Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#16 2007-03-30 19:04:20

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Też pomysleliśmy o celowym działaniu projektanta. Zaprojektował bzdurne mieszkanko z zupelnie nieergonomiczną łazienką, najwieksze pomieszczenie przeznaczając na kuchnię (to nasz przypadek). A jak uda Ci się z tego zrobić coś bardziej zdatnego do wygodnego mieszkania - to płać grubą kasę. Skąd macie informację, że on nie chce się spotkać? Dzwoniliście do niego może?
Ola i Paweł

Offline

 

#17 2007-03-30 19:10:41

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

A myślałem, że ja płacę najwięcej.
Najbardziej irytujące jest to, że właściwie nie mam wyjścia.
Łazienka 3,2m2 mnie nie interesuje.Mogę nie wpłacić.Wtedy zostanie wszystko wg projektu i mógłbym sobie to poprzerabiać po odebraniu mieszkanie, ale przypuszczam, że wtedy wyniosłoby mnie to znacznie więcej.Szczerze mówiąc to rozbój w biały dzień ( delikatnie mówiąc) i jestem zdegustowany polityką tej firmy, a także człowieka ze spółdzielni, który zatwierdził projekty tych mieszkań.
Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, a mianowicie dopłata do mieszkań po zakończeniu budowy.
Ceny materiałów budowlanych rosną w zawrotnym tempie i jestem ciekawy jak to wpłynie na cenę końcową za m2.

Pozdrawiam
Robert

 

#18 2007-03-31 17:04:58

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Wiadomosc o tym, ze architekt nie bedzie chcial sie spotykac osobiscie mamy od Pani Ani/Anety z budowy. Powiedziala, ze jacys ludzie juz do niego dzownili i odprawil ich z kwitkiem. My zadzwonimy do niego w poniedzialek i zobaczymy co powie. Damy znac jak sprawa poszla.
Robert - my wlasnie rozwazamy co nam sie bardziej oplaca - czy zostawic projekt i miec znacznie duzo wiecej "zabawy" z wykanaczniem, czy dac fagasowi zarobic i miec troche zmartwien mniej na glowie, bo jak teraz liczymy to chyba robienie wszystkich zmian na wlsna reke bedzie podobnie kosztowalo do tego co zyczy sobie archtekt. Najgorsze, ze i tak pozniej bedzie trzeba pewnie dac jakiemus majstrowi cos do lapy, ze by bylo tak jak sie chce, bo projekt papierowy to jedno, a jak juz sie zobaczy sciany na zywo to drugie, i wtedy dopiero wyjdzie jak najlepiej rozlozyc gniazdka czy oswietlenie oraz podlaczenia w lazience.
Jesli chodzi o doplate, to mamy tylko nadzieje ze bedzie jak najmniejsza, bo w innym wypadku wprowadzimy sie do pustych scian i na nic wiecej kasy nie starczy...

Ostatnio edytowany przez K&J (2007-03-31 17:14:00)

Offline

 

#19 2007-04-03 13:02:48

nat-ala

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam.Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na termin zakończenia budowy,który widnieje na tablicy informacyjnej na budowie.Mianowicie jest to data 31 maja 2008 roku.Jak widać Spółdzielnia nie jest zainteresowana jakimkolwiek zawiadomieniem Nas o zmianach w terminach odbioru mieszkań.Jeżeli już teraz mają półroczne  opóznienie to ciekawe na czym się skończy...pozdrawiam wszystkich "towarzyszy niedoli"

 

#20 2007-04-03 17:27:36

Mika

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam!
Dzisiaj odwiedzilam nasza budowe niestety bez aparatu fotograficznego, dlatego musicie sie Panstwo zdac na moj poetycki opis:) hehe Dobra wiadomosc dla lokatorow parteru bram 8 i 7 skrzydelko tego bloku ma juz postawione sciany na tej wysokosci :)widac balkonik...reszta bloku bez zmian... maj 2008 ?? Ale to juz lacznie z zagospodarowaniem wokol budynku??

 

#21 2007-04-03 18:57:21

Maj 2008 r.

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam oczekujących! Ja też myślę, że termin maj 2008 r. to już razem z zagospodarowaniem terenu, przynajmniej tak wynika z umowy... Chociaż liczę się z opóźnieniem prac, bo jak powiedziała pani Aneta jest to nieuniknione...

 

#22 2007-04-03 19:56:00

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Hej!
Czyli nasze ściany już stoją! Przynajmniej jedna fajna wiadomość.
Skąd informacja o maju 2008? nigdzie tego nie zauważyliśmy. I raczej nie jest ona na ten moment wiarygodna. Póki co trzymamy kciuki za IV kwartał 2007 a nuż się uda

Jakoś ucichła rozmowa na temat zmian w projektach. Czyżby tylko trzy osoby były tym tematem zainteresowane? Czy ktoś z Was, Szanowni Sąsiedzi, rozmawiał z tym niezwykle-ceniącym-się-projektantem? My się jeszcze wstrzymujemy, bo liczymy na jakąś wspólną konkluzję. Póki co, po zasięgnięciu opinii fachowca, ustaliliśmy, że ceny te na pewno nie są rynkowe (w naszym przypadku zawyżone co najmniej dwa razy). I że trzeba negocjować. Może ustalimy jakąś wspólną linię działania?
Pozdrowiamy już prawie świąteczne
Ola i Paweł

Offline

 

#23 2007-04-03 22:01:53

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Wiatm.
My rowniez nigdzie nie zauwazylismy napisu o oddaniu budynku dopiero w maju 2008. Oby to byl termin oddania calego bloku z zagospodarowaniem.
My tez zwlekamy z kontaktem z architektem i caly czas kombinujemy jak obejsc zaplate takiej kasy. Myslimy ewentualnie o rozmowie z kierownikiem budowy (byc moze pojdzie na reke i za mniejsze pieniadze powprowadza malo istotne zmiany w trakcie budowy - problem jest tylko taki, ze nie bedzie na to zadnych papierow ani gwarancji ze zrobi tak jak chcemy) - jutro postaram sie z nim spotkac na budowie (to moze jakies aktualne fotki wrzuce na strone), choc Pani Aneta mowlia, ze kierownik moze nie chciec sie w takie rzeczy bawic (ponoc sam ma wykupione mieszkanie w naszym bloku, co jest poztytywna wiadomoscia:).
A z innej beczki to:
Mamy znajomego developera, ktory czesto ma do czynienia ze spoldzielna Agromet, i o dziwo ma dobre zdanie o niej, tz jesli chodzi o terminy, to rzeczywiscie opzmnienia to norma, ale za to mieszkania przez nich budowane sa z bardzo dobrych materialow i porzadnie wykonane, co po oddaniu do uzytkowania podnos ich wartosc.
Pozdrawiamy K&J.

Offline

 

#24 2007-04-05 00:21:16

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Witamy.
Po pierwsze.
Architekt z WuBePe byl dzis nie uchwytny - moze go nie byc do swiat (sprawy rodzinne).

Po drugie.
Tablica z "data maj 2008" istotnie zawisla na ogrodzenu budowy (fotke tablicy i fotki budynku z dzis umiescimy niebawem na www.wankowicza.cba.pl. Jest to wyciag z tz BIOZ (BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONY ZDROWIA) i wg Pani Anety jest to data ostatecznego zakonczenia wszelkich prac przy budynku, np. sadzenia drzewek, wiec ponoc nie nalezy siac niepotrzebnej paniki - zobaczymy.

Po trzecie.
Odpuscilismy sobie rozmowe z kierownikiem budowy, bo przed nami ktos z nim juz o tym rozmawial i na razie nie wyraza zgody na zmiany bez akceptacji architekta.
Problem jest fakt, ze architekt nie chce sie zrzec praw do projektu na rzecz Agrometu. Gdyby sie tak stalo, to zmiany bylyby za darmo. lub za niewielkie pieniadze. Ponoc jest jeszcze cien szansy ze sie tak stanie. Cos wiecej bedzie wiadomo po swietach.

Po czwarte.
My na razie odrzuclismy wszelkie poprawki, zostawiajac jedynie wyciagniecie pionow na antresole (z reszta to ma byc gratis) i dodanie jednego kaloryfera. Zobaczymy ile teraz architekt zaspiewa. Trudno nie damy mu tyle zarobic (niestety w umowie jest wyraznie zapisane, ze poprawki w projektach beda platne, tylko na nieszczescie nie ma podanej dokladnej kwoty i to wykorzystuje architekt zyczac sobie stawki z nieba).

Po piate.
Wpadlo mi w rece pismo od architekta do Agrometu. Dwa interesujace cytaty:
"Do projektow nie mozna wprowadzac zmian w scianch nosnych i stropach" - chyba i tak nikt takich nie wprowadzal.
"Zabudowa antersol bedzie mozliwa po odebraniu kluczy od mieszkania" - interesujace dla osób majacych mieszkania dwupoziomowe.

Po szóste.
Jak juz pisalimy dzisiejsze fotki lada moment beda na sieci. Dodac tylko mozna, ze budowlancy pracuja pelna para co nas pozytywnie nastawia.

Zyczymy wszystkim optymizmu.
Pozdrwiamy
K&J.

PS. Fotki z dnia 04 / 04 / 2007 juz sa wrzucone na www.wankowicza.cba.pl.

Ostatnio edytowany przez K&J (2007-04-05 02:37:58)

Offline

 

#25 2007-04-11 10:48:13

Monki

Gość

Re: Wiesci z budowy

Cześć sąsiedzi! Wpłaciliście juz pieniądze za te "poważne" zmiany w projektach?

 

#26 2007-04-11 11:40:38

mateosz

New member

Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Witam
wszystkich szczęśliwych posiadaczy przyszłych mieszkań przy ul.Wańkowicza.
My zakupiliśmy mieszkanie z antresolą i teraz zaczeły się "schody" (które i tak są drogie )
Pan Architekt zaśpiewał sobie 2 tys. za postawienie jednej ścianki i przedłużenie drugiej, myślałem wpierw że Pani Aneta żaruje, ale okazało się to prawdą. Po konsultacji z budowlańcem (pytał czy ściany to ze złota) zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek zmian.
Utaliliśmy tylko że chcemy mieć pion na górze do łazienki, ponoć będzie to gratis.
Dostałem również informację, że ludzie wpłacają sumy za projekty i żadna negocjacja nie wchodzi w rachubę.

Ciekawe jak będą wyglądały przyszłe negocjacje z kierownikiem budowy?

Pozdrawiamy
M&M

Offline

 

#27 2007-04-11 12:25:29

Monky

Gość

Re: Wiesci z budowy

Ja chciałam tylko przestawić zlew, ścianki garderoby o 10 cm (które przecież i tak są niewybudowane...) i wskazałam rozmieszczenie gniazdek i to kosztowało 500 zł plus Vat = 610 zł!!!

 

#28 2007-04-11 12:36:48

życzliwy

Gość

Re: Wiesci z budowy

Ważna informacjaq dla wszystkich posiadających antresole!
Przyjżyjcie się dokłądnie planom instalacji eleketrycznej na antresoli, gdyż w moim przypadku wyraźnie umieszczono gniazdka i kontakty na ściance działowej, której przecież nie może być (zgodnie z informacją od projektanta)! A jeżeli za przesunięcie tych lementów też sobie zaśpiewa ładną sumkę, to ciekawe jak uda mu się wykopnać instalację na antresoli zgodnie z dokumentacją (chyba to włączniki w powietrzu powiesi).
Wszystkie uwagi mile widziane.
Pozdrawiam

 

#29 2007-04-11 15:18:03

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Witam
My cały czas zastanawiamy sie co z tym fantem zrobic. Kwota jest potężna i ani trochę nie przystoi do cen rynkowych.
Dodatkowo oburza nas fakt, że trzeba zapłacić kwote na konto (swoją drogą jak oni to zaksięgują?) i pan projektant wtedy laskawie zabierze sie do pracy. Czyli my płacimy, ale nie mamy żadnej pewności że za to co chcemy osiągnąć.
Nasze zmiany nie są niestety kosmetyczne i trudno nam z nich zrezygnować, bo będziemy mieć wtedy zupełnie inne mieszkanie. Przyjdzie nam zaplacić?
Czy Wy płacicie? Czy rezygnujecie ze zmian?
Pozdrawiam

Offline

 

#30 2007-04-11 17:02:45

Monky

Gość

Re: Wiesci z budowy

Ja zapłaciłam. Za dużo czasu na przemyslenia nie ma, bo do jutra jest termin płatności z tego co mówiła p. Aneta...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wankowicza.pun.pl masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław