Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-11-27 08:43:03

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Dowiedziałem się że przy naszym budynku na terenie zajmowanym teraz przez kontenery ma stanąć jeszcze jeden budynek Agrometu. Budynek ma stać tuż przy samej ulicy a jego budowa ruszyć na początku przyszłego roku.
    Według planów budowlanych miał być tam parking dla gości.
Wynika z tego że zagracą nam teren wstawiając jakiś jednoklatkowy, nie pasujący do niczego, budynek to jeszcze zabiorą dodatkowe miejsca parkingowe.
Ciekawe gdzie stanie ktoś kto do nas przyjedzie. Pewnie będą zastawione uliczki dojazdowe i będziemy się przeciskać pomiędzy samochodami.

Offline

 

#2 2008-11-29 13:36:10

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Witamy.
Obserwujemy ten watek od początku jego powstania i jesteśmy bardzo zdziwieni, ze wszyscy tak obojętnie zareagowalismy na ta smutna wiadomość.
My nie zgadzamy sie na takie zagospodarowanie naszego terenu. Spółdzielnia nie pytała nas o zdanie w tej kwestii, tym bardziej, ze budowa nowego budynku odbedzie sie naszym kosztem (po pierwsze zabrana będzie ziemia za którą zapłaciliśmy, po drugie zniknie zaplanowany parking dla gości, a po trzecie wzrośnie zatłoczenie na dość małym terenie i tak już obleganym przez budynek z pokaźną liczbą 160 mieszkań).
Może ktoś ma pomysł co można w tej kwestii zrobić? Przecież spółdzielnia to my wszyscy prawda? (cyt. za Pani Zosia.)
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#3 2008-12-10 17:47:00

??

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

czas na zmianę Zarządu SM??

 

#4 2008-12-13 19:44:34

Aga i Adek 101

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

My nie jesteśmy zdziwieni ponieważ  podejrzewaliśmy że mogą to wykorzystać no i się nie myliliśmy. Z resztą w tym naszym Wrocławiu już nikogo to nie dziwi że wykorzystują od paru lat każdy jeden metr kwadratowy:) Teraz tylko czekać kiedy się wezmą za działki za torami lub pójdą w stronę baraków i skarpy   Na to akurat nic nie poradzimy i też nie koniecznie jest to sprawa naszej spółdzielni. Ja bym się bardziej skupił na tym że winda nie działa w mojej klatce a za nią płace i za wykończenie mojego mieszkania na które czekam już miesiące i każdy sobie bimba. Pozdrawiam

 

#5 2008-12-13 19:47:24

Aga i Adek 101

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

A zarząd i tak trzeba zmienić i tak !!!

 

#6 2009-01-28 09:56:38

kolo

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Powstanie budynku proponuje oprotestować.

 

#7 2009-04-10 18:50:57

gosc

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

czy mozemy cos w tej kwestii zrobic?? Tym bardziej ze SM wogole o takich planach nic nie wspominala!! Nie bedzie fajnie z widokiem na budynek zamiast przestrzeni.

 

#8 2009-04-14 08:20:51

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Proponuje żeby każdy niezadowolony napisał protest do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jak będą mieli dużo skarg to może zareagują.

Offline

 

#9 2009-04-27 10:47:22

Pucio

New member

Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 6
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Szanowni Sąsiedzi,
Nasz budynek został wybudowany na dwóch działkach, nie pamiętam numerów (patrz umowa ze SM), i te dwie działki to nasza posesja. Tak jak jest to widoczne na mapie zagospodarowania, patrz http://www.wankowicza.cba.pl/ w zakładce "na mapie" nasza posesja kończy się tuż za drogą dojazdową. W miejscu gdzie jest teraz budowany nowy budynek i znajdują sie kontenery istnieje trzecia działka, również kupiona przez SM AGROMET, do której "NIC NAM" od początku. Z szacunkiem do wszystkich ale od kiedy powstało to forum to pamiętam na nim tą mapkę i jakby tak popatrzeć wcześniej jasne byłoby, że nic nam do tego terenu.
Nie warto się więc nakręcać przez jakieś plotki. Są inne sprawy, które należy wyjaśnić.
Czynsze płacimy a... wideofony nie działają poprawnie, posesja wciąż jest otwarta, płot w opłakanym stanie...i jeszcze kilka innych.

Pozdrawiam

Offline

 

#10 2009-04-27 12:05:28

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Nie do końca jest tak że nie mamy nic do tego.
1. Wszyscy jesteśmy współwłaścicielami SM Agromet wiec mamy prawo współdecydować co Agromet buduje (przynajmniej w teorii).
2. Wygląda na to że dojazd do nowego budynku będzie po naszej wewnętrznej drodze, pod naszymi oknami - kolejny argument że to nas dotyczy.
3. Zastanów się: kiedy przyjedzie ktoś do ciebie pożądanym samochodem to gdzie zaparkuje? Na ulicy pod bramą? Ile tam będzie stało samochodów? Jaka będzie wtedy drożność ulicy obsługującej 200 mieszkań?
4. "Czynsze płacimy a... wideofony nie działają poprawnie, posesja wciąż jest otwarta, płot w opłakanym stanie...i jeszcze kilka innych."  dlaczego? - bo spółdzielnia zajęła się budową nowego bloku i prawdopodobnie nie ma pieniędzy na dokończenie naszego.

A wszystko przez pazerność zarządu naszej spółdzielni.

PS
Według prezesa obecny płot jest docelowy. Zostanie tylko miejscami naprawiony. Po naciskach kilku osób prezes stwierdził że zrobią nowy płot może za rok (tak jak w ciągu roku miał być gotowy nasz budynek).

Offline

 

#11 2009-04-28 07:36:52

Pucio

New member

Zarejestrowany: 2008-06-10
Posty: 6
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Drodzy Julpaw i nie tylko,

1) oczywiście teoria teorią ale... dlaczego SM ma nie budować??? Dla nas też wybudowali. Problem tylko taki, że powinni skończyć.

2)również słyszałem, że mieszkańcy nowego budynku mają mieć wjazd na posesję przez nasz teren ale... tylko słyszałem! W myśl uchwały 271/1/2009 w treści której jest wzmianka o "służebności gruntowej" zawsze i nieodpłatnie na nasz teren mogą wejść służby "coś" robiące (naprawa kanalizy) Nie ma nic o służebności gruntowej dla mieszkańców działki obok! Zatem albo będą mieli wjazd gdzie indziej albo ustawimy punkt poboru opłat Macie zatem rację. Ta sprawa jest niewyjaśniona.

3) To też jest sprawa trochę dziwna ale to co jest poza działka naszego budynku to nie interes SM AGROMET.
Nie jestem pewny czy drogi na tym osiedlu domków nie są pod zarządem innej SM? Co do parkingów na naszej posesji to od początku było wiadomo ile ich będzie i że będą na własność wykupywane. Moim zdaniem jak teren jest (będzie) zamknięty to mamy prawo wpuścić nań swoich gości wraz z ich autem. Moim skromnym zdaniem część miejsc parkingowych powinno być ogólnodostępnych.

4) co do wszystkiego co zostało wymienione w tym pkt. proponuję się zgadać przed blokiem po długim weekendzie (gdzieś wieczorkiem) i... (więcej na spotkaniu)

Offline

 

#12 2009-04-28 09:57:00

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Moim skromnym zdaniem i tak nie mamy wpływu na powstający budynek, nikt nas wcześniej o zdanie nie pytał to i nie będzie teraz się tym martwił. Fakt wprawdzie jest taki, że "spółdzielnia to my", ale o tym się mówi kiedy są wydatki... Ja skupiłabym się raczej na walce o akty notarialne, dla mnie to jest problem nr 1. Zakup miał miejsce w 2006 r., a jest 2009!

Offline

 

#13 2009-04-28 18:44:20

Ania

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Marta napisał:

Moim skromnym zdaniem i tak nie mamy wpływu na powstający budynek, nikt nas wcześniej o zdanie nie pytał to i nie będzie teraz się tym martwił. Fakt wprawdzie jest taki, że "spółdzielnia to my", ale o tym się mówi kiedy są wydatki... Ja skupiłabym się raczej na walce o akty notarialne, dla mnie to jest problem nr 1. Zakup miał miejsce w 2006 r., a jest 2009!

Słusznie, akty są napewno ważniejsze.
Nigdy nie będą nas przecież wszystkich pytać kiedy i gdzie mają budować.
Ważne jest też zrobić wszystko co można aby domofony działały i płot był zrobiony.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to osiągnąć?

 

#14 2009-04-29 16:01:19

Drechu

Gość

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Pucio napisał:

Drodzy Julpaw i nie tylko,

1) oczywiście teoria teorią ale... dlaczego SM ma nie budować??? Dla nas też wybudowali. Problem tylko taki, że powinni skończyć.

2)również słyszałem, że mieszkańcy nowego budynku mają mieć wjazd na posesję przez nasz teren ale... tylko słyszałem! W myśl uchwały 271/1/2009 w treści której jest wzmianka o "służebności gruntowej" zawsze i nieodpłatnie na nasz teren mogą wejść służby "coś" robiące (naprawa kanalizy) Nie ma nic o służebności gruntowej dla mieszkańców działki obok! Zatem albo będą mieli wjazd gdzie indziej albo ustawimy punkt poboru opłat Macie zatem rację. Ta sprawa jest niewyjaśniona.

3) To też jest sprawa trochę dziwna ale to co jest poza działka naszego budynku to nie interes SM AGROMET.
Nie jestem pewny czy drogi na tym osiedlu domków nie są pod zarządem innej SM? Co do parkingów na naszej posesji to od początku było wiadomo ile ich będzie i że będą na własność wykupywane. Moim zdaniem jak teren jest (będzie) zamknięty to mamy prawo wpuścić nań swoich gości wraz z ich autem. Moim skromnym zdaniem część miejsc parkingowych powinno być ogólnodostępnych.

4) co do wszystkiego co zostało wymienione w tym pkt. proponuję się zgadać przed blokiem po długim weekendzie (gdzieś wieczorkiem) i... (więcej na spotkaniu)

Jak mi staniesz na drodze to Cie rozjadę Ludzie mieszkam teraz w samym centrum wśród starszych ludzi i nie mają oni tyle problemów co Wy tutaj. Pewne sprawy rozumiem, ale po co szukać dziury w całym, dobrze radzę przestańcie się nawzajem nakręcać bo na zdrowie wam to nie wyjdzie, można sobie nerwy poszargać. Pozdrawiam
Przyszły mieszkaniec nowego (niechcianego przez was) bloku.
PS. Z socjologicznego punktu widzenia, odgradzanie się siatką od sąsiadów powoduje konflikty społeczne nie tylko wśród dorosłych ale i wśród dzieci.

 

#15 2009-04-29 16:46:01

Maciej

New member

Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Nowy budynek na naszym terenie zamiast parkingu.

Witam, jestem Waszym przyszłym sąsiadem. Będę mieszkał we wspomnianym przez Was bloku. Czy ktos z Was mógłby zrobić zdjęcia z budowy? żebym wiedział jak tam progres Sami wiecie jak to jest kiedy człowiek nie może się doczekać swojego pierwszego mieszkanka A propos. Jak wedlug Was wyglada postep tej budowy? czy widac, że codziennie ostro pracują? czy raczej się obijają?? Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław