Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2007-02-28 20:47:14

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Wiesci z budowy

Wiatmy. Bylismy dzis na budowie w zwiazku ze zmianami w projektach. Przy okazji zrobilismy pare fotek i wrzucilismy na strone www.wankowicza.cba.pl. Niby praca wre. Trzy dzwigi pracuja. Sciany piwnic juz prawie wyciagniete. Wiadc juz nawet jeden szyb windy wystajacy ponad poziom piwnic:). Jednakze maja opoznienie, bo powinni juz (zrodlo: zastepca zastepcy kierwonika budowy - mila Pani Ania w biurze) zalewac strop nad piwnicami, a jak dzis uslyszelismy na budowie to moze pod koniec marca zaleja:(. Zobaczymy. Zapewne bedzimy kontrolowac postep prac. Pozdrawiamy Wszystkich Wankowiczan. Kasia&Janek.

Offline

 

#2 2007-03-01 00:14:27

aaa

Gość

Re: Wiesci z budowy

Z tego co wiem to Ania nie jest zastępcą KIEROWNIKA

 

#3 2007-03-01 00:33:52

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

W sumie to mialem problem z zaklasyfikowaniem Pani Ani do odpowiedniej funkcji na budowie. Jesli nie jest zastepca to moze orientujesz sie jaka dokladnie pelni funkcje?

Offline

 

#4 2007-03-03 20:15:57

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Dzięki za fotki.
Ja ze względu na to, że mieszkam w Rybniku nie jestem w stanie śledzić na bieżąco postępów, a tak to chociaż mam jakieś pojęcie.

Pozdrawiam:)

 

#5 2007-03-06 01:09:18

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Obecnie problemem na budowie Wankowicza jest wybranie materiału do budowy scian. Pierwotnie sciany mialy być murowane z cegly dziurawki. Ze wzgledu na jej male wymiary budowa trwala by znacznie dluzej. Potem pojawil sie pomysl zastapienia owych cegiel porotermem (duzo wiekszy i szybciej sie nim buduje). Jednkaze P. Zosia stwiedzila ze sciany z porotermu pekaja i ostatnio upiera sie przy dziurawce (na budowie straszyli mnie, ze przez to bedzie horendalne opoznienie). W celu przekonania P. Zosi ekipa kierownictwa budowy organizujue nawet "wycieczke" po budowach, gdzie uzywaja porotermu. Na moje oko to P. Zosia nie ma zbyt duzego pojecia o budowlance. Moim zdaniem bylo by dla nas lepiej budowac z porotermu. Zobaczymy co czas pokaze.

Ostatnio edytowany przez K&J (2007-03-06 01:27:19)

Offline

 

#6 2007-03-07 20:18:07

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Niezbyt optymistyczne wieści z budowy:( Jak myślicie ile może być najwięcej opóźnienia? Bo ja zaczynam się bać...

Offline

 

#7 2007-03-08 19:07:11

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

My  liczymy na marzec przyszlego roku. Jest to chyba optymistyczny wariant. Na zdjeciach przekazanych przez Dominike i Grzesia z 07 / 03 / 2007 widac pierwsze filigranowe stropy, tz ze juz blisko do zamkniecia piwnic, a potem mam nadzieje ze rusza z kopyta.

Offline

 

#8 2007-03-08 20:30:17

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Chciałabym aby marzec przyszłego roku był realny;) Moje mieszkanie będzie na I piętrze, także mam nadzieję już niedługo zobaczyć efekty pracy na Wańkowicza;)

Offline

 

#9 2007-03-10 21:30:46

Mika

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam Po ostatniej wizycie na budowie w piękny słoneczny dzień coraz bardziej przekonuję się o słuszności wyboru tej dzielnicy .... teren w pobliżu rzeczki jest cudny.... ta trawa taka zielona.... i ogródki działkowe wokoło.... namiastki pola;) wszystko to stwarza niesamowita atmosferę...cisza i spokój.... oczywiście w międzyczasie przejezdzały 2 pociągi...udało nam sie nagrać króciutki filmik;) aczkolwiek na zdjęciach tez jest on uchwycony...i jak dla mnie no dobra może w momencie kiedy sygnalizuje swój przyjazd  robi troche halasu...a poza tym nie jest to jakos specjalnie uciązliwe... w kazdym badz razie mozna sie przyzwyczaic.
Analizowalam ostatnio plan rzutowy na stronce.... i zastanawia mnie co to sa za schodki...od strony ogrodkow i co bedzie na granicy-od konca ogrodkow do krawedzi zewnetrznej bloku...??<nie wiem czy wyrazilam sie zrozumiale >
Co do funkcji Pani Ani...nie jest mi blizej znana....ale nie zmienia faktu ze jest jak juz zostało powiedziane wyzej miła i sympatyczna a przy tym konkretna i wiarygodna
Z tym materiałem budowlanym....mi jest obojętne byleby było dobrze wykonane i skonczone na czas....marzec 2008 -liczylam ze nawet wczesniej bedziemy juz mogli remontowac srodek mieszkan a na poczatku 2008 Agromet bedzie wykanczal obszar dookola budynku...tak zostalam poinformowana przy podpisywaniu umowy...ale jak juz wiemy czesto te informacje sa mylne ...
Pozdrawiam serdecznie:)

 

#10 2007-03-27 21:55:38

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam.
Jak tam nasza budowa?
Słyszałem, że proponowana data oddania mieszkań to maj 2007.Jest to prawda?
Posunęli się coś do przodu z tą budową czy nic?

Pozdrawiam
Robert

 

#11 2007-03-29 10:11:57

zainteresowany

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam wszystkich zaiteresowanych,
odnośnie materiałów budowlanych to inwestycja realizowane jest z cegły poroterm firmy Wienerberger. Więcej info na temat producenta budulca na poniższej stronie.

http://www.wienerberger.pl/servlet/Sate … pl_home_pl

Przedwczoraj widoczne już były postępy w ustawianiu ścian od strony trawowej. Tam też zakończone są stropy, a na całości ułożone już są płyty mające stanowić podstawę stropu piwnic. Większość szybów wind jest już ponad poziomem stropu piwnicy (brakuje chyba 3).
Odnośnie okolicy to wiosna wygląda tam przednie (pięknie zakwitły okoliczne kszaczki - aż miło popatrzeć).
Co do pociągu to da się przeżyć - jedzie wolno więc i hałas nie jest za duży.
Dla miłośników awioniki - od strony trawowej piękne widoki podchodzących do lądowania samolotów - praktycznie bezgłośnie.

Co do reszty to liczę na jakieś uwagi odnośnie inwestycji.

Pozdrawiam

 

#12 2007-03-30 11:05:42

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam.
To się nazywa umiejętność robienia pieniędzy.
Za przestawienie ścianki działowej w celu powiększenia łazienki, biuro projektów zażyczyło sobie 1000zł brutto.
Termin wpłacenia do 12 kwietnia.
Czy zmiany w waszych projektach również są tak kosztowne?

Pozdrawiam
Robert

 

#13 2007-03-30 13:11:26

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Cześć

A nasze zmiany (praktycznie przestawienie 1 ścianki i dobudowanie 2, oczywiście działowej, a wiec zero zmian w konstrukcji) wycenił na ... uwaga .... 2000 zl. Daliśmy gotowy projekt a wiec panu Bogusiowi pozostaje jedynie przybić pieczątkę a tu cena z kosmosu.  Wybierzemy sie do niego po wycenę bo za takie pieniądze to można juz kupić projekt domu. Trzeba przyznać, że wyciągać pieniądze to oni umieją!

pzdr

Offline

 

#14 2007-03-30 13:32:13

greg

Gość

Re: Wiesci z budowy

To fakt za małą zmiane kasują jak za projekt domu to jest chamstwo!!!

 

#15 2007-03-30 18:09:27

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Grubo po umowionym treminie laskawie sie dzis dowiedzielismy, ze owszem nasze zmiany w projekcie beda uwzglednione, ale jak zauwazyliscie, za niezla kase platna przelewem do 12 kwietnia.
My chcielismy przesunac jedna scianke od lazienki (oczywiscie dzialowa), dodac i przesunac kaloryfer, oraz zminic pare kontaktow. Dyrektor biura WuBePe zazyczyl sobie za to 1830 PLN. I to jak pisza rowneiz Ola&Pawel, sami zrobilismy gotowy projekt - wystrczy podsteplowac i kasa do kieszeni. My sie powaznie zastanwaimy nad tym, czy dac mu w ten sposob zarobic, bo i tak czekaja nas spore zmiany juz po oddaniu mieszkan, bo chcemy zabudowac antresole, a teraz sie tego nie da zrobic.
Ludzie ponoc placa od 200 do ponad 3000 PLN za zmiany.
Domyslamy sie rowniez, ze takie zaprojektowanie mieszkan bylo z gory ukartowane. Bo kto majacy jakiekolwiek pojecie o zasadach normalnego projektowania i ergonomii, wymyslil by lazienke o powierzchni niecalych 4 m2 w mieszkaniu prawie 80 metrowym? I teraz klienci (a ponoc jest takich osob bardzo duzo) beda placic slono za zmiany w projekcie i ewidentne umyslne buble projektatnta. Jeslemy zniesmaczeni.
Doweidzielismy sie rowniez, ze projektatnt nie zamierza sie z nikim spotykac w celu dogrania projektow, bo tak sobie myslelismy, ze za taka kase to powinien sie z kazdym spotkac i indywidualenie uzgodnic i doradzic zmany w projekcie.
Pewnie!!! Nalepiej wplacic kase, siedziec cicho i liczyc na to, ze w mieszknaich po odebranu beda uzwzglednione nasze wszelkie zmany:(
K&J.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr