Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-07-04 14:27:42

Łukasz Sylwia i Piotr

Gość

Notariusz dla zainteresowanych

Witam wszystkich.
Odbiory czas zacząć umowy notarialne również
Zgodnie z naszymi rozmowami miałem dowiedzieć się o cenę notariusza i wszystkie jego koszty.

Aby dokładnie określić cenę za wszystkie akty notarialne bardzo proszę zainteresowane osoby by wysłały mi na maila wartość nieruchomości (mieszkania) jaka będzie wpisana w Akcie z rozbiciem na miejsce parkingowe czy garaż. ( lzabielski@o2.pl )
Uzbrojony w taką wiedzę pójdę do kilku notariuszy i wkleję zbiorówkę cenową jaką uda mi się wynegocjować.
Proszę pamiętać iż do negocjacji pozostaje tylko TAXA (czyli zarobek notariusza) pozostałe opłaty będą wszędzie takie same.

Warto również zastanowić się czy chcecie mieć zakładaną Księgę Wieczystą przez wyżej wymienionego czy  robicie to sami (koszt jest zryczałtowany i wynosi: 60zł założenie KW, 200zł wpis do KW nowego właściciela) Koszty te są zryczałtowane i obowiązują dla wszystkich. Czasem jednak niektórzy (czytaj: Ci drodzy) Notariusze kasują za usługę co osobiście uważam za skandal!!!
Dodatkowo u notariusza można dokonać wpisu do KW hipoteki na rzecz banku (koszt 200zł hipoteka kaucyjna). I tu znowu czasem pobierana jest dodatkowa opłata .

Zobaczymy co nam zaproponuje SM i wybierzemy najtańsze rozwiązanie!

Im więcej nas tym taniej

Pozdrawiam

PS. NIKT NIE MA PRAWA NAM WYBIERAĆ NOTARIUSZA JEST TO NIEZGODNE Z PRAWEM!!!

#2 2008-07-09 07:54:21

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Notariusz dla zainteresowanych

Cześć Łukasz,

Dzięki, że pamiętasz o tej sprawie. A powiedz, w oparciu o co liczysz wartość nieruchomości? Szacunkowo? W to wchodzi miejsce parkingowe, rozumiem, tak? Jaką cenę za metr przyjąłeś, jeśli tak jest, jak napisałam?
Dzięki, pozdrowienia

Ania&Tomek

Ostatnio edytowany przez deserta (2008-07-09 07:55:20)

Offline

#3 2008-09-01 10:44:59

Agunia

Member

Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Notariusz dla zainteresowanych

Witam!
Jestem także zainteresowana jakąś rozsądną ofertą od notariusza.Na pewno potraktuje nas ulgowo, jeśli będzie nas wielu.Nie wiem jedynie , kiedy uda się nam dostać akty notarialne , bo wcześniej SM musi otrzymać ze Starostwa pozwolenie na użytkowanie , o które sama występuje.Jesteśmy więc chyba znów uzależnieni od SM.O ile wiem o to pozwolenie występuje po oddaniu całej inwestycji- a to pewnie potrwa do grudnia co najmniej.
Może ktos ma jakies wieści co do tego tematu?
Ponieważ płacimy większe kredyty do chwili wpisania hipotek - nasz interes , aby akty notarialne i wpisy do KW , mieć jak najszybciej.
Nie wiem jaką wartość mieszkań mamy podać - z umowy ?
Pozdrawiam

Offline

#4 2008-09-01 23:30:51

Łukasz

Gość

Re: Notariusz dla zainteresowanych

Wartość nieruchomości szacunkowa czyli ta z umowy przedwstępnej.
Notariusz standardowo pobiera (tu mogę się mylić) 1% wartości nieruchomości + vat

Co do wartości to będzie ona wyliczona po odbiorach i spotkaniu z SM. Ale tu mówimy o wartości nieruchomości ostatecznej. A do notariusza by negocjować cenę potrzebne sa orientacyjne wartości nieruchomości czyli te z umów przedwstępnych

#5 2008-09-02 07:12:39

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Notariusz dla zainteresowanych

Witamy,
My też jesteśmy oczywiście zainteresowani ofertą konkurencyjną od tej, którą zaproponuje spółdzielnia. Tylko z tego co widać na akty notarialne w najbliższych miesiącach nie ma szans. Nastawiamy się na przyszły rok. Może nawet pierwszy kwartał (ale to chyba wariant optymistyczny). Także temat pewnie będzie bardzo gorący, ale jeszcze nie teraz. Niestety.
Pozdrawiamy
Ola i Paweł

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
widziałem fajne zaproszenia ślubne Ανατολικό Τιμόρ UbytovĂĄnĂ­ RovnĂ­kovĂĄ Guinea masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław