Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#61 2007-11-19 21:41:03

olala

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witam wszystkich sąsiadów.Zainteresował mnie wątek okien.Mam być posiadaczem mieszkania narożnego-tzn.w rogu budynku.Na moim planie tez widziałem drzwi balkonowe i okno ,ale teraz widze ,że również mogę być w błędzie.Bardzo proszę o jakieś informacje-jeżeli ktoś takowe posiada,pozdrawiam

 

#62 2007-11-20 09:33:50

ktoś

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Może mi się uda coś wyklarować (jeżeli nie wyszedł mi uprzejmy styl to przepraszam - starałem się ).
W pokojach z wyjściem na balkon znajdują się drzwi balkonowe oraz okno takich samych wymiarów jak wspomniane drzwi (czyli łącznie są to podwójne "drzwi" z tym że tylko połowa się otwiera). W ramach pełniejszego wyjaśnienia proponuje popatrzeć na plan - tam w miejscu wyjścia na balkon jest zaznaczony ruch drzwi - czyli połowy okna, a na drugiej ich części nie widać parapetu jak w innym oknach, co pozwala przypuszczać, że jest to duże okno (dokładniej nie otwierające się drzwi ). Na to wszystko na planie mieszkania nad drzwiami znajduje się kółeczko w które wpisane są wymiary wnęki okiennej (szerokość i wysokość - kolejności nie znam ale jest induicyjna). Okno w pokoju z wyjściem na balkon/ogródek można również zobaczyć na zdjęciu nr 11 z dnia 29.09.07 stoi oparte obok wnęki w całej okazałości. Z tego co się orientuje to wszędzie są takie same "drzwi" balkonowe, ale mogę się mylić bo znam plan tylko swojego mieszkania .

A teraz wieści z budowy: zazceli robić elewację budynku od strony klatki pierwszej - na razie niewiele ale zawsze coś (pokryli styropianem ścianę boczną, tą bez balkonów, do wysokości pierwszego piętra). Na ostatniej wizycie na budowie dowiedziałem się że całą robotę spowalniają budowlańcy (ekipy murarskie) - ekipy wykończeniowe muszą czekać, aż im coś skapnie do robienia - smutne. Odnośnie dachu to mogę jedynie powiedzieć ze w klatce 8 postawili szalunki do zalania ścian więc jakiś postęp jest - ale zima już powoli daje się we znaki a opady śniegu przy braku dachu mogą spowodować zamoknięcie mieszkań - przynajmniej tak mi sie wydaje.
Swoją droga to podziwiam ludzi którzy murują ścianki na okna na antresolach - skończą jedną, drugą zostawią do połowy kolejną znów całą ale coż może mają jakąś metodę (ponoś w szaleństwie zawsze jest ).

Reazsumując nie są to dobre wiadomości - niestety

Mimo to pozdrawiam zniecierpliwionych

 

#63 2007-11-22 01:41:22

hihi

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

byłem wczoraj na budowie - zaczynaja ocieplać styropianem - jak dobrze pójdzie, elewacja będzie przed prawdziwa zimą - na razie na "krótszych bokach", ale jak podziałają, zdążą z resztą - DO ROBOTY PANOWIE BUDOWLAńCY !!!

 

#64 2007-11-27 13:15:29

julpaw

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witajcie.

Dostaliśmy telefon od pani Anety o możliwości obejrzenia swojego mieszkania (parter, 2 klatka) . Więc wygląda na to że powoli zbliżamy się do końca.

 

#65 2007-11-27 14:34:31

ktoś

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Fajnie Ci,
ale niestety ja na taki telefon to jeszcze poczekam .
Póki co to jeszcze nie ma kawałka dachu przy moim mieszkaniu

Ale niech się dzieje.

Po oględzinach dajcie znać jak to wszystko wygląda i czy przewidywane s a jakieś poprawki.

Miłego odwiedzania swoich kątów .

Pozdrawiam

 

#66 2007-11-27 15:16:38

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.

A wiecie może jak postępy z budową dachu? Zima niestety nadeszła. To pewnie trochę napadało do środka ...
I zastanawiam się jeszcze do jakiej temperatury można prowadzić roboty tzw. mokre? bo jak nam zamkną budowe do marca to będziemy miec ciepło.
Czekamy na opis wrażeń, julpaw!

Offline

 

#67 2007-11-28 08:17:04

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witaj(cie) Julpaw,

Ale super wiadomość,to koniecznie daj znać! Powodzenia!

Offline

 

#68 2007-11-29 10:20:00

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.

My tez zazdroscimy, tym bardziej ze w naszej klatce (nr 6) to nawet nie ma jeszcze antresoli:(. Badzmy jednak dobrej mysli, bo skoro partet jest gotowy (przynajmniej od  srodka) to juz w gore powinno pojsc szybko. Deserta pytala jaki jest realny termin wejscia z ekipami wykonczeniowymi? My myslimy, ze nikt tak naprawde nie wie i my tez nie chcey zgadywac, bo jest tyle czynnikow zmiennych, ze to moze byc styczen, luty, marzec a nawet kwiecen (kazdy skresli sobie nie potrzebne:). Jednkaze w naszej opini, dopoki dach nie bedzie skonczony nikt nas do mieszkan na dluzej nie wpusci.
Jak sie dowiedzielismy od Pani Anety proces odbioru ma sie zaczac od klatki nr 8.
Pozostaje nam uzbroic sie w cierpliwosc i modlic sie o lagodna zime.
Pozdrawiamy serdecznie
K&J

Offline

 

#69 2007-11-29 11:22:29

ktoś

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Witam,
dokładnie się zgadzam z K&J. Wczorajszy wieczór poświęciłem sobie na "nadzór" i stwierdzam, że dach w klatce 8 jest najdalej zaawansowany i możliwe że w przeciągu tygodnia już będzie gotowy. Ale narazie traktuje to jako marzenie - a pamiętacie deklaracje ze dach będzie gotowy do końca października? A tu mamy już przedostatni dzień listopada i nadal go nie ma - ale jest chociaż postęp.

Tak na marginesie to zaczeli również kłaść styropian od strony klatki ósmej.

Pozdrawiam

 

#70 2007-11-29 13:22:07

julpaw

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Byliśmy dziś oglądać nasze mieszkanie. W środku wszystko jest otynkowane jedynie widać rury instalacji wodnej. Instalacji kanalizacyjnej jeszcze nie ma. Nie ma też jeszcze wylewki na podłodze ani wentylacji.  Wszystkie rury od CO będą biec pod tynkiem. Instalacja elektryczna jest już położona. Zaskoczyły nas naprawdę spore balkony. Nie widać tego z zewnątrz. Ładnie wykonane są też drzwi balkonowe i okna. Klatki schodowe są jeszcze nie otynkowane.  Bardzo duże są korytarze prowadzące do mieszkań.

Julia & Paweł

 

#71 2007-11-29 13:23:18

julpaw

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Zdięcia niedługo powinny się pojawić na www.wankowicza.cba.pl

 

#72 2007-11-30 10:07:19

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.

Super,to czekamy na zdjęcia:). A czy przebąknęli coś o jakichś terminach,czy nie pytaliście?
Pozdrowienia.

Offline

 

#73 2007-11-30 12:20:03

julpaw

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.

Rozmawialiśmy o terminach ale są one tak szacunkowe że nic nie wnoszą. Pani Aneta wspominała o maju jako szacunkowym terminie ukończenia budynku ale i tak o czasie oddania mieszkań do naszej dyspozycji (choćby do wykańczania)  będzie decydować spółdzielnia i to od niej zależy czy otrzymamy klucze przed zakończeniem wszystkich robót. Ja liczę na to że zgodnie z zapowiedziami spółdzielni oddadzą mieszkańcom "pierwsze klatki" do wykańczania w styczniu ale tak realnie patrząc to ten termin może się opóźnić.

 

#75 2007-11-30 14:25:53

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.

Super super super! Dzieki za Super fotki. Calosc umiescimy wieczorem na www.wankowicza.cba.pl. Az nam serce mocniej zabilo jak je wszytske zobaczylismy.
Pozdrowka i raz jeszcze dzieki JulPaw.
K&J

PS. Zdjecia juz dodane:) Milego ogladania. A i jeszcze cytat z mejla od Julii i Pawła:

"Nad klatkami 1,2,7,8 wylany jest już strop i ocieplają styropianem ściany. Nad środkowymi klatkami wymurowali ściany antresol. Wstawiają okna na trzeciej kondygnacji. Ogólnie coś się ruszyło."

Pozdrawiamy

Ostatnio edytowany przez K&J (2007-11-30 20:43:38)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com/ Szamba betonowe Łeba Szamba betonowe Przemyśl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław