Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-07-03 23:50:14

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Odbiory czas zacząć !!!

Zdaje się, ze pierwsze odbiory to juz kwesta godzin, wiec nowy watek czas zacząć. Zapraszamy do dyskusji i relacjonowania wrazen z odbiorow naszych mieszkań.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#2 2008-07-04 14:50:01

Łukasz Sylwia i Piotr

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Przybyłem zobaczyłem.............   I SIĘ WŚCIEKŁEM!!!!
Zgodnie z rozmowami z SM i z Panem Architektem miałem odebrać mieszkanie w przyszłym tygodniu. Nawet przy mnie Pan Prezes dzwonił na Budowę gdzie powiedziano mu że będzie.
I jest, "Śliczny Magazyn" a mieszkanie nie tknięte jak je widziałem w styczniu.. Choć nie do końca!! Bo na ścianach w 2 pokojach pojawiły się śliczne brązowe plamy!!! Były suche ale zważywszy na fakt iż nie padało od dłuższego czasu.............  (nocna burza to nie wszystko!).
Uzyskałem informacje iż na 21-06-2008 ma być wszystko gotowe....
Mam nadzieje że, was to ominie ja idę się napić kawy drinka z palemką i "prozak"

 

#3 2008-07-04 18:34:28

GMJ

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

No nie dziwię się.. Sami chyba byśmy się napili... Zupełnie jakby pokazać dziecku cukierka przez szybę ;)

Wczoraj zauważyliśmy, że  w klatce 5 na II bądź III piętrze od ulicy (w balkonowych oknach) rolety są ... uszkodzone. Radzę przy odbiorach dokładnie je sprawdzić, żeby nie było niespodzianek.

Pozdrawiamy
Gosia i Marcin

Ps. Wczoraj nie zaobserwowaliśmy jakiegoś większego zamieszania wieczorem na budowie.. Zupełnie jakby terminy ich nie goniły..

 

#4 2008-07-04 19:31:38

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Witam,

ja też byłem. I powiem wam że podzielam zdanie poprzednika.

Nawet nie mam ochoty o tym gadać. Jestem zniesmaczony - nie liczcie na wiele.

Offline

 

#5 2008-07-04 22:35:18

gosciu

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

to znaczy,moze wiecej szczegołow ,da sie cos robic,jakies wykonczenie czy cos?

 

#6 2008-07-05 01:14:14

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Witam,
Coś zrobić się da, ale na pewno nie będzie to wykańczanie (najwyżej samego siebie). Nie jest tragicznie, ale z mojego punktu widzenia mieszkanie nie nadaje się do odbioru (chyba że nie chcesz wyjść na balkon - bo nie ma klamek). Generalnie jak ktoś zaprosi Was na odbiór to zapytajcie się na jakim etapie są prace, bo inaczej to szkoda waszych nerwów i czasu.
W tym stanie mieszkania w ogóle nie klasyfikują się jako "do odbioru".
Lepiej niech oni skupią się na wykańczaniu mieszkań a nie tracą czas na sporządzanie listy niedoróbek (których jeszcze wiele) - bo my sami tracimy czas a im przeszkadzamy.

Pozdrawiam

Offline

 

#7 2008-07-07 14:55:01

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

A nam właśnie przed 10 minutami odwołali odbiór. Czyli na godzinę przed planowanym odbiorem. I generalnie "Możemy się umówić na jutro, ale musi pan być świadom, że nie ma prądu ani wody". I jak już puszczą prąd i wodę a okaże się, że jest coś nie tak, to nasza sprawa, bo przecież odebraliśmy.

Pozostawimy to bez komentarza.

Jedziemy na urlop. Może za parę tygodni będą gotowi.

Offline

 

#8 2008-07-07 15:16:16

Sąsiadka

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Olu i Pawle w której klatce macie mieszkanie???

 

#9 2008-07-07 15:36:39

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Po wizycie na budowie...moim zdaniem blok nie nadaje się do odbiorów (tak samo wyglądał miesiąc temu), nawet jeśli w środku jest w miarę wykończony (choć z tego co piszecie to też brak znaczących postępów) to nie bardzo widzę możliwość dojazdu chociażby w celu rozładowania materiałów wykończeniowych
Po ostatnich głosach, że odbiór już tuż tuż wróciła mi wiara, że Boże Narodzenie i Nowy Rok już we własnych 4 kątach spędzimy, ale wygląda na to, że oddanie naszej klatki (nr 2) we wrześniu to bardzo optymistyczna wersja i moooże przed Wielkanocą zamieszkamy. W Agromecie nie znają nawet orientacyjnego terminu oddania klatki nr 2... 

Offline

 

#10 2008-07-08 09:15:26

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Cześć Wszystkim,

Olu&Pawle, współczujemy Wam serdecznie chociaż nam pewnie spotka(łoby) to samo- jesteśmy sąsiadami z klatki 8 (dla Sąsiadki). No my po rozmowach z panią Aneta, z kierownikiem budowy czy wcześniej z prezesem Zawadzkim raczej odpuściliśmy temat odbiorów bez prądu i widać takie założenie było OK. Kierownik budowy wczoraj mi powiedział, że energiapro i mpwik to 'państwo w państwie' więc od nich zależy tak naprawdę, kiedy zagości u nas cywilizacja. Ma nadzieję, że jeszcze w lipcu jednak te odbiory będą (przynajmniej w tej klatce- co do reszty niestety nie wiem). My się raczej nastawiamy na sierpień i wejście z ekipą,której nadal szukamy, we wrześniu.
Olu&Pawle, jedźcie na fajne wakacje i się nie martwcie, a urlop się przyda
.

Pozdrowienia,

A&T

Offline

 

#11 2008-07-13 22:13:13

Ktoś 2

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Witam
Czy może ktos dysponuje tnumerem tel.do kierownika budowy?

 

#12 2008-07-14 07:47:51

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Witaj,

Kierownik budowy, Jacek Kaszuba tel. 605 314 507.
Pozdrawiamy,
Ania&Tomek

Offline

 

#13 2008-07-14 12:35:02

Monika i Wojtek

New member

Zarejestrowany: 2008-04-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Już wiemy dlaczego tak długo czekaliśmy na odbiory. Cała kwestia dotyczyła podłączenia prądu…a oto szczegóły :
Umowa o przyłączenie podpisana została 22.02.2007r., z której jasno wynika, że SM Agromet (na własne życzenie) ma we własnym zakresie wykonać dokumentację techniczno-prawną . EnergiaPro bez problemu wykonałaby niezbędną dokumentację, ale ............ .
Agromet miał termin na zaprojektowanie całości zasilania budynku do dnia 30.04.2007r. Oczywiście nie wywiązano się z tego zapisu - nieprawdopodobne ?!?
Niezbędna dokumentacja, która trafiała do EnergiaPro, była „żenująca”, niepoprawna i niekompletna.
Dodatkowo każdy inżynier prowadzący ta sprawę z ramienia EnergiiPro musiał rozmawiać na ten temat z naszą Panią Zofią, która wykazywała się niekompetencją i. pouczała specjalistów - wiecie do czego takie zachowanie prowadzi.
No i w końcu został podpisany aneks do umowy o przyłączenie dnia 04.07.2008r., czyli ok. 45 dni wcześniej złożono dokumentację. TRAGEDIA.
A teraz najważniejsze!: odbiór kabla doprowadzającego energię elektryczną do budynku odebrany ma być dzisiaj, a klatki schodowe będą odbierane (pod względem elektrycznym) na pewno w ciągu 2tyg. Zaczynając od skrajnych bram lecąc do środka.
Więc tylko czekać:)

Offline

 

#14 2008-07-14 14:22:37

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Jeśli dokumentację przygotowywało fantastyczne biuro projektowe wupebe to wcale się nie dziwimy, że była niepoprawna i niekompletna...
A skąd macie tak dokładne informacje?

Offline

 

#15 2008-07-14 15:48:32

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Ciekawe informacje macie.
Te slowa zgadzaja sie ze slowami Pani Zosi z ostatniego zebrania:

Monika i Wojtek napisał:

Agromet miał termin na zaprojektowanie całości zasilania budynku do dnia 30.04.2007r.

ale o tym ani slowa nie bylo. Byla tylko mowa, ze to energiapro nie dotrzymuje terminow:

Niezbędna dokumentacja, która trafiała do EnergiaPro, była „żenująca”, niepoprawna i niekompletna.

To jest najlepsza wiadomosc:

A teraz najważniejsze!: odbiór kabla doprowadzającego energię elektryczną do budynku odebrany ma być dzisiaj, a klatki schodowe będą odbierane (pod względem elektrycznym) na pewno w ciągu 2tyg. Zaczynając od skrajnych bram lecąc do środka.
Więc tylko czekać:)

Przylaczamy sie do pytania skad macie takie szczegolowe info? Macie jakies wtyki w Energii, bo mamy wrazenie ze tylko tam mozna by sie czegos takiego dowiedziec?
Jesli to prawda co piszecie, to oklamywano nas w zywe oczy na zebraniu.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław