Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2007-11-25 11:10:25

artur

Gość

kuchenki od Agrometu

Witam. chciałbym się zapytać czy ktoś ma może jakieś informacje o typie kuchenki ,które oferuje nam Agromet .Ja w umowie nie mam napisanego ani jednego słowa o jej rodzaju.Jeżeli byłyby to jakieś badziewne to wolałbym z niej zrezygnować i kupić sobie sam.Bardzo prosze o informacje.Pozdrawiam.

 

#2 2007-11-26 08:52:14

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

Cześć Artur, ja się próbuję tego bezskutecznie dowiedzieć od Pani Anety- nie mam do niej pretensji bo sama nie wie, co i jak; podobno kierownik budowy ma podjąc decyzję. Byłam w piątek w okolicy naszego domu więc podeszłam do biura inwestora (ok godz.15.30) ale nie było z kim rozmawiać...Majster na budowie powiedział, że on nic nie wie i że trzeba pytać Pani Anety ale na pewno wybiorą najtańszy model.

Oprócz kuchenki musimy się tez dowiedzieć, co z tymi drzwiami wewnętrznymi bo  w tym temacie też cisza.. Żeby nie było tak, że nadejdzie jakiś piękny dzień, w którym się dowiemy, że już za późno na rezygnacje. Eh..
Pozdrowienia.

Offline

 

#3 2007-11-26 14:08:20

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

Witam Sąsiadów,

Z kuchenkami to faktycznie kicha. My właściwie podjęliśmy decyzje o rezygnacji. Dadzą jakiś tani model o dużej energożerności i wyjdzie w sumie drożej, ale jeszcze nie zrezygnowaliśmy "oficjalnie".
A co do drzwi, to na zebraniu była mowa o drzwiach firmy Pol-Skone kolor czereśnia. Czyli bedzie to kolor zblizony do okiennic. Tylko nie mogliśmy wyciągnąć informacji jaki model. Ale to juz chyba wina tego genialnego projektanta, z którym się nie można dogadać i który co chwilę zmienia decyzje.

Gdyby ktoś się czegoś dowiedział to informujcie

Pozdrawiamy

Offline

 

#4 2007-11-27 08:57:21

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

Cześć Ola&Paweł:),

Mnie niestety nie było na zebraniu więc nic nie wiem o drzwiach ale dzięki za informacje- zaraz sobie obejrzę tę czereśnię:). My pewnie też zrezygnujemy bo, jak piszecie, kuchenka będzie żarła mnóstwo prądu i pewnie będzie średnio ładna (kiedyś oglądałam najtańsze mastercooki, niefajne).
Jeśli zajrzą tu K&J, to mam pytanie- bo Wy jesteście zawsze dobrze poinformowani:)- pisaliście kiedyś o meblach na zamówienie niedaleko Wrocławia (Kępno?), a czy macie- albo inni Sąsiedzi- namiar na drzwi wewnętrzne na zamówienie? Zastanawiamy się nad przesuwnymi żeby zaoszczędzić na przestrzeni.
Pozdrowienia dla wszystkich,

deserta czyli:) Ania&Tomek

Offline

 

#5 2007-11-27 10:14:01

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kuchenki od Agrometu

Witamy.
Zagladamy, zagladamu to regularnie:))))
O kuchenkach nic nie wiemy, ale jak nam uswiadomila Pani Aneta, to znajac zycie bedzie to najtanszy model i o najnizszej cenie, czyli w razie rezygnacji dostaniemy grosze, bo Agromet kupi je na dodatek po cenie hurtowej.
Jesli chodzi o drzwi to w wersji jaka byla na pocztaku w dokumentach budowlanych (nie wiemy czy cos sie zmienilo) byla mowa o drzwiach w kolorze gruszy - model Wieden Porta. Sęk w tym, ze ten model na stronie producenta jest tylko w kolorze białym:(.
Co do przesuwanych drzwi to my moze tez sie bedziemy za takimi rozgladac, ale jak na razie to nic konkretnego nie mamy, bo dopoki nie zabudujemy antresoli to nawet nie wiemy za bardzo gdzie maja one byc. Jedno co wiemy, to ostatnio znajomi z Kepna (80 km od Wroclawia) kupili przesuwane drzwi za 5000 PLN, ale ponoc jakies wypasione. Jak dla nas to cena odstraszajaca.
Pozdrawiamy
K&J - Kasia i Janusz

Offline

 

#6 2007-11-27 10:38:47

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

Eh.. 5000 to trochę za dużo:(. Ale i tak dzięki bardzo za odpowiedź:).
Zmartwiliście mnie tym, że grosze dostaniemy za te kuchenki, szkoda by było..
Nie wiem, czy to możliwe, że mielismy inną wersję umowy (raczej nie), ale w mojej jest tylko wzmianka o 'drzwiach typu Porta", nie ma info ani o sugerowanym kolorze ani producencie. Nie wspominając juz o tym, że Umowa chroni glównie interes Spółdzielni ale to było zupełnie poza dyskusją i nienegocjowalne:).
Wracając do drzwi, ja na stronie Porty właśnie widziałam te przesuwne, całkiem fajne, najprostszy model (u nas nie będzie rokokoko:) ale nie wiem,co się składa na całkowitą cenę poza drzwiami i prowadnicą; a chyba fajnie byłoby znaleźć kogoś, kto na zamówienie takie rzeczy robi a nie jest mega firmą, która za markę nas skasuje (jak np Komandor- wzornictwo i jakość super, cena straszliwa). Gdybyście się zdecydowali na drzwi przesuwne, i inni Sąsiedzi również, moglibyśmy znaleźć takiego ludka, pójśc do niego w kilka rodzin i wynegocjować jakiś rabat przy niemałym zamówieniu- może miałoby to sens? Póki co szukamy i trzymamy kciuki za naszą budowę!

Pozdrowienia serdeczne.

Offline

 

#7 2007-11-27 13:11:52

Julpaw

Gość

Re: kuchenki od Agrometu

Witajcie

Na ostatnim zebraniu mówili że drzwi będą w kolorze czereśnia. A co do zapisu w umowie o drzwiach Porta to wczytaj się dokładnie (to dotyczy drzwi zewnętrznych)

 

#8 2007-11-27 23:40:35

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kuchenki od Agrometu

Macie racje co do tego, ze w umowach miedzy nami a Agrometem jest zapis tylko o dzwiach TYPU Porta (w naszej umowie jest zapis "drzwi WEWNĘTRZNE w okleinie naturalnej TYPU Porta". My piszac o dokumentach budowlanych mielismy na mysli specyfikacje, ktora projektant/spoldzielnia dostarcza na budowe i ktora pokazal nam pani Aneta i tam bylo wprost napisane: drzwi w kolorze gruszy - model Wieden Porta. Ale to bylo zaraz na poczatku budowy i skoro na zebraniu mowili ze bedzie wisnia to nawet lepiej.

PS. Im blizej oddania kluczy (a jak dzis patrzylismy na wątek "Wiesci z budowy" to moment ten zbliza sie milowymi krokami), tym wiecej osob bedzie myslalo o zakupie elementow wykonczeniowych i dobrym pomyslem byly by wspolne zakupy, bo zawsze mozna cos na ilosci wynegocjowac. Wiec myslimy Deserta, ze w niedalekiej przyszlosci powinien sie na ten temat pojawic calkowicie nowy i oddzielny wątek.

Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#9 2007-11-28 08:23:30

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

K&J, Julpaw,

no właśnie- ja też mam zapis w umowie o drzwiach wewnętrznych typu Porta. Kiedyś jak byłam u Pani Anety, to nie miałam szczęścia zobaczyc specyfikacji ani poznać szczegółow ale skoro to i tak się zmienia, to nie będę się tym martwić.
Dobra, założymy nowy wątek zakupowo-urządzeniowy:). Swoją drogą aż mnie w siedzenie wgięło,jak przeczytałam, że Julpaw idą oglądać mieszkanko- ale super! Może i do nas Pani Aneta zadzwoni z takim prezentem mikołajkowym.


K&J, ponieważ Wy zawsze i ze wszystkim jesteście na bieżąco- jak oceniacie, kiedy jest realna szansa na wkroczenie z ekipą do mieszkań?
Miłego dnia,
deserta

Offline

 

#10 2008-01-26 12:16:24

Lokator

Gość

Re: kuchenki od Agrometu

Czy cos juz wiadomo o drzwiach i tej kuchence???

 

#11 2008-02-04 21:22:51

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kuchenki od Agrometu

Po dzisiejszej rozmowie z elektrykiem okazalo sie bedzie to najprawdopodobniej jakis model Whirlpoola. Plyta ceramiczna i piekarnik (do tej pory nie bylo pewnosci czy to bedzie tylko sama plyta czy komplet.) Ponoc to jest model, w ktorym mozna miec plyte w innym miejscu niz piekarnik (osobne sterowanie).
Spoldzielnia kupila kuchnie po ok 800 PLN (bo hurtowo) i w przypadku rezygnacji mozna sie spodziewac takiej kwoty do zwrotu.
Pozdrawiamy i jesli ktos wie doladnie jaki to ma byc model to prosimy o info.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#12 2008-02-24 18:36:07

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: kuchenki od Agrometu

Cześć Sąsiedzi:) Podobno kuchenki mają być z firmy Mastercook - informator - p. Aneta:)

Offline

 

#13 2008-02-25 09:37:17

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kuchenki od Agrometu

Wszystko jasne (zrodlo: Pani Aneta):

Płyta ceramiczna C2P60X:
http://www.mastercook.pl/?page=produkt& … cp_id=1011

Piekarnik M5X:
http://www.mastercook.pl/?page=produkt& … cp_id=1064

Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#14 2008-03-05 18:42:48

mario

Gość

Re: kuchenki od Agrometu

ceny tych zestawów wg. ceneo zaczynają się od ok. 1350 pln - więc jeśli Agromet w przypadku rezygnacji miałby zwracać 800 pln, to ... ja chyba nie zrezygnuję - mimo, że klasa en. B

http://www.ceneo.pl/412062

 

#15 2008-03-05 23:55:36

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: kuchenki od Agrometu

Witamy.
Tak jak wczesniej pisalismy, ostateczna cena zalezy od ilosci osob, ktore zrezygnuja z kuchenki, a jak do tej pory ponoc sporo osob zrezygnowalo, wiec cena jest wielka niewiadoma (im wiecej osob zrezygnuje, tym wieksza kwota powinna byc do zwrotu).
My tez rozwazalismy opcje wziecia kuchenki i pozniejszego jej odsprzedania a nawet w ostatecznosci pozostawienia dla siebie, ale z racji tego ze model ten nie jest najwyzszej jakosci, oraz oferowany jest juz od 2005 roku, to moze byc problem z pozniejszym odsprzedaniem za duzo wieksze pieniadze.
A jesli rozwazasz zostawaianie jej dla siebie to oprocz tego ze jest tylko klasy B, to dodatkowo ma in minus mechaniczne sterowanie plyta (pokretla), co znacznie wplywa na utrzymanie czystosci plyty. Na przestarzalosc takiego rozwiazania wskazuje, takze to, ze bedac ostatnio w Saturnie naliczylismy tylko 2 plyty ze sterowaniem mechanicznym, a pozostale (ok 15 modeli wystawionych w sklepie) mialo sterowanie sensorowe.
Nas powyzsze argumenty przekonaly. A swoja droga to rezygnowac mozna bylo do konca lutego, wiec nie wiem czy wogole taka opcja jest jeszcze mozliwa.
Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy trafnych wyborow, jakie one by nie byly.
K&J

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr