Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-09-10 08:00:35

Bartek

Gość

Ścianki działowe

Witam,

czy ktoś z Was zmieniał układ ścianek działowych po odbiorze mieszkania? Wiecie może czy do tego są wymagane jakieś dodatkowe pozwolenia? Nie miełem możliwości zmian w projekcie na etapie budowy, bo odkupiłem to mieszkanie za późno i nie wiem czy spółdzielnia ma coś przeciwko takim zmianom przed podpisaniem ostatecznych aktów notarialnych. Liczę szczególnie na opinie osób, które już zaczęły wykańczanie swoich mieszkań.

Pozdrawiam
Bartek

 

#2 2008-09-11 16:53:05

mandaryn

Gość

Re: Ścianki działowe

po odbiorze ... wolnoć Tomku w swoim domku ... w zakresie ścianek działowych, instalacji, drzwi, przyłączy

nie możesz ingerować w ściany nośne, wygląd zewnętrzny (okna, elewacja, balkon, taras)

 

#3 2008-09-11 18:15:31

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Ścianki działowe

Witamy.
Widzimy, ze szczesliwi posiadacze kluczy od mieszkan wpadli w taki wir ich wykanczania, ze nie maja czasu nic napisac:))))))
Z tymi sciankami działowymi to nie jest taka prosta sprawa jak sie wydaje. Troche szperalismy w tym temacie na googlach i znalezlismy, ze ustawa definiujaca na co trzeba miec pozwolenie, a na co nie, nie jest taka jednoznaczna i w zaleznosci od urzednika moze byc roznie interpretowana. Jednkaze zdaje sie nam iz 90% ludzi robiacych cos ze sciankami dzialowymi nie zawraca sobie tym glowy (miedzy innymi my:). Pozdrawiamy i milego przebudowywania
K&J

Offline

 

#4 2008-09-12 08:23:32

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Ścianki działowe

Witam,

mamy podobną sytuację i również nie byliśmy pewni, czy faktycznie "wolnoć Tomku w swoim domku", bo formalnie mieszkania nadal należą do SM Agromet, a władzę na budowie ma cały czas kierownik. Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że najbezpieczniej jest jednak zasięgnąć rady projektanta budynku, który rozrysował nam zmiany, które chcemy wprowadzić i pisemnie wyraził na nie zgodę. Kosztowało nas to 200 zł, ale mamy pewność, że żaden nadgorliwy inspektor nadzoru budowlanego, który będzie odbierał budynek, nie każe nam przywrócić lokalu do stanu pierwotnego. Wiem, że takie sytuacje miały już miejsce na innych osiedlach, a nie uśmiecha mi się płacić dwa razy za tą samą robotę. Oczywiście jeśli ktoś może poczekać do momentu podpisania aktów notarialnych, to wtedy nie musi się już niczym przejmować - chyba że do ruszenia będzie ściana nośna - wtedy konieczne jest zwykle pozwolenie na budowę z całą tą koszmarną procedurą.

Offline

 

#5 2008-09-12 12:33:27

mandaryn

Gość

Re: Ścianki działowe

arteg napisał:

... mamy pewność, że żaden nadgorliwy inspektor nadzoru budowlanego, który będzie odbierał budynek, nie każe nam przywrócić lokalu do stanu pierwotnego ...
... ktoś może poczekać do momentu podpisania aktów notarialnych, to wtedy nie musi się już niczym przejmować - chyba że do ruszenia będzie ściana nośna - wtedy konieczne jest zwykle pozwolenie na budowę z całą tą koszmarną procedurą.

odbiór budynku dotyczy konstrukcji / wyglądu zewn. -> jeżeli przy odbiorze budynku zakwestionwaliby ci przesunięcie ścianek, to równie dobrze mogliby ci zakwestionować podwieszany sufit, położone płytki, zamontowane inne kontakty, przesunięte przyłącza wody i nakazać przywrócenie do stanu pierwotnego, czyż nie tak?

 

#6 2008-09-12 15:23:15

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Ścianki działowe

Witam,

z tego co słyszałem odbiór techniczny budynku obejmuje również sprawdzenie czy wszystko zostało zbudowane zgodnie projektem - wliczając w to ścianki działowe i wszelkie instalacje. Inspektorzy odwiedzają zwykle losowo wybrane mieszkania i mają prawo żadać przywrócenia przeróbek do stanu zgodnego z projektem, czyli takiego jaki Spółdzielnia zamawiała u wykonawcy. To SM jest w dalszym ciągu właścicielem naszych mieszkań. Nie chodzi mi o straszenie kogokolwiek, bo itak każdy zrobi jak uważa, ale znam przypadki pechowców, którym inspektor kazał przywracać stan pierwotny lokali. Przygotowanie dodatkowego rysynku przez architekta nie jest strasznie drogie przy kosztach wykończenia, więc zdecydowaliśmy się zafundować sobie ŚWIĘTY SPOKÓJ.

Offline

 

#7 2008-11-24 15:08:23

świeżó upieczony sąsiad

Gość

Re: Ścianki działowe

do arteg:
czy masz może nr telefonu do  projektanta budynku? Chcielibyśmy uzgodnić zmiany w projekcie (dot. ścian działowych)
i chcemy spac spokojnie

 

#8 2009-01-04 20:17:35

M&J

Gość

Re: Ścianki działowe

Przychylam się do powyższej prośby. Czy Ktoś z Was ma może namiary na projektanta??

 

#9 2009-01-04 20:30:16

Robert

Gość

Re: Ścianki działowe

Z tymi ściankami działowymi to bym się nie przejmował.
Tym bardziej g/k.
Przecież to tak, jakbym sobie półki jakieś porobił.
Gorzej z wyburzaniem istniejących ścianek działowych.Tego pewnie może się przyczepić jak się uprze.
Pani Ola będąc u mnie na odbiorze widziała jak sąsiedzi szykują się do zakładania ścianek g/k i jak zapytałem czy można nie miała nic przeciwko temu.
A jak zapytałem o odbiór budynku to powiedziała, że do mieszkań raczej nie wchodzą.

Pozdrawiam

 

#10 2009-01-13 10:52:08

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Ścianki działowe

Podpisujemy sie pod tym, co napisał Robert.
U nas dodatkowo stwierdziła, że dziwi się, że nam się chce coś gotowego burzyć, żeby wybudować w innym miejscu.
Ale to nasz problem, nie jej

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr