Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2008-10-29 14:54:49

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Ubezpieczenie mieszkania

witam,
chciałabym ubezpieczyć te upragnione i długooczekiwane 4 kąty i ubezpieczyciel pyta o formę własności, w umowie mam spółdzielcze własnościowe, ale jak wiadomo będzie to odrębna własność...orientujecie się co w tej sytuacji jest właściwsze??
pozdrawiam
magda(2/15)

Offline

#2 2009-02-03 11:53:25

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Witamy.
Czy ktoś ubezpieczyl juz swoje mieskzanie?
Mozecie kogos polecic.  Jakas firme lub jej przedstawiciela?
A moze ktos ubezpieczal mieszkanie przez internet?
Były jakies problemy z tym, ze formalnie ten budynek nie został jeszcze odebrany?
I jescze jak wyglada sprawa ubezpieczenia mieszkania na kredyt, bo wydaje sie nam, ze jak podpisywalismy umowe kredytowa (a to bylo bardzo dawno temu) to była mowa o jakims obowiazkowym ubezpieczeniu mieszkania, ale nie wiemy dokladnie od kiedy.
Z góry dzieki za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

#3 2009-02-03 14:44:02

Ktoś

Member

Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Witam,
my ubezpieczylismy swoje mieszkanko.
Nie bylo z tym problemu. Wystarczył protokół odbioru mieszkania.
Jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie w banku to ubezpieczyciel tak nam to wytłumaczył:
Ubezpieczenie mieszkania sa tak jakby 2: Tzw. "mury" i wyposażenie (czyli podłogi, telewizor, lodówka, komputer itd.)
Bank interesują tylko te "mury" a wyposażenie mieszkania to już sprawa indywidulana każdego klienta. Bank zażąda ubezpieczenia w momencie gdy pójdziemy aby obniżono nam odsetki (wtedy trzeba przedstawić wypis z księgi wieczystej i ubezpieczenie). W tym momencie ubezpieczenie jest na nas, ale jak bedzie juz hipoteka należy zrobić cesję ubezpieczenia na bank. W umowie kredytowej podana jest minimalna kwota ubezpieczenia. Mozna oczywiście ubezpieczyć sie na wiekszą kwote, a wtedy w przypadku jakiegoś nieszczęścia bank otrzyma tylko te część, którą miał zapisana w umowie a reszta przypadnie nam (tak przynajmniej jest w mBanku).

Pozdrawiamy

Offline

#4 2009-02-03 16:26:16

Łukasz

Gość

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Witam.
Ktoś napisał prawie wszystko ja tylko od siebie dodam.
Mieszkanie winno się ubezpieczyć zgodnie z zapisem w waszej umowie o KH (kredyt hipoteczny)
Niestety wygląda to nie najciekawiej a to z tego względu, iż w Umowie zazwyczaj zawarty jest jakiś termin, i to dosyć często zamknięty jakąś datą. (Patrz np. bank Millennium, GE MoneyBank).
Proponuję by napisać do nich na początek pismo z prośbą o zmianę terminu dostarczenia w/w dokumentu jednocześnie dodajcie informacje o zmienię terminu podpisania Aktu Notarialnego przeniesienia prawa własności. Z tego, co wiem wiele osób już to uczyniło, ale pewnie kilka nie.
Pismo składacie w placówce waszego banku wraz z protokołem odbioru mieszkania. Proszę pamiętać o wzięciu potwierdzenia przyjęcia tych dokumentów!!

Po poinformowaniu nie pozostaje wam nic innego jak czekać na odzew z ich strony.

Ja ze swojej strony napisałem pismo z prośbą o przesunięcie wszystkich możliwych terminów. Akt Not, Polisa, i inne...

Co do ubezpieczeń:
- Kwota ubezpieczenia nie niższa kwota kredytu brutto!
- Okres ubezpieczenia minimum 12 miesięcy
- Zakres ubezpieczenia tak zwany "OC”, czyli podstawowy. Mury dach podłoga.
- Proponuję zawierać inną osobną umowę na pozostałe w mieszkaniu rzeczy. Po co ma Bank wiedzieć, jakiej wartości macie sprzęt i inne. Im mniej wiedza tym lepiej
Dobra rada:, Jeśli już otrzymacie pisma, akty i inne takie przed podpisaniem polisy u agenta zwróćcie się z prośbą o "Cesję z praw polisy" inaczej zwaną cesją. Często TUiR nie honorują tych dokumentów i nie chcą podpisywać a Bank jako instytucja narzucająca wymaga takiego a nie innego papierka BEZWZGLĘDNIE, co może prowadzić do konfliktów interesu. Lepiej mieć jasność czy nasze TUiR zgodzi się na warunki Banku zawarte w tej cesji.

Pozdrawiam

#5 2010-02-10 15:18:48

cb

Gość

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczasz ryzyko banku, więc ty ponosisz za bank ryzyko.
Polecam "pieniądze jako dług" na youtube

#6 2010-04-01 20:30:14

WIOLA

Gość

Re: Ubezpieczenie mieszkania

NIE POLECAM TUW POCZTOWY ZŁODZIEJE!
WYPISZĄ POLISĘ TAK ŻEBYŚ CZŁOWIEKU GROSZA NIE DOSTAŁ!

POSZŁAM DO AGENTA UBEZPIECZYĆ DOM  POTRZEBNE MI TO BYŁO  BO DOM JEST NA KREDYT

A AGENT SIĘ POMYLIŁ ZAMIAST W RUBRYCE DOM (MURY) WPISAĆ SKŁADKĘ WPISAŁ W RUBRYCE GOSPODARSTWO DOMOWE CZYLI ŚRODEK DOMU

CZY BANK INGERUJE W ŚRODEK? RACZEJ NIE ZWYCZAJNIE SIĘ POMYLIŁ A JA NIE ZNAŁAM SIĘ NA TYM SA RUBRYKI TO SĄ ON WE CO GDZIE WPISAĆ A TU LIPA ICH POMYŁKA A MOJA STRATA.
DACH SIĘ SPALIŁ I NA DACH NIE DOSTANĘ  ZŁAMANEGO CENTA!

PASOŻYCI ŻYJĄ KOSZTEM INNYCH

#7 2010-11-14 11:25:04

Marcin

Gość

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Łukasz napisał:

Co do ubezpieczeń:
- Okres ubezpieczenia minimum 12 miesięcy

Witam,
Rok temu wziąłem kredyt hipoteczny RnS w Banku BPS, cesja wykonana ok. Jakiś czas temu zadzwoniła do mnie pani w sprawie podpisania nowej cesji.

Też wydawało mi się że w banku mówili że jest na okres 12 miesięcy.

Czy trzeba przedłużać taką cesję na kolejny rok (i tak cały czas?) ?

Gdzie mogę znaleźć informację że bank wymaga cesji na minimum 12 miesięcy lub więcej?

Z góry dziękuje za pomoc

#8 2010-11-15 21:07:08

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Witamy.
My mamy kredyt w PKOBP i wlasnie nam przypomnieli, ze mija okres rocznego ubezpieczenia mieszkania i prosza o ponowne dostraczenie cesji wraz z nowym ubezpieczeniem.
W naszym przypadku bedziemu musieli co rok taka cesje odnwaiac, ale nie wiemy gdzie mozna znalezc dokladny zapis o tym, ze:

"bank wymaga cesji na minimum 12 miesięcy lub więcej?"

Pozdrowka
K&J

Offline

#9 2010-12-28 20:20:15

Sąsiad

Gość

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Hej Ja ubezpieczam w PZU mają naprawdę dobrą ofertę teraz.
Agent przychodzi pod wskazany adres i nigdzie nei trzeba chodzić.
Można płacić przelewem i odroczyć termin o 14 dni
Byłem zadowolony z obsługi przez Agenta, który Mnie obsługiwał.

Jak coś to numer 515-701-386

ok do miłego idę odśnieżać bo spóldzielnia dba tylko o chodniki

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Saint-Cast-le-Guildo https://www.ehotelsreviews.com/ https://www.pizzeriasaxofon.pl Szamba betonowe Kłobuck Jeśli szukasz szamba masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław