Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-12-16 16:15:27

arteg

Member

Zarejestrowany: 2008-03-10
Posty: 36
Punktów :   

Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Zakładam ten wątek na temat wszelkich elementów wspólnych przy Wańkowicza. Co sądzicie o zieleni wokól budynku, oświetleniu na zewbnątrz i na klatkach, obniżonych częściowo sufitach w pomieszczeniach gospodarczych czy choćby o dziwnym, według mnie, miejscu umieszczenia skrzynek na listy?

Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem, które w opinii pracowników SM mają ułatwić pracę listonoszom. Tylko dlaczego nie myśli się o ułatwieniach dla mieszkańców, którzy za to płacą. Nie wyobrażam sobie sytacji gdy w godzinach większego ruchu powrotów z pracy/szkoły wszyscy będą zatrzymywać samochody pod skrzynakmi żeby sprawdzic pocztę. Poza tym skrzynki nie wygladaja na jakoś specjalnie zabezpieczone przed deszczem, więc kto odpowie za zniszczoną korespondencję? Absurd!

Offline

#2 2008-12-17 08:51:21

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Witaj Arteg,

To my musimy się przyjrzeć bo prawdę mówiąc nie widziałam jeszcze tych skrzynek, może dlatego, że wychodzimy rano a wracamy pok 19.30 i jest ciemno. Ale jasne, najważniejsze, żeby listonosze mieli lżej, nie mieszkańcy:).

Jeśli chodzi o zieleń, to zastanawia nas, dlaczego teraz to wszystko sadzą, czy to nie zmarnieje przez zimę? Nasi sąsiedzi:) zasugerowali ostatnio, że może SM sadzi te roślinki itp, po to żeby podrożyć koszty inwestycji i brzmi to całkiem sensownie, nie sądzicie?

Ogólnie otoczenie budynku ładnieje, chociaż nie wiem, kto np sprząta w klatkach, bo u nas (64) wielki pecior leży na schodach już pod ponad tygodnia i nikt nie zamierza się chyba nim zająć..

Sufity obniżone w pomieszczeniach gospodarczych już zupełnie nic mi nie mówią- gdzie są te pomieszczenia? Gdzieś na klatce czy w mieszkaniach?

Pozdrawiamy serdecznie,

Ania&Tomek

Offline

#3 2008-12-17 11:57:31

GMJ

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Nam również nie podoba się położenie skrzynek, mamy podobne obawy co do "korków" i deszczu.

Jeśli chodzi o pomieszczenia gospodarcze (piwnice) to ponoć klucze są dorobione a spółdzielnia już je ma - i niespodzianka dziś miały być oddawane  (????). Miejmy nadzieję..


Pozdrawiamy

Ps. Mamy pytanie dotyczące windy. Czy w Waszych klatkach z ostatniego piętra da się je przywołać ?? Czy tak jak my musicie zejść piętro niżej??

#4 2008-12-17 13:06:25

Robert

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

GMJ ja klucze od drzwi wejściowych do piwnicy odebrałem w zeszłym tygodniu.Był jakiś pan na budowie i  "rozdawał" je razem z pilotami do bram garaży.
Piwnicę sobie zamknąłem kłódką i po sprawie;)Fakt, że drzwi są źle założone i ciężko się je otwiera, ale mają mi to poprawić w czwartek.
Co do zagospodarowywania tereny to podoba mi się.Ogrodnikiem nie jestem i nie wiem kiedy powinno się te sadzonki sadzić.Ale ufam, że robią to ludzie, którzy się na tym znają.
Co do skrzynek to "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 września 2003 r. (Dz.U. Nr 177, poz. 1731, z późn. zm.) w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych stanowi, że skrzynki lub ich zestawy powinny być umieszczane w miejscu dostępnym dla adresatów i operatorów (§ 6 rozporządzenia)."
Czyli chyba nie powinny być zamykane w klatkach schodowych bo zdarzyć się może, że nikt listonoszowi nie otworzy.
Co do zabezpieczenia przed deszczem to sam jestem ciekaw jak to się będzie sprawowało.No i dostęp do nich będą miały osoby trzecie.
No i moi drodzy nie przesadzajcie z tym korkowaniem się wjazdu.Przecież można zaparkować, a po pocztę się przejść.Tak choćby dla zdrowia.
Nie ma sensu doszukiwać się nieistniejących problemów.
A jeżeli jednak bardzo ciężko się wam przejść do tych skrzynek i będziecie blokować tę bramę, to ja będę spokojnie czekał, aż się uporacie z tym zadaniem

Pozdrawiam

#5 2008-12-17 14:41:38

GMJ

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Fajnie, że już wszystkie klucze masz. Ponoć i domofon masz zamontowany
Do nas jak zwykle nikt nie przychodzi, choć stale ktoś w domu jest ;(

Co do korków to my i tak z pieskiem na spacerki chodzić musimy i blokować nie będziemy hehe ale innym może to przeszkadzać

#6 2008-12-17 14:53:43

Robert

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

No domofon miałem już przy drugim odbiorze.
Ale na dole chyba jeszcze nie ma prawda?

Pozdrawiam
Robert

#7 2008-12-17 15:55:15

GMJ

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Nadal nie ma

#8 2008-12-30 22:13:08

Robert

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Witam.
Czy są już przydzielone numery miejsc postojowych pod blokiem?

Pozdrawiam
Robert

#9 2009-01-13 10:54:18

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

dwa dni temu nie było jeszcze przydziałów miejsc postojowych przed budynkiem
pytaliśmy u Pani Joanny

Offline

#10 2009-01-13 21:10:55

Dzinek

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Na dzien dzisiejszy tj. 13.01.09 przydziałów miejsc postojowych jeszcze nie ma.

#11 2009-03-04 16:50:52

Mika

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Wieści od spółdzielni z dnia dzisiejszego:

- miejsca parkingowe nie są nadal przydzielone, jeśli tylko zostanie to uporządkowane będzie wywieszka na drzwiach wejściowych do klatek schodowych.Postarają się aby każdy miał miejsce jak najbliżej swojej bramy
- co do zieleni odnoszę się teraz do ogródków  parterowych ... Pani początkowo była zdziwiona że wogóle pytam kiedy będzie trawa zasiana  "bo to przecież my mieszkańcy mamy sobie ja posiać i o nią dbać..." dopiero po przeanalizowaniu umowy przyznała rację iż jej zasiew leży po stronie spółdzielni co jest zapisane jasno i wyraznie .... jak zawsze pozostaje pytanie kiedy....u Nas póki co ogródek to zapadająca się strefa podmokło - bagienna ...
- nie wiem jak wygląda sprawa włączników światła w przedsionkach  na parterach we wszystkich pozostałych klatkach, w 60stce ich nie ma...
będą "działać" w tej sprawie...

pozdrawiam

#12 2009-03-16 12:53:21

GMJ

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

Odnośnie naszych korespondencji ..

Czy Wasze listy są również przemoknięte??

#13 2009-03-16 17:01:20

MartaTomek

Member

Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 48
Punktów :   

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

tak, nasze listy są wilgotne
a jak list przeleży cały weekand w skrzynce, to jest prawie mokry

Offline

#14 2009-03-16 23:18:23

Aga i Marcin

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

niestety, zamiast korespondencji, my również, dostajemy "rozmokłe kapcie"

Offline

#15 2009-04-05 18:12:50

m.w

Gość

Re: Skrzynki na listy, zieleń, oświetlenie, garaże, komórki, ochrona ...

A ja mam pytanie co do stawiania ogrodzenia wokół naszego budynku.Czy ktoś orientuje się czy od strony bramy nr 64 będzie jakaś bramka ?  Póki co musimy okrążać nasz budynek, aby wyjść poza teren-nie jest to zbyt wygodne.Na samym początku była furtka, ale niestety została zlikwidowana...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław