Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-08-25 09:34:17

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Internet & TV

Czy wiecie coś odnośnie dostawców internetu i TV? Czy będzie jakiś przetarg na nasz budynek? Czy coś już wiadomo?

Offline

#2 2008-08-25 14:51:01

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Internet & TV

Dobre pytanie!  Też jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało.
Czy to załatwimy indiwydualnie, czy wspólne?

Pozdrawiam serdecznie!!

Ostatnio edytowany przez Krale (2008-08-25 14:51:31)

Offline

#3 2008-08-26 14:28:18

Lukasz

Gość

Re: Internet & TV

Pan Prezes mowil:
Mamy 2 sieci telefoniczne ( Dialog i TPSa)
Inernet (podobno maja jakiegos operatora)
Kablowka (brak informacji)

Ale ile w tym prawdy??...................

#4 2008-08-26 14:33:28

Ktos

Gość

Re: Internet & TV

Tyle w tym prawdy co w odbiorach które maiły się zacząć w styczniu

Ciekawe czy opóźnienie sięgnie roku???

#5 2008-10-17 08:41:13

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Internet & TV

Napisałem do Multimedia Polska maila o możliwości podłączenia naszego bloku do sieci kablowej/internetowej i otrzymałem bardzo interesującą odpowiedź:

"W odpowiedzi na Państwa zapytania informujemy ,że złożyliśmy propozycję  podłączenia do  sieci  Multimedia bloku mieszkalnego mieszczącego się na ulicy Wańkowicza (50-64) we Wrocławiu , jednak otrzymaliśmy odmowę ze Spółdzielni Mieszkaniowej ."


  To zachowanie spółdzielni wygląda na działanie  na niekożyść lokatorów. Pewnie gdyby nie spółdzielnia to już dawno byłby internet, kablówka i telefon.
  No chyba że Multimedia za mało dała w kieszeń.

Offline

#6 2008-10-17 16:11:22

Lokator

Gość

Re: Internet & TV

Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze spoldzielnia zabrania instalowania anten satelitarnych na dachu, a jak wiadomo polowa naszego bloku nie ma mozliwosci odbioru syganlu z anteny na balkonie
To co wyprawia nasza "AGROKOMUNA" to jest poprostu skandal !!!
Ustawa z dnia  23 04 1964  kodeks cywilny dz.u.z dnia  18 05 1964  .art 238 art. 268 art.684

"-Art.684 kc stanowi, że korzystający z lokalu może w nim założyć telefon, radio i inne podobne urządzenia, a takim jest właśnie antena satelitarna lub radiotelefon CB. Zainstalowanie anteny na dachu budynku jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania CB-radio. Przepisy prawa spółdzielczego oraz Kodeksu Cywilnego nie przewidują opłat na rzecz właścicieli budynków za zainstalowanie przez użytkowników na własny koszt anten telewizyjnych i radiofonicznych na budynku. Żądanie opłat byłoby uzasadnione jedynie w przypadku, gdyby właściciel budynku montował je na własny koszt i prowadził ich konserwację oraz naprawy, a posiadacz urządzenia tylko z nich korzystał."

Spółdzielnia nie może zabronić obywatelowi dostępu do informacji, rodzajów i sposobu. Konstytucja to gwarantuje, mówiąc górnolotnie. Nie ma zatem przepisów, które dają takie prawo spółdzielni. Mało tego, z ustaw (m. in. o radiofonii) wynika,że musi (podreślam musi) umożlić dostęp więcej niz jednemu operatowi, aby lokator miał wybór.

Zgodnie z ustawą prawo budowlane z 7 lipca 1994 roku instalacja urządzeń ( w tym anten) na obiektach budowlanych nie wymaga pozwolenia na budowę, czy też zgłoszenia właściwemu organowi. Zatem pod tym względem umieszczenie anten na dachu i elewacji budynku jest zgodne z prawem.
Zgodnie z prawem budowlanym na budynku - podkreślam na budynku (nie dotyczy to tylko samego dachu ) nie może być zamontowane urządzenie wyższe jak 3m. (antena tyle nie ma).

#7 2008-10-17 18:18:53

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Internet & TV

W zasadzie zgadzamy sie z Toba, ale cytujac za www.cyfrowypolsat.pl to nie jest tak rózowo:

W Polsce nie funkcjonują przepisy, które zabraniałyby instalacji anten satelitarnych, ale nie ma też przepisów, które pozwalałyby mieszkańcom instalować na budynkach dowolne urządzenia. Zanim więc zdecydujesz się na zakup zestawu satelitarnego, sprawdź, jakie podejście do tej kwestii ma Twój lokalny zarząd bądź administracja. Ograniczenia mogą być różne:
- zakaz instalowania anten na dachach - aby nie niszczyło się ich pokrycie
- zakaz instalowania anten na zewnętrznych ścianach budynków - aby uszkodzenia tynku nie powodowały zacieków na elewacji
Zazwyczaj administracje, chcąc zachować ład i estetyczny wygląd budynków, wyrażają zgodę na instalowanie anten na balkonach i loggiach - ale w taki sposób, aby nie przesłaniały światła sąsiadom. Czasem zdarza się sytuacja odwrotna - anteny można instalować tylko na dachach.]


PS Swoja droga uważamy, ze powinniśmy mieć dostęp do paru dostawców multimediów, bo nie ma to jak zdrowa konkurencja.

Offline

#8 2008-10-17 21:29:22

Lokator

Gość

Re: Internet & TV

Prawo (niemieckie)  mówi o tym że masz prawo postawić sobie własną antenę wbrew temu co jast zapisane w umowie o najem jeśli jest to jedyna możliwość uzystania treści w języku twego kraju pochodzenia.
Spółdzielnia nie może zabronić obywatelowi dostępu do informacji, rodzajów i sposobu. Konstytucja to gwarantuje, mówiąc górnolotnie.

#9 2008-10-17 21:31:09

Lokator

Gość

Re: Internet & TV

To juz polskie prawo - Spółdzielnia nie może zabronić obywatelowi dostępu do informacji, rodzajów i sposobu.
Konstytucja to gwarantuje, mówiąc górnolotnie.

#10 2008-10-23 11:21:48

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Internet & TV

Dowiedziałem się w spółdzielni że nie ma jeszcze wybranego dostawcy internetu więc napisałem e-maila do Lanetu i dostałem odpowiedź:

"Dzień Dobry !
Po przeprowadzonych rozmowach ze  Spółdzielnią Mieszkaniową Agromet
uzyskałem informację ,że w tych budynkach dostawcą internetu jest TEL SAT.
LANet nie ma zgody Spółdzielni na budowę i obsługę sieci komputerowej w
tym budynku.
Z poważaniem"

Po rozmowie z prezesem okazało się że spółdzielnia już 2 lata temu podpisała umowę na dostawe internetu z firmą TEL SAT.

Ostatnio edytowany przez julpaw (2008-10-23 15:13:24)

Offline

#11 2008-10-23 16:40:10

Acoto

Gość

Re: Internet & TV

#12 2008-11-02 01:32:48

internet

Gość

Re: Internet & TV

to ja się dowiedziałem, że Dialog nie planuje internetu u nas.
podzwoniłem trochę do nich, pochodziłem. odpisali i oddzwonili. Głowica w bloku jest zamontowana na wszelki wypadek jakby kiedyś coś, ale nie ma możliwości technicznych do podłączenia.

tak więc krąg dostawców internetu zawęża się. jesteśmy coraz bliżej. :)

#13 2008-11-02 23:08:30

Łukasz

Gość

Re: Internet & TV

A ja widziałem plakaty dot. internetu..
Ceny nie powalają ale też nie są niskie. Chyba takie jak wszędzie...

#14 2008-11-03 08:32:17

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Internet & TV

Diabeł tkwi w szczegółach.
Dla porównania oferta Lanetu (ten dostawca chciał wejść do nas) i Telsatu w pakietach symetrycznych (bo niesymetryczne to tylko naciąganie):

Prędkość      Telsat    Lanet
512kb          55zł       49zł
1Mb             64zł       -
2Mb             129zł      59zł
4Mb              -           69zł
16Mb            -           204zł

Widać że nie dość że Telsat jest 2 x droższy to jeszcze ofweruje dużo mniejsze prędkości. To jest jakaś mała nienowoszczesna firemka.

Do porównania wybrałem ofertę Lanetu z umową na 24 miesiące.

Offline

#15 2008-11-13 21:04:02

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Internet & TV

A czy ktoś może słyszał coś o kablówce / TV?

Bo się zastanawiam czy zamiast Telsat (na internet) + kablówka nie lepiej wchodzić w opcji TP: Neostrada + TV... ??

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr