Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2007-04-19 11:02:43

Monky

Gość

Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Ja też będę na zebraniu:)  Pozdrawiam przyszłych sąsiadów!!!

 

#2 2007-04-19 11:18:15

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Szkoda tylko, że tego zebrania nie zorganizowano przed perypetiami z projektami mieszkań...
Bardzo jestem ciekawa czego się dowiemy. Choć to pewnie będzie zebranie całej spółdzielni, a nie tylko przyszłych mieszkańców Wańkowicza. Ale im nas bedzie więcej tym lepiej - w jedności siła
Do zobaczenia w takim razie

P.S. My też zapłacilismy za zmiany. Choć troszkę mniej niż od nas zażądał na początku. Szkoda słów...

Offline

 

#3 2007-04-23 11:22:20

Robert

Gość

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

A ja czekam na wasze obszerne relacje.
Niestety ze względu na to,że nie mieszkam we Wrocławiu, a nasza kochana spółdzielnia nie zgodziła się, aby mnie zastąpiła moja dziewczyna, muszę liczyć na wasze sprawozdania.
Pozdrawiam
Robert

 

#4 2007-04-23 11:25:27

Robert

Gość

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Dodam jeszcze tylko, że to podejście do członków spółdzielni, a przynajmniej do mnie, przypomina mi czasy komuny.Sekretarka najważniejsza.Każda rozmowa z tą kobietą wytrąca mnie z równowagi.

Robert

 

#5 2007-04-23 11:36:06

MM

Gość

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Daj spokój! Kontakty z tą spółdzilenią podnoszą mi ciśnienie, gorzej niż spekulacje, że ceny mieszkań spadną. Grrr....

 

#6 2007-04-23 22:01:19

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Witam sąsiadów! Moim zdaniem zebranie było całkiem sympatyczne:) Ciekawe co bedzie za rok?...

Offline

 

#7 2007-04-24 01:24:36

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Hello Marta i wszyscy, ktorzy byliscie na zebraniu.

Bylo troche przydlugawo i nie wszyscy wytrzymali do konca, ale My rowniez zaskakujaco pozytywanie odebralismy to spotkanie. Dotyczylo ono glownie Grupy Czlonkowiskiej nr 9, czyli wszystkich przyszlych miekszkancow bloku przy Wankowicza / Trawowej. Wypiszemy ponizej to co najwazniejsze w naszym mniemaniu zostalo ustalone, badz powiedziane (Postaramy sie wrzucic na strone Regulamin i Pozadek obrad):

1. Sposrod przyszlych mieszkancow Wankowicza zostalo wylonione, poprzez glosowanie, Prezydium Zebrania (3 osoby), Komisja Skrutacyjno-Wyborcza (3 osoby) oraz Przedstawiciele na Zebranie Przedstawicieli (10 osob).

2. W tym momencie budowa ma 3 tygodniowe opoznienie, ale jak zapewnia P. Zosia do konca roku powinnismy dostac klucze - pozyjemy zobaczymy.

3. Po odbiorze kluczy ma nastapic odbior bloku i to niestety moze potrwac od tygodni do paru miesiecy, a do tego czasu nie bedzie mozna zalozyc ksiegi wieczystej na nieruchomosci (informacja wazna dla osob posiadajacych kredyt). Nie bedzie takze problemu, gdyby ktos nie chcial wykanczac mieszkania i np. zamknac je na 2 lata. Nie bedzie to mialo wplywu na odbior calego bloku.

4. Na dzien dzisiejszy koszt materialow budowlanych miesci sie w kwotach, ktore zaplacilismy za mieszkania i z tego tytulu nie powinno byc doplat na zakonczenie inwestycji. (Ponoc wykonawca juz marudzil ze materialy zdrozaly, ale obecnie sa jakies zapasy wiec to nie jest problem).

5. Jak narazie jedyna droga dojazdowa do bloku bedzie od strony domkow jednorodzinnych (Wankowicza), ale planowany jest tez wjazd od ulicy Trawowej.

6. Jest jeszcze sporo piwnic do wykupienia (1000 .PLN/m2 - metraz od ca 2,4 do 4,2). Na pytanie co sie stanie, gdy nie bedzie na nie chetnych padla odpowiedz, zeby sie nie martwic bo tacy sie na pewno znajda:).

7. Sciany sa budowane z Porothermu, a sciany miedzy mieszkaniami z Silicatow, ze wzgledu na ich wieksza dzwiekochlonnosc.

8. Spoldzielnia "walczy" o dodatkowe miejsca postojowe przy bloku, ale czy cos wywalczy i ile to dokladnie nie wiadomo.

9. Pod koniec tygodnia maja byc nowe rzuty kondygnacji (szczegolnie Parteru i I Pietra) - kontakt i P. Aneta.

10. Jak sie okazalo (a wydawalo sie, ze maja byc tylko szlabany przezd wjazdem do bloku) blok ma byc monitorowany i strzezony przez pana stroza. Zebysmy sie tylko nie czuli jak w wiezieniu:)

11. Co optymistyczne, to w niedlugim czasie pensje zarzadu spoldzielni maja byc placone z tego co spoldzielnia zarobi na lokalach uslugowych, a to odciazy o te koszta wszystkich lokatorow placacych do tej pory w czynszu kwote na utrzymanie zarzadu.

Prosimy o komentarze, oraz cenne uwagii, bo napewno cos przeoczylismy.
Pozdrawiamy
K&J.

Offline

 

#8 2007-04-24 10:33:54

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Witam Szanownych Sąsiadów!

No to pierwsze lody mamy przelamane Oby teraz współpraca sąsiedzka się umacniała. My też jesteśmy pozytywnie nastrojeni po zebraniu. Dziwi mnie tylko, że umowa z wykonawcą nie jest ryczałtowa (a może czegoś nie zrozumiałam) - bo wtedy wzrost cen byłby problemem  wykonawcy a nie SM czyli naszym. Ale bądźmy dobrej myśli.
A co sądzicie o sprzedaży gruntu w Szukałowicach (czy jakoś tak)? Jakos nie mogłam się skupić, zajęta liczeniem głosów i sporo mi uciekło

Pozdrawiam
Ola

Offline

 

#9 2007-05-09 17:10:59

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Z tego co pamietamy to grunt w Szukalicach mial byc przeznaczony pod domy jednorodzinne, a to ponoc nie oplaca sie tak spoldzielni jak budowa bloku we wrocku i stad chec sprzedazy tych dzialek i przeznaczenie kasy na zakup ziemi we wrocku.

Offline

 

#10 2007-05-10 13:36:34

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Bardzo dziękuję za relację spotkania!
Nie mogłem wtedy być, ale cieszę się bardzo z wiadomościami które daliście.

Mam nadzieję, że na następne spotkanie już możemy być.

Pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

#11 2007-08-03 10:47:43

Dominika

Gość

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Czy ktos się orientuje, kiedy nastapi kolejne spotkanie członków spółdzielni i przyszłych mieszkanców Wańkowicza??

 

#12 2007-08-06 23:08:15

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Dopoki nie bedziemy mieszkac na Wankowicza to o zebraniach bedziemy powiadamiani telefonicznie (jesli ktos bedzie mial telefon o takim zebraniu to prosimy o info na forum). Normalnie taka informacja bedzie wywieszana na klatkach schodowych. Jak na razie o nowym zebraniu my nic nie wiemy.
Pozdrawiamy
k&J

Offline

 

#13 2007-08-07 08:34:28

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków Spółdzielni Agromet 23 / 04 / 2007

Wydaje nam się, że zebrania Członków Spółdzielni będą organizowane raz w roku. Jesteśmy im potrzebni tylko po to żeby zatwierdzać sprawozdanie Zarządu. Tak więc nastepne w kwietniu 2008.

Czy orientowaliście się jak w świetle nowej ustawy będzie wyglądało nasze prawo do lokalu? Zdaje się, że będą to własnościowe mieszkania (z własnością hipoteczną), a nie spółdzielcze-własnościowe. Czy ktoś z Was wie na pewno?

Pozdrawiamy serdecznie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr