Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2007-09-03 22:40:51

admin

Administrator

Zarejestrowany: 2007-01-20
Posty: 11
Punktów :   

Wiesci z budowy c.d.

Cytujac za Ola&Pawlem:

Ponieważ wydaje mi się, że wątek "Wieści z budowy", z uwagi na ilość zamieszczonych w nim postów, stał się mało czytelny, postanowiłam załozyć nowy.

Trudno sie nie zgodzic, tak wiec zarchiwizowalem dotychczasowy watek "Wieści z budowy" i rozpoczynam jego kontynuacje od tego miejsca.

Serdecznie zapraszam do dyskusji i umieszczania postow dotyczacych nowych wiesci z budowy ponizej.

Pozdrawiam
admin.

Offline

 

#2 2007-09-04 14:57:17

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Podczas dzisiejszej wizyty na budowie dowiedziałem się że:

-opóźnienie ok 2 miesiące, ale konkretnie będzie wiadomo po postawieniu dachu
-dach ma być gotowy najpóźniej do końca października
-jutro ma się odbyć narada odnoście instalacji elektrycznej i RTV na antresolach (być RTV pociągną wszystkim na antresole)
-prawdopodobnie nie będzie można robić przeróbek instalacji w suficie na antresolach ze względu na jego konstrukcję

No i to chyba wszystko

Pozdrawiam
Robert

 

#3 2007-09-04 15:11:14

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.

Czyli póki co szykujemy się na koniec lutego? Trzymajmy kciuki za sprzyjające warunki pogodowe, bo podobno zima ma być ostra, a to dosłownie zamrozi naszą budowę. Miejmy nadzieję, że nie spełni się tak jak zeszłoroczna prognoza.

Czy ktoś z Was zna konkrety na temat kuchenek i drzwi wewnętrznych (typ, model, kolor) jakie mamy dostać w ramach umowy? Podobno większość mieszkańców rezygnuje. My jeszcze nie podjęliśmy decyzji.

Pozdrawiamy serdecznie

P.S. Chodziło mi oczywiście o rezygnację z kuchenek elektrycznych i drzwi wewnętrznych, a nie o rezygnację z mieszkania. Od tego drugiego jesteśmy bardzo dalecy.
Rozmawiałam właśnie z panią Anetą. Na tą chwilę nie zostały podjęte żadne decyzje odnośnie tych elementów wyposażenia  mieszkania i cały czas można rezygnować. Generalnie na razie piorytetem jest dach żeby można było ogrzewać budynek i prowadzić prace w sezonie jesienno-zimowym. Choć ten się chyba własnie zaczął...

Ostatnio edytowany przez Ola&Paweł (2007-09-06 09:56:23)

Offline

 

#4 2007-09-05 21:40:22

Dominika

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witam! Wiekszosc mieszkancow rezygnuje z mieszkan czy wprowadzanych zmian?? Sa jakies konsekwencje rezygnacji na tym etapie?? Bo nie wierze zeby ot tak oddali zainwestowane wczesniej przez nas pieniadze...

 

#5 2007-09-06 12:12:46

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Instalacja RTV I będzie pociągnięta na antresole.
Są już wyznaczone punkty świetlne i chyba gniazdka na antresolach.
Jutro pojadę zobaczyć co to znaczy;)

Pozdrawiam
Robert

ps.przypomniało mi się, że są ludzie do pracy.W czasie gdy nie było materiałów był nadmiar pracowników i w jakiś sposób się ich pozbyto.Teraz materiały są i ludzie do pracy także są.Powinno iść szybciej.

 

#6 2007-09-06 17:57:03

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.

Dzieki za wszystkie wiesci z budowy, a szczegolnie o antresolach.
Jak bedziesz cos jutro Robercie wiedzial ze szczegolami o tej elektryce to prosze daj znac.
Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich.

PS. Jak milo uslyszec, ze sa i materialy i rak do pracy nie brakuje:)))

K&J

Offline

 

#7 2007-09-07 15:07:32

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

No cóż.
Instalacja na antresolach wygląda tak, ze jest przewidziane jedno źródło światła umieszczone centralnie, z tego co pamiętam 5-6 gniazdek i dodatkowo cała instalacja w łazience na górze ( o ile ktoś ją przewiduje).Nie bardzo wiem jak to mają zamiar zrealizować, bo przecież ścianek tam nie będzie.W każdym bądź razie jestem umówiony na poniedziałek z elektrykiem w sprawie instalacji, którą sam sobie zaplanowałem na górze uwzględniając moją wizję zagospodarowania antresoli;)
Dowiedziałem się również, ze będą dopłaty do dodatkowych metrów, które się pojawiły w niektórych mieszkaniach (np.moim niestety).
Pani Aneta mówiła,że nie będzie to pełna kwota za metr, ale dowiem się szczegółów w poniedziałek w spółdzielni.


Pozdrawiam
Robert.

 

#8 2007-09-07 15:34:11

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witamy.
Robercie powiedz nam, czy to chodzi o doplaty do mertow, ktore powstaly z zalania "dziury" w antresoli (bo takich mialo nie byc), czy ze zmiany, jakie swego czasu wprowadzil "samowolanie" projektant?
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#9 2007-09-07 15:38:26

MARCIN

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

WITAM WSZYSTKICH MIESZKAńCóW DOBRZE ZE ZNALAZłEM FORUM BO NIEDAWNO UDAłO MI SIE KUPIC MIESZKANIE I JESTEM TROCHE W PLECY ZE WSZYSTKIM.KUPIłEM MIESZKANIE NA OSTATNIM PIETRZE DWUPOZIOMOWE.KREDYT PłACE A DZISIAJ DOSTAłEM TELEFON żE MAJA BYC JAKIEś DOPłATY BO BęDZIE WIęKSZY METRAż.CZT SPółDZIELNIA MA PRAWO żADAC DOPłATY SKORO UMOWA JEST JUZ PODPISANA.MOGE MIEC PROBLEM JAK TRZEBA BęDZIE DOPłACIć JESZCE Z 10000 Zł.

 

#10 2007-09-07 20:35:04

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Do K&J - dopłaty chyba tylko do metrów , które doszyły o poprawkach projektanta.
Do Marcina - myślę, ze mają prawo Ci wypowiedzieć mowę (jest taki zapis), jeżeli nie zechcesz dopłacić, ale to powinien się wypowiedzieć prawnik.

Pozdrawiam
Robert.


ps.wszystkiego się dowiem w poniedziałek.

 

#11 2007-09-07 20:36:11

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Marcin o ile to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś za m2?

Pozdrawiam
Robert

 

#12 2007-09-08 12:39:07

marcin

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

cześć Robert.ja kupiłem mieszkanie w maju i zapłaciłem gościowi 370000 tys.przeliczając to około 4,600 za metr bo mieszkanie prawie 80 metrów.to była okazyjna cena jak na te czasy.pozdrawiam marcin

 

#13 2007-09-10 07:40:20

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witaj Marcinie w gronie przyszlych, miejmy nadzieje szczesliwych, mieszkancow Wankowicza-Trawowej.

Po najnowsze zdjęcia z budowy zapraszamy na www.wankowicza.cba.pl.

Pozdrawiamy serdecznie
K&J

Offline

 

#14 2007-09-10 14:39:00

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Zryczałtowana dopłata do dodatkowych metrów wynosi 3000zł.
Rozmawiałem dzisiaj z szefem elektryków, który powiedział, że on się wyrobi najwcześniej na maj.
No ale zobaczymy.

Pozdrawiam
Robert

 

#15 2007-09-10 18:24:55

marcin i agata

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

pozdrawiam sąsiadów roberta i k&j
dzięki robert za iformacje twoje wskazówki są bardzo przydatne będziemy w kontakcie pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław