Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-01-13 12:03:06

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Drodzy Sąsiedzi,

Chcemy Was spytać, czy Wam też doskwierają hałasy i odgłosy dobiegające od Waszych Sąsiadów- z góry, z boku, zdołu?
My mieszkamy na parterze i niestety słyszymy bardzo głośne tupanie dziecka nad nami, często nie do wytrzymania:(. Wkurza nas to strasznie, przeszkadza, nie można spokojnie zjeść obiadu czy obejrzeć wiadomości. W nocy słyszymy chrapanie Sąsiada z boku. Generalnie nie jest nam do śmiechu, dlatego prosimy Was o poważne potraktowanie sprawy. Jedna z hipotez jest taka, że wykonawca/SM wytanił/a materiały izolacyjne i dostaliśmy bubla, niewykluczone, że będziemy się starać o opinię rzeczoznawcy budowlanego w tej sprawie.
Dlatego piszcie proszę, jak u Was to wygląda i komu przeszkadza, żebyśmy widzieli, że/czy problem jest powszechny.

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

Offline

#2 2009-01-13 12:43:54

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Kiedy ok. godz. 20 czytam bajkę mojej córce, a do mojej miłej sąsiadki przychodzi znajoma w odwiedziny
i rozmawiają sobie wcale nie głośno, to u nas słychać praktycznie wszystko jeśli by się wsłuchać,
a sam fakt rozmowy słychać nawet wtedy gdy ja czytam dość głośno bajkę. Trudno mi czytaniem zagłuszyć te rozmowy.
Podobnie z odgłosami z mieszkań z sąsiedniej klatki. Staram się nie skupiać na tych odgłosach

Trudno jednak wkurzac się na ludzi. Oni tylko rozmawiają ...

Izolacja akustyczna jest bardzo kiepska.
Pociąg który jedzie o godz. 22 i 23 też jest na tyle dobrze słyszalny przy zamkniętych oknach, że nie raz już mnie obudził

Offline

#3 2009-01-13 13:15:21

Robert

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

No ja jeszcze nie wiem jak u nas.
Jak jestem w mieszkaniu to Gosi, Marcina ani ich córeczki nie słyszę.Nawet jak nie wiercę;)
Pociąg wczoraj był głośny.Może zmarznięta ziemia lepiej przenosi drgania? Jak było cieplej, to było lepiej.
Innych sąsiadów, których mógłbym słyszeć jeszcze nie mamy.
Pozdrawiam
Robert

#4 2009-01-13 13:52:45

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

MartaTomek napisał:

Kiedy ok. godz. 20 czytam bajkę mojej córce, a do mojej miłej sąsiadki przychodzi znajoma w odwiedziny
i rozmawiają sobie wcale nie głośno, to u nas słychać praktycznie wszystko jeśli by się wsłuchać,
a sam fakt rozmowy słychać nawet wtedy gdy ja czytam dość głośno bajkę. Trudno mi czytaniem zagłuszyć te rozmowy.
Podobnie z odgłosami z mieszkań z sąsiedniej klatki. Staram się nie skupiać na tych odgłosach

Trudno jednak wkurzac się na ludzi. Oni tylko rozmawiają ...

Izolacja akustyczna jest bardzo kiepska.
Pociąg który jedzie o godz. 22 i 23 też jest na tyle dobrze słyszalny przy zamkniętych oknach, że nie raz już mnie obudził

Dzięki bardzo za Waszą reakcję- oczywiście my nie mamy pretensji o to, że ludzie po prostu rozmawiają i ich słychać, bo to byłaby paranoja; pretensje możemy mieć natomiast o to, że taki nam blok wybudowali. Stąd nasza akcja:).
Dzięki i czekamy na więcej!
A&T

Offline

#5 2009-01-13 13:55:02

GMJ

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Cieszymy się, że nas nie słychać choć muszę przyznać, że u nas nie jest za cicho.. Iga wciąż włącza głośno Arkę Noego i inne "ciche" dziecięce zespoły..

Jeśli chodzi o odgłosy z innych mieszkań, to na razie nie możemy za dużo powiedzieć, przynajmniej do momentu, w którym wprowadzą się wszyscy ... Jak do tej pory słyszymy jedynie wiercenie i walenie w ściany...

Poprzednio jednak mieliśmy podobny problem z hałasem z góry, boku i dołu i to właśnie zadecydowało o zakupie mieszkania na najwyższym piętrze. Szczerze, to już zaczęliśmy się zastanawiać, czy nasi obecni sąsiedzi już nas nienawidzą hehe... Słyszeliśmy, że w nowym budownictwie to częsty problem - ale nie wiemy czy to prawda...

Pozdrawiamy i życzymy więcej spokojnych chwil we własnym M

Iga, Gosia i Marcin

#6 2009-01-13 14:44:01

Mika

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

My wprawdzie jeszcze nie zamieszkalismy, dlatego nie wypowiem się na temat odgłosów jedyne do czego możemy się odnieść to do jakości scian a dokładnie ich grubości.... praktycznie kazdą ścianę musimy gipsowac !!!...gdyz przy mocniejszym uderzeniu, czy to montując szafki kuchenne... czy umywalkę... wybijamy dziury na wylot.....   właściwie nie my lecz fachowcy... którzy z niejdenym obiektem mieli do czynienia... samo mówi przez siebie

#7 2009-01-13 14:56:13

Robert

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

No ścianki z tej dziurawki to nieporozumienie.
Głupiego kołka nie można solidnie zamocować.
Ciekawe jak sobie poradzą fachowcy od montażu mebli kuchennych.

Pozrdawiam
Robert

#8 2009-01-13 16:53:30

GMJ

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Jeśli chodzi o grubość ścian to rzeczywiście nie postarali się
Robert coś o tym wie hehe - gdy montowali nam schody przewiercili się do niego (swoją drogą, dzięki za wyrozumiałość ) ponoć takich ścian nasi fachowcy jeszcze nie widzieli ..
Ponoć po wywierceniu dziury należy dać gipsu jeśli kołek nie trzyma i wtedy jest ok..

My nadal szafek kuchennych nie mamy - a powód idiotyczny ... mianowicie noworoczny psikus. Nie dostarczono oświetlenia do kilku zamówień i na nie czekają... W tym tygodniu powinno już być. Wtedy napiszemy jak to wyglądało u nas.. Może następnym będzie łatwiej...

Pozdrawiamy
Gosia i Marcin

#9 2009-01-13 21:44:10

Aga i Marcin

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

deserta napisał:

Drodzy Sąsiedzi,

Chcemy Was spytać, czy Wam też doskwierają hałasy i odgłosy dobiegające od Waszych Sąsiadów- z góry, z boku, zdołu?
My mieszkamy na parterze i niestety słyszymy bardzo głośne tupanie dziecka nad nami, często nie do wytrzymania:(. Wkurza nas to strasznie, przeszkadza, nie można spokojnie zjeść obiadu czy obejrzeć wiadomości. W nocy słyszymy chrapanie Sąsiada z boku. Generalnie nie jest nam do śmiechu, dlatego prosimy Was o poważne potraktowanie sprawy. Jedna z hipotez jest taka, że wykonawca/SM wytanił/a materiały izolacyjne i dostaliśmy bubla, niewykluczone, że będziemy się starać o opinię rzeczoznawcy budowlanego w tej sprawie.
Dlatego piszcie proszę, jak u Was to wygląda i komu przeszkadza, żebyśmy widzieli, że/czy problem jest powszechny.

Pozdrawiamy serdecznie,

A&T

Mam pytanie o te chrapanie...
czy to spod nr 3?

Offline

#10 2009-01-13 22:46:48

Robert

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

GMJ ja kupiłem specjalne kołki do dziurawki i jest lepiej.
No ale do szafek kuchennych to nie wiem co będzie dobre.
Zalewać gipsem to trochę go pójdzie jak się trafi w nieodpowiednie miejsce.
Pewnie na szynach to powieszą

Pozdrawiam

ps. jak tam hałasy od nas?

#11 2009-01-14 08:04:50

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Witajcie,

Do Marcina: wydaje nam się, że tak chociaż w bloku tak się niesie, że słyszymy też odgłosy wiercenia i stukania ( dodam, że w środku nocy) w ogóle z innych klatek więc może to nie od Was, ręki nie dam sobie uciąć.

Tak czy siak głośno jest i jeśli wielu osobom by to przeszkadzało, to można by zawalczyć o zwrot części kosztów od SM, jeśli rzeczoznawca stwierdzi, gdzie i jakie popełniono błędy. Wysłaliśmy już zapytanie do fachowców i czekamy na kontakt i informacje, jak wygląda taka procedura i ile kosztuje.

Pozdrawiamy Sąsiadów,

A&T

Offline

#12 2009-01-14 10:09:24

GMJ

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Robert napisał:

ps. jak tam hałasy od nas?

Jak na razie jedynie wiercenie i walenie w ściany... A muszę pochwalić ekipy remontujące po bokach, zaczyna się dopiero po 7:30 od cichego wiercenia, a dopiero potem na całego dziękujemy, ponieważ dzięki temu to nie jest wcale uciążliwe ...

Rozmów nie słyszeliśmy jeszcze ...

Gosia i Marcin

#13 2009-01-16 15:47:22

Robert

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Wczoraj nam się troszkę przeciągnęło z pracami...
Wybaczcie

Ania i Robert

#14 2009-01-19 12:54:43

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Ściany jak nic są kiepskie. U nas sąsiad wiercac u siebie w domu zrobił nam wielka dziure. Nie mieliśmy pretensji do sąsiada, no bo specjalnie tego nie zrobił. Ale kierwonik budowy razem z tym całym Jarkiem to mnie dobili - zaczęli się śmiać jak się zapytałam czy ktoś od nich mógłby to wypełnic - chyba to oni stawiali te ściany? Po prostu beznadziejne zachowanie kierownika.

Offline

#15 2009-01-19 13:16:29

Robert

Gość

Re: Czy Wy też słyszycie, co się dzieje u Sąsiadów?

Cześć Marta.
Co robił Wasz sąsiad, że przewiercił się do Was?
Nam też Marcin;) zrobił dziurę jak zakładali schody, ale z tego co wiem, to wiertłem 30cm.

Pozdrawiam
Robert

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Sieraków BetonovĂŠ JĂ­mky Pardubice dentysta rydułtowy