Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#16 2008-03-01 22:41:06

Mika-Dominika

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Mam nadzieje że "Emma" nie porwała naszego dachu czy ktoś cos wie na ten temat ??

 

#17 2008-03-01 23:26:11

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Mamy nadzieje, ze z dachem wszystko ok, tym bardziej ze:

Meteorolodzy przewidują, że na Dolnym Śląsku najmocniej będzie wiało w nocy z soboty na niedzielę. Średnia prędkość wiatru wzrośnie wówczas do 50-60 km/godz., a w porywach może wiać nawet ponad 110 km/godz.

Jakby co to dajcie znac.
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#18 2008-03-03 15:35:54

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Byłem przed chwilą na Wankowiczej, i wszystko wyglądało OK. Emma może już nie była taka zła.
:-)

Offline

 

#19 2008-03-06 15:04:33

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witajcie,


Piszę do Was z niedobrymi wiadomościami- wczoraj byliśmy w naszym mieszkaniu, klatka 8, parter- niestety na scianach i dużej części podłogi jest wilgoć. Taka sama, jak jakiś czas temu na zdjęciach z innej klatki (chyba 3). U nas jest najgorzej, w innych mieszkaniach 4ech albo 5ciu na parterze też jest mokro! Bylismy z fachowcami, ktorzy stwierdzili, że zawilgocenie może nie być tylko powierzchniowe i może wymagać kilku miesięcy osuszania. Jesteśmy załamani. Oczywiście rozmowa  z kierownikiem budowy nie mogła się dobrze skończyć,bo najpierw zaczął wciskać, ze to normalne i że woda spłynęła ze ścian z wyższych pieter a potem to już w ogóle nie chciał rozmawiać, tylko cały w pretensjach wypytywał, kto nas wpuścił. Oczywiście usłyszeliśmy, że nie będziemy mu mówić, jak się buduje itp, krótko mówiąc poszarpaliśmy się z nim.. Zeby z tego grzyb się nie zrobił bo zaraz zrobią wylewkę i inne rzeczy, jak się tego nie dosuszy,to grzyb wyjdzie na całego, oni to mogą zamaskować a po odbiorze martwcie się sami!
Nie chcemy siać popłochu ale ręce opadają,jak to wszystko pod górę idzie. Dodam, że wymiary rzeczywiste nie zgadzają się z projektem!!!, brakuje cm w łazience, aha- rury są wszystkie na wierzchu więc trzeba je będzie ukryć= stracić kolejne cenne cm. A głowne żdródło swiatła jest nie nad umywalką, a nad wanną/ kabiną.. Kto to projektował???
Jesteśmy bojowo nastawieni bo tak, jak nas się olewa w społdzielni i na budowie (poza Panią Anetą), to jest po prostu skandal! To my jesteśmy inwestorami i to z naszych pieniędzy się wszystko buduje więc chyba mamy prawo do rzetelnej informacji. Niestety takiej w SM Agromet nie uświadczysz...

Offline

 

#20 2008-03-07 10:24:59

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witajcie.
To co piszecie jest bardzo przykre. Rece opadaja, bo czujemy sie bezsilni w takiej sytuacji. Pierwsze co sie cisnie na usta to siarczyste przeklenstwo.
Kierownik budowy (mielismy stycznosc dwukrotnie) wydaje sie byc kompletnym bucem i sesnowna komunikacja z nim raczej jest nie mozliwa. Szkoda, ze Pani Aneta od tej pory na stale nie bedzie na budowie, bo tylko ona zachowuje sie mormalnie.
Miejmy nadzieje, ze ta wilgoc ustapi, bo oczywiscie mozna osuszyc mieszkanie po odebraniu, ale wiaza zie z tym dla nas dodatkowe koszty, ale jakie dokladnie to nie wiemy. Kiedys widzielismy oglosznie o osuszaniu mieszkan nowobudowanych na gazeta.pl.
Co do projektu to juz dawno wyrazlislimy opinie, ze calosc kupy sie nie trzyma, ale teraz to juz dupa blada i pozostaje nam sie z tymi niedociagnieciami pogodzic. A z pradem, to szkoda, ze sie nie kontaktowaliscie z elektrykiem, bo mozna bylo wprowadzic sporo zmian i zrobic sobie swiatlo gdzie sie dokladnie chcialo.

jesteśmy inwestorami i to z naszych pieniędzy się wszystko buduje więc chyba mamy prawo do rzetelnej informacji. Niestety takiej w SM Agromet nie uświadczysz...

Tak powinno byc w kazdym "banku".... Od pocztku inwestycji my nie poczulismy sie tak ani razu....

Pozdrawiamy niestety nie wesoło.
K&J

Offline

 

#21 2008-03-07 11:11:18

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witam serdecznie!

Mam propozycję, dlaczego nie napisalibyśmy razem jakiś uprzejmie, ale bardzo konkretnie list do spóldzielnii, wyrażając nasze martwienia o tych sprawach? Na prykład;
- problemy technicznie na budowie
- komunikacja na budowie
- komunikacja z biurem spółdzielnia

Możemy prosić o spotkaniu, gdzie delegacji o inwestorów się spotkałoby z spółdzielnią.

Sądzę, że taki problemy są na większość plac budowy, i trzeba spróbować zrobić z tym coś konstruktywnego, bez paniki i tak dalej. Nie będzie nikomu nie pomagać, jeżeli się robi atmosfera negatywnego na plac budowy.

Jak widzicie, mój polski nie jest na wystarczy poziom żeby napisać taki list (jestem holendrem), ale tak mi się wydaję, że to może być dobrym pomysłem.

Co wy o tym sądzicie?
Kto mógłby napisać taki list?
Jak organizujemy, że to będzie list podpisany przez nas razem?

Bądźmy dobrej myśli.

Pozdrawiam serdecznie,
Martijn Krale

Offline

 

#22 2008-03-07 14:12:58

Sylvia Lukasz & Piotr

New member

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-02-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Może jakieś wspólne spotkanie zanim napiszemy ten list??
Jakaś niedziela w jakimś pubie np. w Factory niedaleko jest kilka kafejek.
Taka narada wojenna i im więcej nas tym lepiej.
Bo jak to mówią w qupie siła.

Pozdrawiam
LSP

Offline

 

#23 2008-03-08 09:33:57

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witam! To tez fajny pomysł.

Offline

 

#24 2008-03-08 11:47:05

julpaw

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 47
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Jesteśmy za!!! Trzeba coś wkońcu zrobić.

Offline

 

#25 2008-03-08 12:00:43

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witamy.
Spotkanie jest super pomyslem, na zawiazeni sasiedzkich wiezi i ozywione dyskusje - popieramy, aczkolwiek wydaj sie nam, ze jest nas tu za malo aby cokolwiek wskorac. Takie sa fakty:
Na forum zarejestrowanych jest 26 osob + ok. 5 logujacych sie na goscia (oczywiscie nie wiemy ile osob tylko przyglada sie dyskusji nie logujac sie w zaden sposob).
Optymistycznie zakladajac przyjdzie 10 -15 osob (mozna to wybadac dokladnie poprzez ankiete na forum).
W bloku jest okolo (8 klatek po 5 pieter po 4 mieszkania) 150-160 mieszkan, czyli stanowilibysmy na spotkaniu okolo 10% mieszkancow. Niestety z takim poparciem w spoldzielni nic nie zdzialamy.
Proponujemy, aby w pierwszej kolejnosci zglosic na forum konkretne sprawy formalne, z ktorymi moglibysmy sie zwrocic do spoldzielni, a ktore mialyby jakakolwiek szanse na zmiane (bylyby np w razacej niezgodnosci z umowa, czy statutem spoldzielni - przydalby sie prawnik), bo narzekanie np. na kierownika budowy, ze jest bucem (co sami zreszta robimy) nie jest samym w sobie argumentem w dyskusji z Agrometem.
Pozdrawiamy
k&J

Offline

 

#26 2008-03-10 09:23:21

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witam wszystkich,

Przepraszam, że nie pisałam wczesniej ale w piątek wzięłam wolne i dopiero dziś jestem.
Słuchajcie-my po wizycie na budowie, wysmarowalismy pismo do spóldzielni, w tonie grzecznym ale bardzo stanowczym i raczej na pewno znajdziemy się na czarnej liście Agrometu. Teraz zobaczymy, jaka bedzie ich reakcja (może żadna?). Ta wszechogarniająca niewiedza, opóźnienia, ściemnianie powodują, że za grosz nie mamy do nich zaufania i stąd taka nasza rekacja- nawet nie dzwonilismy, bo odbilibysmy się od znudzonej zyciem pani sekretarki!!!

Co do spotkania, my jesteśmy jak najbardziej 'za', wiadomo, że im więcej nas,tym lepiej jednak zgadzamy sie z Kasią i Januszem, że nas jest tu stosunkowo mało i zastanawiam się, co możemy wskórać..

Pamiętam, że ktoś w innym watku jakiś czas temu wspomniał (Hegemon?),że znajomy prawnik przygląda się Umowie- czy to nadal aktualne? Czy ten prawnik móglby nam pomóc?

Tak czy siak myślę, że powinnismy się spotkać i coś postanowić/przyjąc wspólny front w stosunku do Agrometu-może Martijn Krale ma rację- spróbujmy wymusic na spółdzielni zebranie, na którym może by się łaskawie wypowiedziała, co do dręczących nas tematów?

Powiem jeszcze, że jak bylismy ostatnio na budowie, to dobiegł nas fragment rozmowy między panami robotnikami, z której wynikało, że zaawansowanie prac jest takie, że o końcu maja można raczej zapomnieć, raczej koniec sierpnia wchodzi w rachubę. Nie wiemy, na ile to prawda.
Pozdrawiamy serdecznie,

Ania&Tomek

Offline

 

#27 2008-03-10 13:10:21

ktoś

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witam po długiej przerwie,

jak najbardziej podzielam wasze zdanie ale niestety Kasia i Janusz mają racje mówiąc ze jest nas trochę mało - odbijemy się od ściany z informacją że nie reprezentujemy większości :-(; Smutne ale prawdziwe

Ale wydaje mi się że szanowni państwo ze spółdzielni zapomnieli, że nie jest przesądzone że to oni będą zarządcą tego budynku więc może należy im o tym delikatnie przypomnieć - choćby na zasadzie informacji. Wiem ze jest nas tu mało ale wydaje mi się że wiekszośc z posiadaczy mieszkań przy wańkowicza jest tą całą sytuacją trochę zmęczona więc w kupie siła.


Czy ktoś może słyszał jakiś realny termin zakończenia prac - choćby oddania pierwszego mieszkania??

Pozdrawiam

 

#28 2008-03-10 16:39:18

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Aniu i Tomku jestesmy niezmiernie ciekawi reakcji spoldzielni na Wasz list. Nie wiem co prawda, czy list ten zawieral jakies pytania do spoldzielni, czy tylko wyrazal wasze watpliwosci, ale jestesmy niezmiernie ciekawi czy otrzymacie jakas odpowiedz.
Jesli takowa bedzie miala miejsce to koniecznie prosimy o info.

Co do pozniejszego zarzadzania budynkiem to rzeczywiscie sprawa jest jak najbardziej otwarta i jesli znajdziemy oferte lepsza niz spoldzielnia to bez wahania z niej skorzystamy, ale uzycie tego jako "straszaka" mialoby sens tylko z duzym poparciem mieszkancow.

Szkoda, ze nie ma jakiegos sposobu na dotarcie do wiekszej liczby mieszkancow. A moze macie jakies pomysly?

Co do terminu oddania pierwszych mieszkan to nie mamy zadnych inforamcji. Ale na przykladznie naszego mieszkania mozemy powiedziec, ze na 5 i 6 kondygnacji nie ma jeszcze elektryki, za czym idzie brak tynkow, wiec nie jest wesolo.

Pozdrawiamy serdecznie
K&J

Offline

 

#29 2008-03-11 08:27:23

deserta

Member

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Witajcie,

Kasiu i Januszu, napisaliśmy do Spóldzielni pismo,w którym informujemy o tym, że w trakcie wizyty stwierdziliśmy katastrofalny wręcz stan mieszkania (woda na ścianach i podłodze) a fachowcy, którzy nam towarzyszyli, uznali, że może to wymagać kilku dobrych miesięcy osuszania. Napisalismy, że sporządzilismy dokładną dokumentację fotograficzną na wypadek, gdyby spóldzielnia chciała jedynie zamaskować a nie usunąć szkody bo lada dzień mają być robione wylewki. I że kategorycznie nie wyrażamy zgody na dalsze prace i dokonywanie jakichkolwiek zmian w lokalu do czasu usunięcia usterek. Że oczekujemy na pismie precyzyjnej informacji na temat metody, jaką zamierzają osuszyć mieszkanie a po jego osuszeniu domagamy się wpuszczenia naszego eksperta w celu dokonania oględzin. W przeciwnym razie nie odbierzemy mieszkania i będziemy dochodzić odszkodowania za powstałe wady, te i późniejsze. Aha- i że ewentualne próby tłumaczenia nam, że tak właśnie ma być i że to normalne, nie znajdą zupełnie zrozumienia ani akceptacji z naszej strony.
Pismo napisaliśmy po konsultacji z prawnikiem.

Swoją drogą ciekawa jestem, czy pani zosia i pani sekretarka czytają nasze forum...
Może by wprowadzić hasło? Na spotkaniu bysmy je ustalili:).

Co do zarządzania, to my oczywiście jesteśmy ręcami i nogami za!!!!!!!!! A czy orientujecie się może, czy wypisując się ze spóldzielni, dostaniemy z powrotem nasz wkład:)?? Pytanie retoryczne ale pytam na wszelki wypadek:).

Offline

 

#30 2008-03-11 08:46:35

ktoś

Gość

Re: Wiesci z budowy c.d.1

Wiam,

bardzo ładnie ich potraktowaliście - tylko pogratulować . Jak poczują nóż na gardle to moze ruszą się z za biurek i sprawdzą stan faktyczny.
Ja niestety nie miałem możliwości i zaszczytu odwiedzenia naszego mieszkania z bardzo prostej przyczyny - jaszcze nie jest skończone (a mamy prawie połowę marca). Swoją drogą może to jest jakiś sygnał dla nas wszystkich jak należy z nimi postępować. Jak się wszyscy weźmiemy i takie pisemka wyślemy (za potwierdzeniem odbioru oczywiście) to się może coś zmieni. Ale jak już powiedziałem nie mogę narazie nic robić bo ja jeszcze nie wiem czy wogóle moje mieszkanie jest skończone.

Na poprawę humoru dodam że pojawiły się już pierwsze dachówki - około 20% powierzchni dachu po wewnętrznej stronie bloku.

Na marginesie dodam, że zamierzamy dokonywać odbioru z rzeczoznawcą do czego wszystkich serdecznie zachęcam.

Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój sprawy - zaczyna się robić wesoło. Tylko pomyślcie co się będzie działo jak przekroczą termin 31.05.08 - istny armagedon

Pozostało już się z tego tylko śmiać, bo ja osobiście siły na nerwy już nie mam! Z dystansem ale stanowczo .

Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews https://www.ehotelsreviews.com/ https://www.worldhotels-in.com/ usuwanie adblue masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław