Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2010-07-03 21:39:30

ronin.jubei

Gość

Samozamykacze na furtkach

Witam!

Drodzy Sąsiedzi,
od dłuższego czasu obserwuję totalną niefrasobliwość przy zamykaniu furtek naszego bloku. Przykre żniwo już widzimy w wątku poniżej. Wchodzi kto chce, bierze co chce, załatwia potrzeby gdzie chce.

Myślę, że sprawę niedomykanych furtek rozwiążą samozamykacze, które wyręczą niefrasobliwych sąsiadów i ich gości. Mamy ładne i zabezpieczone osiedle, więc doceńmy to i uszanujmy.

Co Państwo sądzą o takim rozwiązaniu? Może ktoś ma lepszy pomysł?

#2 2010-07-03 21:44:56

Ankara

Member

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 25
Punktów :   

Re: Samozamykacze na furtkach

Ale problem od strony Trawowej jest taki, że musi się "zachcieć" przekręcić klucz. Ja trochę jestem sceptyczna, bo jak się tarabanię z wózkiem i zakupami to mi samozamykacze zawsze przeszkadzają, bo muszę kombinować co czym podeprzeć. Ale, żeby nie było, lepszego pomysłu nie mam.

Offline

#3 2010-07-04 13:03:04

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Samozamykacze na furtkach

Ankara napisał:

Ale problem od strony Trawowej jest taki, że musi się "zachcieć" przekręcić klucz. Ja trochę jestem sceptyczna, bo jak się tarabanię z wózkiem i zakupami to mi samozamykacze zawsze przeszkadzają, bo muszę kombinować co czym podeprzeć. Ale, żeby nie było, lepszego pomysłu nie mam.

Sprawdziłem - faktycznie okrągła klamka umożliwia otwarcie od środka bez użycia klucza. Stąd uzupełniam swój pomysł aby wstawić samozamykacze w obydwu furtkach, a klamki wymieć na klamki nieruchome.

Offline

#4 2010-07-16 23:00:48

...

Gość

Re: Samozamykacze na furtkach

Jeśli chodzi o bramkę od strony ul. Trawowej :

Wydaje mi się, ze nie chodzi jedynie o niedomykanie... Parę dni temu sama "naprawiałam" ogrodzenie...
Ktoś po prostu przeciął drut od góry i swobodnie można było otworzyć bramkę z zewnątrz wkładając rękę przez dziurę. Nie dziwi mnie więc fakt, ze skradziono rower. Nasz ochroniarz (jakiś nowy?? nie znam) nawet nie zauważył, że przez 10 minut majstrowałam przy ogrodzeniu!!!!! Szczyt.

Tak sobie myślę, że do chwili zrobienia przez spółdzielnię nowego ogrodzenia nie możemy liczyć na spokój.

Pozdrawiam

#5 2010-07-19 20:23:02

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Samozamykacze na furtkach

Niestety na nowe ogrodzenie nie mamy co liczyc po slowach Pani Zosi:
"...cieszcie sie, ze wogole jakis płot macie, bo oficjalnie tak blisko torów nie moze byc zadnego ogrodzenia, i to budowlane ma nam wystarczyc."

K&J

Offline

#6 2010-07-28 19:00:35

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Samozamykacze na furtkach

Samozamykacz już działa : 

http://img814.imageshack.us/img814/1551/dsc03587.jpg

Offline

#7 2010-07-29 12:36:48

GMJ

Gość

Re: Samozamykacze na furtkach

No proszę i nawet spółdzielnię nic nie kosztowało montowanie "ulepszaczy" ;P

Pozdrawiam
i gratuluję pomysłu ;P

#8 2010-08-29 12:54:48

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Samozamykacze na furtkach

Witam
Samozamykacza zostały wstawione - moze nie są to "best in class" ale działają jakotako. Przynajmniej furtka od frontu nie jest już na oścież otwarta.

Pozdrawiam

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Esma Apartment masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław