Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2011-02-14 16:51:57

mieszkaniec

Gość

UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Witam drodzy sąsiedzi. Zapewne nie zabłysnę nowym wątkiem na naszym forum ale to co mnie spotkało w minioną sobotę wieczorem to już szczyt bezczelności. Zaczęło się- jak to zwykle na naszym osiedlu- od tego, że moje miejsce parkingowe(16), zajał terenowy nissan x-trail o nr. rej. DW 298CR. Zastawiłem to auto, bo i gdzie miałem się podziać, przecież nie na czyimś miejscu. Zabrałem zakupy do domu i zajałem się ich rozpakowywaniem, gdy rozlegl się głos domofonu. Nieznana mi pani, w trybie rozkazującym poleciła mi pretensjonalnym tonem abym odblokował jej auto, po czym w ekranie domofonu pojawił się złowrogi mężczyzna. Gdy zszedłem na dół, pan już obfotografował moje auto i na wstępie nastraszył mnie znajomosciami w sądzie. Mało tego, wywiązała się taka afera, że sąsiedzi w oknach zebrali się zdumieni. Pan z nissana wpierał mi, że zna prezesa naszego osiedla i że wie od niego, że nasze miejsca parkingowe są PUBLICZNE !!! W dodatku wykazał się znajomością kodeksu i zarzucił mi brak koperty i znaku pionowego. Gdy spytałem go o znak na bramie wjazdowej, z bezczelnym uśmieszkiem oznajmił, że nie widział. Poszedłem po ochronę, ale pan w stróżówce znał już problem. Kierowca nissana wjechał podpinając się pod inne auto, a gdy ochroniarz zwrócił mu uwagę, zwyczajnie go zignorował- to typowe dla ludzi o wygórowanym miemaniu o sobie. Gdy wróciłem na plac boju, pan z nissana już kłócił się z własnym ojcem, który próbował mu wyjaśnić jego niesłuszność. Nic to nie pomogło, pan z nissana wciąż przechwalał się znajomością prawa. Ojciec pana prawnika przeprosił mnie w imieniu inteligentnego syna i poprosił o odblokowanie jego auta. Zanim odjechałem, pan prawnik jeszcze raz zagroził mi spotkaniem w sądzie. CZY WŚRÓD MIESZKANCÓW MAMY JAKIEGOŚ PRAWNIKA??? Błagam o pomoc... będę potrzebował awokata. Dziękuję i pozdrawiam.

#2 2011-02-14 18:57:38

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Nic Ci nie może zrobić, tak samo jak Ty jemu. Teren spółdzielni, lecz mimo nowych przepisów Policja i SM nie mają prawa do odholowania delikwenta zastawiającego / blokującego. Takie prawo ma tylko zarządca terenu, a jak jest z podejściem AGROMETu do tego tematu zapewne większość wie. Do znaków zakazu wjazdu też nie możesz się przyczepić, znak nie jest postawiony w sposób przewidziany przez ustawodawcę (oznakowanie pionowe po prawej części jezdni).

Reasumując- nic Ci nie zrobi, tyle w temacie.

Ostatnio edytowany przez Olaf (2011-02-14 19:02:58)

Offline

#3 2011-02-14 20:15:30

dekoder

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Panie, po co adwokat? Proszę w sądzie na samym początku powiedzieć, że powód zapowiedział, iż dzięki znajomościom w sądzie i zarządzie spółdzielni może bezkarnie zastawiać miejsca parkingowe, gdyż Wysoki Sąd tańczy, jak on mu zagra, czego świadkiem był Pan i zebrani w oknach mieszkańcy.

W takich sytuacjach radzę też wzywać policję, bo może również są "znajomymi" i nie przepuściliby takiej imprezy Zawsze mogą w sądzie zaświadczyć o chwalonych znajomościach - to zwykle bardzo dobrze działa na sąd.

A tego gościa znamy z akcji 1 maja 2010, gdy w stróżówce po społu ze swoim  ojcem grozili znajomościami w sądzie strażnikowi i ubliżali stosując groźby karalne - Pan Prezes oglądając film z akcji stwierdził, że nie zna ojca, a tym bardziej syna. Może od zeszłego roku się zapoznali - może tak dobrze się znają, jak z sądami?

#4 2011-02-14 23:07:59

zastawie go

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

tego barana trzeba zastawiac za kazdym razem. moze sie nauczy.

#5 2011-02-15 10:58:28

Majk1

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Jezu, jak ja bym chciał tego s*&^*%#*$%*a z nissana spotkać kiedyś. Bym gnoja tak z(^*%*##(ł, że chyba do bójki by doszło.

Ostatnio edytowany przez admin (2011-02-15 11:51:49)

#6 2011-02-15 14:31:38

mieszkaniec

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Witam ponownie dobrzy ludzie i dziękuję za zainteresowanie sprawą. Może tylko pan dekoder troszkę zbyt poważnie potraktował moje ostatnie zdanie odnośnie adwokata, które miało mieć zabarwienie raczej sarkastyczne, ale poza tym miło mieć wsparcie wśród sąsiadów. Jednocześnie zdziwił mnie fakt, że pan "prawnik" jest już dobrze znany i ma wypracowaną opinię na naszym  osiedlu. Gdybym wiedział o tym, że jest już uświadomiony w zakresie panujących tu zasad, z radością wezwałbym policję. Cóż, żałuję że to przegapiłem ale może następnym razem ktoś będzie mniej roztrzęsiony ze złości ode mnie i postąpi z delikwentem jak trzeba. Chętnie dorzucę się z faktami obciążającymi pana "prawnika". Raz jeszcze dziękuję za opinie w tej sprawie, Pozdrawiam.

#7 2011-03-09 19:53:46

mieszkaniec

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Witam, miałam okazję dziś namierzyć auto o którym tu mowa, które znów wjechało na krzywy ryj na teren osiedla. Zaparkowane było tym razem pod płotem dzielącym nas od naszego koleżki- małego bloczku. Nie wiem po co nam to osiedle strzeżone, skoro ochrona w to wbija... nie wiem po co było płacić dodatkowo oprócz za mieszkanie- 2500zł za miejsce parkingowe pod chmurką, skoro kto chce i tak wjeżdża, zajmuje prywatne miejsca... szkoda gadać. Jeśli ktokolwiek zajmie mi moje miejsce, porozumiem się z prezesem, wyrywając mu z gardła moje pieniądze za miejsce parkingowe. Na Św. Jerzego nie jest stąd daleko. Pozdrawiam.

#8 2011-03-10 06:01:27

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Nic nie zrobisz. Tyle.

Offline

#9 2011-03-10 07:59:20

Ola

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Witam,
My mamy podobne odczucia. Zlikwidujmy tę ochronę, która nic nie daje. Tylko są to dla nas dodatkowe koszty, a i tak kto chce i kiedy chce wjeżdża na nasz teren i parkuje, gdzie chce. Czujemy się oszukani na wspomniane 2500 zł.
Chyba w naszym przypadku lepiej sprawdziłby się zwykły szlaban otwierany pilotem, który szybko się opuszcza, tak że na raz może przejechać tylko jeden samochód. W tej chwili może przejechać co najmniej 5 samochodów, a i tak najczęściej jest otwarta na oścież, bo ochroniarzom się nie chce użerać z wjeżdżającymi na krzywy ryj. No i taki szlaban jest mniej awaryjny. Argument podnoszony wcześniej, że jak będzie szlaban to będzie łatwiejsze wejście na nasz teren jest bez sensu, zważywszy na to, że od paru miesięcy furtka jest zepsuta i każdy kto ma ochotę i tak wejdzie.
Może więcej sąsiadów się wypowie i coś da się z tym zrobić, bo system, który jest nikomu tak naprawdę nie służy, poza osobami, które nie mają wykupionego miejsca parkingowego.
Pozdrawiam

#10 2011-03-10 09:29:16

kk

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Co do parkowania na krzywy ryj - rozmawiałam naszą "ochroną" panowie mają dosyć chamstwa, kłótni i codziennych awantur o wjazd przez bramę. nie dziwię się. chamstwo też mieszka w tym bloku. jestem za firmą ochroniarską od której będzie można WYMAGAĆ! Pozdrawiam

#11 2011-03-11 19:05:09

sąsiadka

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Witam.
My również uważamy, że firma ochroniarska (prawdziwa!!!) jest nam potrzebna. Patrząc na opłaty znajomych, nie wyniesie nas to dużo więcej niż obecnie, a będziemy pewnie, że w razie czego KTOŚ zareaguje...

#12 2011-03-15 19:35:31

mieszkaniec

Gość

Re: UWAGA NA PRAWNIKA !!!

Uważam, że jednak kwestia ochrony nic tu nie zmieni. Chodzi o to, że nawet przy działającej bramie wjeżdża kto chce na "doczepkę". Bez względu na to kto będzie chronił to osiedle, musiałby znać na pamięć każdego mieszkańca i każdy samochód który ma prawo tu wjechać i parkować. To raczej niemożliwe. Najlepsza wydaje się opcja z szybkim szlabanem. Wiele zależy też od samych mieszkanców, którzy wpuszczają znajomych, rodziny na teren osiedla, a nie mają dla nich miejsca. Co nam z tych zmian, skoro sami nie przestrzegamy własnych zasad. Pozdrawiam.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie filmów 8mm warszawa https://paletympm.pl/ dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr