-11-27 11:14:47

Robert

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Marto Tomku i  Lenko
Nasz "poziom" zaawansowanie jest dosyć niski.
Jedyne co do tej pory udało nam się załatwić to umowa o energię,zamówione meble do kuchni (90%) i wiem kto zrobi nam schody no i wybrałem sprzęt AGD.
Niestety wszystko trzyma brak klucza w ręku.
Ja takie trudne sprawy jak wybór kolorów itp, itd zostawiam mojej lepszej połowie Ani

Pozdrawiam
klatka 4 (56) mieszkanie 19

 

#3 2008-11-27 11:45:49

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Cześć Wam,

dawno mnie tu nie było ale dzięki temu moje mieszkanko jest już na wykończeniu. Z prac budowlanych (dodawanie ścian, poprawki - których było bardzo, bardzo dużo) pozostału już tylko malowanie. Więc jest nadzieja.

Odnośnie ekipy to mogę podać namiar na ludzi którzy mi wykańczają mieszkanie:

PARTNER-BUD
0-721-31-40-50

Ja, póki co, jestem z nich zadowolony - murują, tynkują, kładą płytki (cały zakres wykończenia mieszkań) - w sumie to większość prac była robione u mnie przez nich i mi się podoba . Tak więc polecam.

Życzę powodzenia przy walkach budowlanych

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-11-27 12:14:30

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Czy jeśli zdecydujemy się jutro na odbiór mieszkania, pomimo "pewnych niedoskonałości" i umieszczenia niedoskonałości w protokole odbiorczym, to czy dostaniemy jutro klucze do mieszkania?
czy też dostaniemy klucze w momencie, kiedy zostaną zrobione poprawki wskazane w protokole?
czy na prawde usuwanie "bubli w mieszkniach" nalezy liczyć w tygodniach? tak chyba jest u Ciebie Robert? długo już to trwa- od pierwszego podejścia do odbioru mieszkania?

Offline

 

#5 2008-11-27 12:59:03

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Cześć,

mi zeszło ponad 3 m-ce zanim odebrałem mieszkanie w którym oczywiście było jeszcze sporo wad. I tak by ich nie poprawili. Musiałem to robić na własną ręke. A klucze dostaniecie jak podpiszecie protokół .Tylko tyle że jak coś się wam nie podoba to nie podpisujcie protokołu bo potem to już możecie zapomnieć o poprawkach. Jak nie podpiszecie to kluczy raczej nie dostanoiecie - zależy jak im się spieszy z oddaniem całości a słyszałem że bardzo im zależy na oddaniu budyku do końca roku. Czy zmiana ustawy o konieczności nadawania mieszkaniom sprawności energetycznej nie ma z tym nic wspólnego

Pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-11-27 13:54:32

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

dzięki Ktoś i Robert za odpowiedz
może rozbawię Was tym pytaniem ale jaki adres będziemy mieli, jeśli dzisiaj mamy klatka 4 mieszkanie 8?

Offline

 

#7 2008-11-27 14:33:47

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Witamy.
Wasz nowy adres Marto i Tomku to ul. Wańkowicza 56/8.
My jestesmy wlasnie na etapie kafelkowania wszystkiego co sie da:), ale i tak schody i meble kuchenne bedzeimy mieli dopiero na pocztaku nowego roku. W sumie tempo i tak mamy niezle, bo przerabialismy dosc sporo w mieszkaniu.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#8 2008-11-28 12:19:19

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

witam,
ja już przygotowuję się do przeprowadzki, czekam tylko na montaż kuchni...a to dopiero za 2 tygodnie i zaraz po tym się wprowadzam ale.... przyznam szczerze, że nie tryskam energią, gdyż w mieszkaniu jest zimno czy jest ktoś na forum kto już mieszka? jaka temperatura panuje w mieszkaniu?

Offline

 

#9 2008-11-28 12:32:10

Agunia42

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Dzień dobry!
Piszę żeby się pochwalić, że mieszkanie nr4 w klatce 3 ( 54/4) od miesiąca jest zamieszkałe.
Odebraliśmy z małymi brakami, wolałam sama poprawić np.ślad buta wgłębiony w posadzce cementowej , niż czekać na fachowców spółdzielni.
Wykańczała mi ekipa spoza Wrocławia , bo sama tez tu nie mieszkam .Mieszkanie dla córki - studentki.Niestety, ekipa choć dobra- nie ma terminów.
Na wszelkie poprawki spółdzielni - nie ma co liczyć- chyba ,że ktoś ma siły na codzienne użeranie się z majstrową .
Ja próbowałam ,ale w końcu dałam luz .
Mają nadal do poprawienia wszelkie regulacje - okien i drzwi - zwłaszcza wewnętrznych-jesteśmy podobno na liści  i jak przyjdzie czas - przyjda.Póki co w drzwiach  do toalety nie przekręca sie zamknięcie , podobnie w kuchni  co do klucza ,a w pokoju w ogóle się nie domykaja po położeniu listwy wykańczającej płytki i panele.
Zwróćcie uwagę na wysokość posadzek - był problem po położeniu płytek z zamnknięciem drzwi wejściowych !!
W sumie mieszka sie córce dobrze - mieszkanie jest b.ciepłe.
Ekipy wykończeniowe ogłaszają się na klatkach i nawet na forum widziałam.
Ewentualne poprawki elektryczne załatwiali elektrycy z firmy zatrudnionej przez spółdzielnię - po godzinach , fuchaa za 70 zł od punktu.Były potrzebne przeróbki -w inne miejsca i wysokości kontakty.Mam numer jakby był potrzebny.
W sumie , po przejściu tych wszystkich trudności , marzę tylko o jednym - podpisać akt notarialny , założyć wspólnotę mieszkaniową i wypiąć się na spółdzielnię AGROMET!!!!!!!
Życzę duuuuuużo cierpliwości , bo będzie potrzebna
Agunia

 

#10 2009-01-01 17:56:17

Aga i Adek 101

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

No to fajnie:) Ale od punktu biorą 70zł? To dużo ale faktycznie zawsze tak jest niestety jak są to elektrycy z budowy. Generalnie ceny elektryków to od 25zł do max.60zł za punkt. Dlatego proponuje jednak załatwić sobie na własną rękę elektryka. Bo z naszej budowy troszkę zdzierają. Nie ma problemu jak się robi ze dwie przeróbki ale już jak jest ich około 10 można to odczuć

 

#11 2009-01-04 15:32:10

GMJ

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

magda napisał:

witam,
ja już przygotowuję się do przeprowadzki, czekam tylko na montaż kuchni...a to dopiero za 2 tygodnie i zaraz po tym się wprowadzam ale.... przyznam szczerze, że nie tryskam energią, gdyż w mieszkaniu jest zimno czy jest ktoś na forum kto już mieszka? jaka temperatura panuje w mieszkaniu?

Szczerze to nie jest tu za ciepło. Mamy mieszkanie z antresolą, mieszkamy miesiąc i w mieszkaniu panuje temperatura ~ 16 stopni z kaloryferami nastawionymi na max. Ktoś gdzieś tam mówił, że im więcej osób będzie mieszkać w klatce , tym będzie lepsza sprawność grzania. Dzisiaj dokupiliśmy grzejnik dodatkowy bo trochę palce kostnieją .

Marcin i Gosia.

 

#12 2009-01-04 17:05:44

Robert

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

O wróciliście
My po przeróbkach ogrzewania dzisiaj zaczęliśmy grzać, czyli od naszej wspólnej ściany będziecie mieli cieplej:)
Z tym ogrzewaniem to jakoś dziwnie, bo o ile rozdzielacze są tak gorące, że nie można dotknąć, to już sam dopływ do grzejników ledwie ciepły, a dopływy zimne.
Mam nadzieję, że to tylko taka duża bezwładność instalacji, lub grzejniki tak dobrze oddają ciepło, że woda się schładza

Dzisiaj wieczorem zajrzę co i jak.

Pozdrawiamy

Ania i Robert

 

#13 2009-01-09 09:31:27

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Witam wszystkich!

My się wprowadziliśmy w półowa grudniu. Remont udało nam się skończyć w około 2 miesięcy. Mieliśmy dobrą ekipę, częściowo przyjaciele.
Nam się dobrze mieszka, bardzo się cieszymy nawet.

Jeżeli chodzi o temperature, to ciekawy temat. U nas jest ok, raczej około 21/22 stopnie kiedy mamy termostaty na 3,1.

Ale w tym temacie mam pytania do GMJ/Marcin i Gosia. My tez mamy mieszkanie z antresołą (kl 5, albo nr 58), czy u was pod oknami w salonie (na dole, nie na antresola) też tak wieje?  Ja mam lekką obawę, że może coś jest nie tak jeżeli chodzi o izolacji właśnie tam.

Offline

 

#14 2009-01-09 11:21:40

GMJ

Gość

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Hej.

Powiem ci że na dole w salonie jest ok raczej. Gorzej jest nad antresolą we wnęce pomiędzy oknem a ścianą - stamtąd chłodzi mocno. Już mamy plan, żeby tam zabudować jakimiś półkami (plan powstał jeszcze przed odkryciem faktu że wieje stamtąd).

Co do ogrzewania, to już się robi cieplej, aczkolwiek grzejniki nie grzeją tak jak powinny, ale już to zgłosiliśmy i ma ktoś przyjść i dokonać regulacji.

Pozdrawiamy

Gosia i Marcin

PS: Krale - mieszkanie po prawej czy po lewej? Może jesteśmy ościennymi sąsiadami??

 

#15 2009-01-09 13:02:56

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Pochwalcie się na jakim jesteście etapie :) ?

Witam Gosia i Marcin,

My mieszkamy po prawie stronie, jezeli stoisz przed budynkiem. Mieszkanie 21. Czy jesteśmy sasiadamy? :-)

U nas coś zrobią z tym wiatrem na dole. Zgłosiłem sprawę i pani Ola była bardzo pomocna. Więc zobaczymy.

Martijn i Ellen Krale
(z córkami)

Ostatnio edytowany przez Krale (2009-01-09 13:03:32)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław