Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2010-09-06 14:57:08

Pimpek

Gość

Brama wjazdowa

Witam,
Jestem nowym mieszkańcem osiedla na Wańkowicza.

Co myślicie o samej bramie wjazdowej do naszego osiedla?
Czy to rozwiązanie jest dobre czy też nie?
Co sądzicie o tym, że nie można wpuszczać gości za pomocą domofonu z naszych mieszkań?
A Pan z ochrony decyduje czy ktoś może do mnie wjechać czy też nie?


Liczę na to, że na łamach forum rozpocznie się dyskusja na temat bramy wjazdowej, która według mnie budzi kontrowersje.

#2 2010-09-06 15:12:31

xyz

Gość

Re: Brama wjazdowa

Moim zdaniem brama zamyka się zbyt wolno i za jednym otwarciem potrafi przez nią wjechać kilka samochodów, z czego zwykle tylko jeden ma czipa. Gdyby można było otwierać bramę za pomoca domofonu, to nie byłoby sensu bramy montować, gdyż byłaby ona wiecznie otwarta. Wokół bloku jest ograniczona liczba miejsc parkingowych i kto takie miejsce posiada, ten posiada również czip otwierający bramę i może spokojnie gości zaprosić na swoje WOLNE miejsce parkingowe. Jest wielu cwaniaków, którzy wjeżdżają za kimś na trzeciego,a  potem parkują gdzie się da - np. przy wyjściach z klatek lub wzdłuż płotu prostopadle do miejsc parkingowych, przez co utrudniają wielu mieszkańcom życie.
Zaraz za płotem znajduje się ogólnodostępny parking, na który można kierować gości. Nawet blisko tego parkingu jest furtka, do której kluczyk kosztuje w ochronie kilka złotych.
Moim zdaniem, na bramie już dawno powinnna wisieć tablica z informacją kto może, a kto nie może przez bramę wjechać i na jakich warunkach się to odbywa oraz znak z zakazem trąbienia. Jest wielu kierowców, którzy trąbią tak długo, aż strażnik będzie miał dość i im bramę otworzy. Szkoda tylko, że ludzie ci są całkowicie pozbawieni wyobraźni, bo przy okazji zatruwają skutecznie życie osobom posiadającym mieszkania blisko bramy.

#3 2010-09-06 23:49:14

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Pimpek napisał:

Witam

Pimpek, chcieliśmy osiedle zamknięte i takie mamy. Jak przez rok brama stała otworem to były sygnały, że skoro płacimy ochronie to dlaczego stoi otwarta. Brama została zamknięta, od razu cwaniaczki wyżywali się na ochroniarzu. Oczywiście większość zaskoczona takim stanem rzeczy, a zdaje się w połowie już marca wisiała informacja odnośnie znakowania pojazdów (około miesiąc przed zamknięciem bramy).

Trudno wymagać od mieszkańców przechodzenia przez furtkę (kiedy nie było fragmentu płotu przy bramie, to 70% przechodziło przez dziurę). Na bramie zawieszono zakaz przechodzenia przez nią. Chyba dla picu. 

Sorry, ale mam swoje miejsce parkingowe, płacę za nie i nie mam ochoty się nim dzielić z turystami lub sąsiadem. Moich gości witam  w bramie i prowadzę do domu i nie widzę w tym żadnego problemu. Przejście 100, 200 lub 300 metrów to nie jest wielkie halo.

Offline

#4 2010-09-07 15:23:14

Ania

Gość

Re: Brama wjazdowa

Nasi goście powinni chyba parkować przed bramą wjazdową skoro deweloper o nich nie pomyślał. Sąsiedzi z bloku za nami chcą też ogrodzić swój parking  i po co nam bedzie bramka?

#5 2010-09-09 23:04:47

SĄSIAD

Gość

Re: Brama wjazdowa

Wg mnie to żenada, paranoja, pseudo wieeeeelki świat za zamkniętym osiedlem, więzienie itp! nie pochwalam zupełnie osób parkujących na chodnikach, wzdłuż ogrodzenia (zresztą bardzo blisko Panów PSEUDO ochroniarzy - czyżby czerpali z tego jakieś korzyści, że nie widzą tego przed swoją kanciapką...notorycznie zresztą?)
Przyjeżdża do mnie gość (dodam zaparkuje na moim wykupionym miejscu!)- może i wjedzie ale musi stoczyć boje z Pseudo ochroną (niemili, bez kultury ludzie wg mnie - sądzę po ich odzywkach do MOICH gości), oczywiście za bramą ustawia się w trakcie dyskusji dość długa kolejka aut. Przykład kolejny - przyjeżdża mój tato - ma w aucie dość sporo sprzętu do drobnych napraw w mieszkaniu (czy też przywozi moje dzieci czyli swoje wnuki z całym ich majdanem - kłótnia z ochroniarzem żeby wjechać! - dodam wjeżdża na MOJE miejsce lub jeśli jest zajęte podjeżdża pod bramę i stoi tam góra 10 minut i po wyładowaniu auta odjeżdża na parking POZA osiedlem. ... Przykładów mogę mnożyć. Ludzie nie dajmy się zwariować - też mnie wkurza jak wjeżdżają i notorycznie parkują codziennie auta które nie powinny wjeżdżać bo nie k.u.p.i.l.y miejsca parkingowego! - ale są sytuacje gdzie ktoś MUSI wjechać i to na 5 czy 10 minut!
a wiecznie śpiący ochroniarz dał temu ostatnio przykład jak jechałam taksówką z walizkami - oczywiście mijają dobre 2 min i brama zamknięta (mimo że ma podgląd, auto oznakowane + godzina 15,00) więc wychodzę i dzwonię do nich (nie, nie trąbimy) a Pan zdziwiony - ooooooo, aaaaaa taksówka...???
A odpowiadając na powyższy post - tak dla mnie to duży problem aby do mojego gościa wychodzić i go WITAĆ na bramie, gdyż mam 2 małych dzieci - których oczywiście samych w domu nie zostawię jak i również nie będę ich ubierała i taszczyła "na bramę".
z tego co wiem to na początku mówiono że pseudo ochroniarze będą ewentualnei łączyli się z lokatorami domofonem i pytali czy taka a taka osoba wjeżdża i na ile itp. ale widzę że skończyło się tylko na pomyśle...

#6 2010-09-10 08:32:38

Pimpek

Gość

Re: Brama wjazdowa

Ania napisał:

Nasi goście powinni chyba parkować przed bramą wjazdową skoro deweloper o nich nie pomyślał. Sąsiedzi z bloku za nami chcą też ogrodzić swój parking  i po co nam bedzie bramka?

Niby gdzie przed bramą wjazdowa?
Nie wiem czy zauważyłaś Ania ale jakiś czas temu mieszkańcy domków postawili sobie słupki bo w momencie uruchomienia naszej SUPER bramy ludzie zaczęli zostawiać samochody innym przed domami lub przed płotem.

SĄSIAD: dla mnie również żenujące jest to żeby witać gości w bramie wjazdowej. Jest mi po prostu WSTYD, że to niby takie super nowoczesne osiedle (brama samo-otwierająca się, naklejki na przednią szybę, piloty do bram do garazu, kody wejściowe do mieszkań, monitorowane klatki schodowe) a nie mogę po prostu tworzyć bramy wjazdowej z domu i wpuścić kogo chce.
jak przyjdzie zima i mrozy to dopiero będzie uciążliwe i nieprzyjemne wychodzić do każdych gości i witać ich BRAMIE. Nie każdy mieszka w klatce koło Fryzjera, z której do BRAMY jest blisko.
Dla mnie ten system jest CHORY.

#7 2010-09-10 09:13:16

Ankara

Member

Zarejestrowany: 2010-05-31
Posty: 25
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Nie rozumiem Twojego oburzenia Pimpku. Wybacz, ale nikt nie zmuszał Ciebie do zamieszkania tutaj. Przed nabyciem/wynajęciem mieszkania nigdy nie dowiadywałeś się, jak to funkcjonuje??? Przecież nie postawili tej bramy znienacka.

POMIJAM SYTUACJĘ NIE WPUSZCZANIA TAKSÓWEK itp. Jeśli ktoś wjeżdża na kilka minut to zupełnie co innego i zgadzam się, że powinien być wyjątek.

Jeśli myślisz, że takim przywilejem jest mieszkać obok fryzjera, bo jest blisko bramy, to chętnie się z Tobą zamienię. Zobaczysz jak to jest, kiedy o każdej porze dnia i nocy wszyscy Ci trąbią pod oknami, bo bardzo im trudno dojść do domofonu i zadzwonić do ochrony. Przecież ochroniarz może być w innym miejscu i nie widzieć.

Na marginesie dodam, że też mam malutkie dziecko, którego przecież nie zostawię, nieważne ile mam metrów do bramy - więc trudno, niech to będzie wielka "ujma" moi goście dzwonią domofonem, wchodzą i witam ich na klatce schodowej. Korona im z głowy przez to jeszcze nie spadła.

Powiedz mi tylko jedno - gdzie ma zaparkować ta osoba, którą chcesz wpuścić? Bo to stanowi kluczowy problem tutaj. Nic więcej.

Offline

#8 2010-09-10 18:44:42

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Idąc z duchem Kodeksu Drogowego wychodzi na to, że od dnia dzisiejszego na teren naszego osiedla jak również teren budynku 48 mogą wjeżdżać tylko pojazdy uprzywilejowane. Fajnie

Offline

#9 2010-09-14 15:24:22

Sąsiad

Gość

Re: Brama wjazdowa

Czyli wszyscy stoimy nielegalnie... I co tam, że to Nasze miejsce... Ciekawe kto tak sobie to inteligentnie wykombinował ha?? Przyznać się!!!

#10 2010-09-14 17:13:13

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Chyba miało być pod znakiem:  "Nie dotyczy pojazdów z identyfikatorem"

BTW: Zakaz wjazdu ustawiony obok kanciapy ochroniarzy, czyli skręcamy za bramą w lewo. Dojeżdżamy do furtki z "samozamykaczem" po drugiej stronie bloku i znowu zakaz wjazdu, bo zdaje się jest to jednokierunkowa. Pytanie- jak wjechać do garażu pod blokiem? Chyba tylko prezes  wie...

Offline

#11 2010-09-14 23:09:07

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Witam
Widzę, że temat powraca jak bumerang.

Moim zdaniem padła juz jasna odpowiedź: mieszkańcy postanowili wybudować osiedle zamknięte i wybudowali. Ktoś chciał kupić mieszkanie - na początku każdy miał możliwość zakupu jednego miejsca parkingowego. Kiedy brakło chętnych, pozostałe miejsca zostały rozsprzedane pomiędzy lokatorów, którzy chcieli więcej niż jedno miejsce.

Jest parking na zewnątrz, ale dziwnym trafem pojazdy nieupoważnione pchają się pod czujne oko kamery znienawidzonego monitoringu. Przypuszczam, że jak zarysuję komuś samochód cofając z mojego miejsca (a zrobię to niechybnie, jak mi tylko ktoś zastawi wyjazd) to pierwsi pyskacze polecą obejrzeć film z kamery - i to będzie żenadą.


Co do przyjmujących GOŚCI - jak ktoś chce imprez, aut, gości i głośnej muzyki oraz trąbienia, to niech sobie willę kupi.

Nie rozumiem też jakim wstydem jest wyjście do bramy po gości - no chyba, że goście tacy.... to może lepiej nie zapraszać?

Wszyskim amatorom free parkingu, braku monitoringu i innych "ułatwień" polecam raczej akademiki PWr a nie cywilizowane osiedle.

Offline

#12 2010-09-15 10:11:41

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

Amen !

Offline

#13 2010-09-19 11:31:10

SĄSIAD

Gość

Re: Brama wjazdowa

Nie to nie jest cywilizowane osiedle - do takiego mu daleko, niestety. To jest PSEUDO cywilizowane osiedle.
I niech mi nikt nie mówi - wiedziałeś co kupujesz ! - nie nie wiedziałam. Panowie (na początku jeszcze mili i kulturalni) na początku opowiadali że będzie to taki wspaniały system - jak gość przyjedzie to Pan ochroniarz zadzwoni do NAS do domu i spyta czy może wpuścić taki a taki samochód- to są słowa ochroniarza!- i jak będę miała ochotę gościa widzieć to on wpuści. niestety na GADCE się skończyło.
podkreślam, mówię o systuacjach kiedy trzeba podjechać pod blok, wyładować coś - generalnie być na terenie max 10 minut i to oczywiście nie codziennie - sytuacje sporadyczne. Co ma zrobić mój gość - zaparkować PRZED i nosić na 10 razy rzeczy, czy może ja mam ubrać dwoje małych dzieci aby podejść na bramę i machnąć kartą???
Jakoś nikt nic nie mówi i przechodzi do porządku dziennego nad sytuacją - notorycznie parkujące całą noc i pół dnia auta BEZ wykupionych miejsc parkingowych stojących wzdłuż płotu. To nikomu widzę nie przeszkadza i nie kłuje w oczy ani mieszkańców którzy za swoje miejsca zapłacili ani nie przeszkadza Panom ochroniarzom do których to nielegalnie parkujących aut mają 10 metrów.
A robi się wielki problem jak chce ktoś wjechać na 10 minut na teren.
Dodam, moi goście chamsko nie trąbią tylko dzwonią do ochroniarzy i negocjują 5 minut możliwość wjazdu na teren, a za autem tworzy się kolejka a w niej przynajmniej 3 mega wkurzonych kierowców.
to tyle!

#14 2010-09-19 16:21:27

...

Gość

Re: Brama wjazdowa

Proponuję zrobić zlot samochodowy mieszkańców i zaprosić Pana prezesa na określoną godzinę.
/// Myślę, że sąsiedzi zrozumieją po co, przyłączą się i wybaczą hałas ... ///

Podjedziemy naszymi (powiedzmy 20 autami) i po kolei będziemy trąbić, żeby nam Pan ochroniarz otworzył. (nie ważne, że posiadamy karty ;P zasłońmy je) - ciekawe jak zareagują na hałas ochroniarze i Pan prezes..

#15 2010-09-20 08:53:36

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Brama wjazdowa

To, że osiedle nie jest (jak twierdzi SĄSIAD) cywilizowane to jest tylko i wyłącznie nasza wina. Nie mam złudzeń: na 170 mieszkań, z czego ogromna część wynajmowana (a przypuszczam, że właściciel dba bardziej, jeśli kogoś uraziłam to przepraszam), zawsze znajdzie się grupka osób "inteligentnych inaczej". Nie wiem w jaki sposób wymusić kulturę na kierowcach parkujących w miejscach do tego nie przeznaczonych. Może po prostu zwracać takim uwagę? Pyskowaniem anonimowo na forum nic nie załatwicie.
Pozdrawiam

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Bourg-en-Bresse Hotels Siwa worldhotels-in.com dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr