Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-02-04 18:19:36

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Szanowni Państwo!

W dniach 23 i 25 stycznia tego roku firma zewnętrzna usuwała pokrywę śniegową z dachu naszego budynku. Dla mieszkańców parteru są to dni pamiętne, albowiem podłoga naszych mieszkań drżała za każdym razem, gdy śnieg spadał.

Jednakże tym, co naprawdę przypomina o pracach wykonywanych przez tą firmę, jest stan drzewek i krzewów, którymi obsadzona jest część wspólna. Ciężar spadającego śniegu połamał, a w niektórych przypadkach doszczętnie zniszczył, nasadzenia. Przypominam, że zostały one sfinansowane z pieniędzy wszystkich mieszkańców budynku.

Nie wspominam już o szkodach w ogródkach mieszkańców parteru, bowiem na widok niektórych z nich chce się płakać.

Poinformowałam o tym zdarzeniu prezesa naszej spółdzielni. W odpowiedzi usłyszałam, że nie było innego sposobu na usunięcie śniegu (?! – ja jako laik widzę przynajmniej jedno przyjazne zieleni rozwiązanie). Na pytanie, czy zieleń na części wspólnej zostanie odtworzona, usłyszałam, że i owszem. Pod warunkiem, że wystarczy na to pieniędzy – patrz pieniędzy mieszkańców budynku.

Osobiście nie widzę uzasadnienia, dla którego to my mielibyśmy płacić za odtworzenie nasadzeń. Uważam, że to firma, która wyrządziła szkodę, powinna sfinansować nowe nasadzenia. Taka odpowiedzialność wynika wprost z kodeksu cywilnego. Jednakże wymaga to wyegzekwowania naszego prawa.

W związku z powyższym przygotowałam odpowiednie pismo do zarządu naszej spółdzielni - znajdziecie je Państwo poniżej. Odniesie ono skutek, jeżeli będzie głosem nas wszystkich. Dlatego zwracam się do mieszkańców wszystkich pięter o dołączenie do mojego głosu.

Osoby zainteresowane proszę o informację, w jakich dniach i godzinach można zastać je w mieszkaniu. Do wszystkich chętnych podejdę.

Moje dane kontaktowe:
Ewa Rodziewicz, Wańkowicza 58/2
E: ewarodziewicz@gmail.com
T: 500 331 489

Wasza sąsiadka


Treść pisma, które zostanie skierowane do zarządu spółdzielni:

Szanowny Panie,
w dniach 23 oraz 25 stycznia 2010r. firma wynajęta przez spółdzielnię usuwała pokrywę śniegową z dachu budynku przy ul. M. Wańkowicza. Prace te polegały na zrzuceniu z dachu – z wysokości 4 oraz 5 piętra – zalegającego tam śniegu wprost na usytuowane nad garażem podziemnym:
•    tarasy przynależne do mieszkań znajdujących się na parterze oraz
•    na część wspólną.

Ciężar zrzucanego śniegu mogli odczuć wszyscy mieszkańcy parteru, który przebywali w mieszkaniach w trakcie prowadzenia wspomnianych prac, bowiem podłoga drżała za każdym razem, gdy śnieg spadał na tarasy.

Część tarasów przynależnych do mieszkań została w roku 2009 obsadzona przez mieszkańców drzewkami oraz krzewami. Również na części wspólnej dokonano nasadzeń roślin, a prace te zostały sfinansowane z pieniędzy mieszkańców budynku.

Tymczasem osoby oddelegowane przez wynajętą firmę bez zastanowienia zrzucały ciężki śnieg wprost na obsadzone powierzchnie oraz płoty oddzielające poszczególne tarasy. W konsekwencji większość drzewek i krzewów została połamana, a niektóre z nich wręcz doszczętnie zniszczono.

Zgodnie z art. 415 ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r. Nr 16, poz. 93 ze zm.) kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

Niewątpliwie firma zewnętrzna wyrządziła mieszkańcom budynku przy ul. M. Wańkowicza szkodę poprzez zniszczenie:
•    mienia prywatnego w postaci zieleni nasadzonej na tarasach przynależnych do mieszkań oraz
•    mienia wspólnego w postaci nasadzeń na części wspólnej, znajdującej.

Bezsprzecznie szkoda ta została wyrządzona z winy firmy zewnętrznej, która nie przemyślała najwyraźniej konsekwencji przyjętego przez siebie rozwiązania. Istnieją inne rozwiązania w zakresie usuwania śniegu z dachu, które uchroniłyby wszystkie nasadzenia przed zniszczeniem.

W związku z powyższym zwracam się o pociągnięcie firmy zewnętrznej do odpowiedzialności za poczynione szkody, w szczególności do pokrycia kosztów odtworzenia nasadzeń zarówno na prywatnych tarasach, jak i na części wspólnej. Nie uważam bowiem, aby zasadne było sfinansowanie tych wydatków ze środków zgromadzonych przez mieszkańców budynku.

Offline

#2 2010-02-04 20:44:30

oburzony

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Zgadzam się z Panią.
Odpowiedzialnością za dokonane szkody powinna być obarczona firma, która ich dokonała.

Pozdrawiam i apeluję do sąsiadów o składanie podpisów.

#3 2010-02-05 12:49:38

Sąsiadka

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Dodaj żądanie niezwłocznego ustosunkowania się na piśmie w powyższej sprawie

#4 2010-02-05 12:51:38

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Widzę, że wiele osób czyta mojego posta, jednak nikt nie zgłosił jak dotąd chęci podpisania pisma.

dziękuję za wszystkie uwagi co do pisma - część z nich na pewno uwzględnię.

Offline

#5 2010-02-05 18:02:41

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Dzien dobry Pani Ewo oraz Wszyscy Sasiedzi.

Z tego co Pani pisze wyglada na to, ze nasz prezes ma nasza wspolna wlasnosc gdzies, wiec podpiszemy sie z chcecia pod takim listem.
Zapraszamy do nas po weekendzie, jesli Pani pasuje to np. moze byc w poniedzialek po 20.
Wankowicza 60/21.

Pozdrawiamy
Kasia&Janusz

Offline

#6 2010-02-05 18:57:12

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

w poniedziałek niestety nie dam rady. czy inny termin Państwu odpowiada? o informacje proszę już na maila lub telefonicznie.

Ewa

Offline

#7 2010-02-07 17:41:01

mieszkaniec

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby firma odśnieżająca była związana z prezesem spółdzielni (np. Jego brat lub znajomy) , wtedy prezes będzie robił wszystko, żeby uniknąć pociągnięcia do odpowiedzialności w/w firmy....

#8 2010-02-12 19:58:23

cristoforo101

New member

Zarejestrowany: 2010-02-12
Posty: 2
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Jestem za.

Jak trzeba się podpisać, chętnie to zrobię. Ale z naszym kochanym Prezesem trzeba konkretnie i na piśmie. Inaczej będzie nasz ignorował. Mam trochę doświadczenia z nim, ponieważ mieszkałem na ulicy Stalowej - również przez niego zarządzanej. Wtedy miał jeszcze mniej na głowie... ale i tak ciężko sie było z nim dogadać. a teraz to już całkiem olewa.

Moje uwagi:
- tak jak był ten cytat z KC, to sprawa prosta jak drut.
- trzeba jak najszybciej zrobić zdjęcia ze szkody - najlepiej z datownikiem.
- konkretne pismo do prezesa. Podbić w sekretariacie u niego kiedy odebrał. Znam przypadki, że nie chciał przyjąć pisma... co twardis wyszli po policjanta jako świadka żeby przyjął i przyszli jeszcze raz. Wtedy zbledli i przyjęli.
- dopytać dokładnie, kto wykonywał tą pracę. Czy pracownicy spółdzielni? czy też firma zewnętrzna wynajęta przez spółdzielnię. Jak firma zewnętrzna to sprawa jest jeszcze łatwiejsza. Firma powinna posiadać OC działalności z zakres oc kontraktowym. A więc jesli w ramach wykonywania swojej działalności uczyniła komuś szkodę, należy iść bezpośrednio do jej ubezpieczyciela i taka szkodę zgłosić. Jeśli nie ma to tym gorzej dla Prezesa. Oznacza, ze przed zawarciem kontraktu nie spytał czy firma ma ubezpieczenie. A on zgodnie z kodeksem handlowym, jako prezes powinien w sposób należyty dbać o interesy podmiotu którego stanowi władzę. A więc jeśli tego nie uczynił, znaczy się że działa na szkodę firmy. A więc nie będzie taki mądry, że my za to zapłacimy, za to że on w ramach swojej pracy nie wykonał jej należycie.

Jestem do usług, bo już mam dość tego olewania z każdej strony czynności zawodowych przez Prezesa. Czas z tym skończyć... Jestem za i się podpisuję.
Pozostałe kwestie zaniedbań tez trzeba jak najszybciej uzupełnić. Szkoda moich, waszych, naszych pieniędzy. Zamiast płacić za to że prezes nie dopilnowuje czegoś, możemy te pieniądze spożytkować inaczej. biednych i potrzebujących w koło jest wielu.

cristoforo@o2.pl

Offline

#9 2010-02-14 19:31:15

Jubei

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Zgadzam się z Wnioskodawcami - osoby, które przyczyniły się do zniszczenia cudzej własności powinny zrekompensować straty. Tym bardziej, że straty powstały z powodu lenistwa bądź lekkomyślności i można było im zapobiec.

Chętnie podpiszę się pod petycją dotyczącą strat po zrzucaniu śniegu.

Mam nadzieję, że następujące sytuacje także znajdą się na wokandzie:
- oklepane już na forum zajmowanie cudzych miejsc parkingowych (znów straty czasu, nerwów spowodowane cudzą lekkomyślnością lub lenistwem)
- grillowanie pod balkonami mieszkańców (kolejne straty, wiadomo czym spowodowane)
- puszczanie głośnej muzyki bez uprzedniego uzgodnienia z mieszkańcami (strata czyjegoś czasu, zdrowia ponownie spowodowana lekkomyślnością)
- nadal niesprawna brama wjazdowa
- zaśmiecanie klatek schodowych (komu przeszkadza, że są schludne i ładne)

Skoro mieszkamy w SPÓŁDZIELNI powinniśmy mieć szacunek dla siebie wzajemnie, dla naszej własności, czasu i prywatności. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to źle trafił.

Cieszę się, że Pani Ewa podjęła temat zrzucania śniegu i chętnie wesprę tę inicjatywę. Mam też nadzieję, że wymienione wyżej tematy znajdują zrozumienie u Mieszkańców - głupio byłoby pisać petycję przeciwko któremuś ze współlokatorów.

Pozdrawiam

#10 2010-02-15 22:51:46

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

"Chętnie podpiszę się pod petycją dotyczącą strat po zrzucaniu śniegu."

Zatem proszę o kontakt na maila lub telefonicznie

Offline

#11 2010-02-16 16:54:33

Addie

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Jubei napisał:

Zgadzam się z Wnioskodawcami - osoby, które przyczyniły się do zniszczenia cudzej własności powinny zrekompensować straty. Tym bardziej, że straty powstały z powodu lenistwa bądź lekkomyślności i można było im zapobiec.

Chętnie podpiszę się pod petycją dotyczącą strat po zrzucaniu śniegu.

Mam nadzieję, że następujące sytuacje także znajdą się na wokandzie:
- oklepane już na forum zajmowanie cudzych miejsc parkingowych (znów straty czasu, nerwów spowodowane cudzą lekkomyślnością lub lenistwem)
- grillowanie pod balkonami mieszkańców (kolejne straty, wiadomo czym spowodowane)
- puszczanie głośnej muzyki bez uprzedniego uzgodnienia z mieszkańcami (strata czyjegoś czasu, zdrowia ponownie spowodowana lekkomyślnością)
- nadal niesprawna brama wjazdowa
- zaśmiecanie klatek schodowych (komu przeszkadza, że są schludne i ładne)

Skoro mieszkamy w SPÓŁDZIELNI powinniśmy mieć szacunek dla siebie wzajemnie, dla naszej własności, czasu i prywatności. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to źle trafił.

Cieszę się, że Pani Ewa podjęła temat zrzucania śniegu i chętnie wesprę tę inicjatywę. Mam też nadzieję, że wymienione wyżej tematy znajdują zrozumienie u Mieszkańców - głupio byłoby pisać petycję przeciwko któremuś ze współlokatorów.

Pozdrawiam

Na tej liście brakuje jeszcze problemu srających (przepraszam ale nie umiem inaczej) piesków gdzie popadnie, a raczej ich włascicieli. Pozdrawiam i podzielam.

#12 2010-03-03 16:34:45

somebody

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

Gratuluję roztrzęsienia sprawy z odśnieżaniem dachu. Zapłacimy za szkody MY, MIESZKAŃCY, bo spółdzielnia TO MY !!! Przeczytajcie uważnie za co płacimy wyższy o około 50,- czynsz od tego miesiąca. Za usunięcie szkód po zimie. Chcieliście winnych to macie !!! ZAPŁACIMY ZA NICH. Brawo Ewo Rodziewicz. Dziękujemy.

#13 2010-03-03 19:20:43

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

witam somebody. dziękuję za komentarz.

najwyraźniej pomyliły ci się osoby, które wyrządziły szkody. to nie spółdzielnia, czyli jak słusznie zauważyłeś/ aś my, lecz firma, która usuwała śnieg.

Offline

#14 2010-03-03 19:21:48

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

dla wszystkich zainteresowanych - pismo zostało złożone w sekretariacie spółdzielni. czekam na reakcję zarządu.

Offline

#15 2010-03-04 10:47:44

Ola

Gość

Re: Szkody w zieleniu po usunięciu śniegu z dachu

somebody napisał:

Gratuluję roztrzęsienia sprawy z odśnieżaniem dachu. Zapłacimy za szkody MY, MIESZKAŃCY, bo spółdzielnia TO MY !!! Przeczytajcie uważnie za co płacimy wyższy o około 50,- czynsz od tego miesiąca. Za usunięcie szkód po zimie. Chcieliście winnych to macie !!! ZAPŁACIMY ZA NICH. Brawo Ewo Rodziewicz. Dziękujemy.

Zapłacimy i owszem ale za nieudolność naszego zarządu (na który płacimy miesięcznie 0,47 zł od m2 mieszkania). Gdyby zarząd działał prawidłowo nie musiałby podnosić funduszu remontowego, bo za szkody zapłaciłby winowajca, a nie my wszyscy (tak jak słusznie wnioskuje pani ewarodziewicz). Podwyżka funduszu remontowego jest efektem braku działań zarządu sm, a raczej działań na naszą niekorzyść. Zresztą kto to widział, żeby z funduszu remontowego odtwarzać zieleń lub wymieniać stłuczone szyby w windach. Jeśli tak będzie on rozdysponowywany, gdy naprawdę będzie potrzebny jakiś większy czy mniejszy remont okaże się, że kasa jest pusta.  A na takie drobne naprawy fundusze powinny moim zdaniem pochodzić z opłaty eksploatacyjnej. (Czy jest jakaś metoda na ukrócenie tego rodzaju praktyk? - pytanie do kogoś kto zna się na zarządzaniu nieruchomościami).

Poza tym radzę się dobrze wczytać w czynsz za marzec - fundusz remontowy ma wzrosnąć od połowy roku (nie pamiętam dokładnie od którego miesiąca). Póki co jest w starej kwocie 30 gr/m2. Jeśli masz wyższy czynsz w marcu to dlatego, że zużyłeś więcej wody niż miałeś naliczone w prognozie. Żeby podwyżka funduszu remontowego spowodowała podwyżkę czynszu o 50 zł musiałbyś mieć mieszkanie o powierzchni 500 m2.

Pozdrawiam serdecznie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Actif 305 Apartment by Ål Ski Center przegrywanie kaset vhs warszawa masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław