Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#1 2011-04-12 20:30:41

sąsiadka

Gość

Czynsz

Co sądzicie o nowym rozliczeniu czynszu? Jak macie naliczoną opłatę ekspl. i energię elekt.?
Bo mi się coś nie zgadza.

#2 2011-04-13 09:51:12

Sajmon

Gość

Re: Czynsz

U nas jest 25% wiecej! Cos to nie tak chyba mialo byc... w takim tepie podwyzek niedlugo bedziemy placic czynsz jak w TBS-ach... W wolnej chwili pojade do spoldzielni i poprosze o wyjasnienie...

#3 2011-04-14 14:58:39

sąsiadka

Gość

Re: Czynsz

u nas również taki skok ;/

#4 2011-04-18 00:04:56

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Czynsz

U nas czynsz, po uchwale zarządu, jest większy o prawie 100 PLN. Troche duzo.
Duze koszty generuje ochrona, która i tak się nie sprawdza. Może by z niej zrezygnować? A dwa: jesteśmy ciekawi jak wyglądałby czynsz, gdybysmy mieli wspólnotę i wynajętego zarządce?
Pozdrawiamy
K&J

Offline

#5 2011-04-18 17:56:21

gosc

Gość

Re: Czynsz

wspolnoty nigdy nie bedziemy mieli bo zeby byla taka mozliwosc to caly budynek musi byc wykupiony przez mieszkancow a do tego nigdy nie dojdzie po pierwsze mieszkaja tu ludzie ktorzy maja powiazania ze spoldzielnia a po drogie spoldzielnia nigdy nie sprzeda lokalu urzytkowego w ktorym sie miesci salon fryzjerski (beznadziejny na dodatek) wiec radze o tym zapomniec

#6 2011-04-18 21:33:14

gosc2

Gość

Re: Czynsz

Zdaje sie, ze nie do końca jest to prawda.
Z ponizszego artykułu opartego na ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych

http://www.eporady24.pl/wspolnota_w_spo … 5,372.html

wynika, ze ponad 50% wyodrębnionych lokali wystarcza do powstania wspólnoty.

#7 2011-04-18 22:36:56

Gość3

Gość

Re: Czynsz

A mnie zastanawia jakby się tu pozbyć panów okupujących pomieszczenie monitoringu. Urządzenia doskonale sobie dadzą radę bez nich, a z tego co widzę ich funkcja ogranicza się do otwierania bramy tym, którzy nie powinni tu wjeżdżać i parkują na krzywy ryj przy płocie lub co gorsza na chodnikach. W sobotę rano to już przeszli samych siebie z tym parkowaniem. Od zakładu fryzjerskiego do zakrętu cały chodnik był zastawiony. Zostało na przejście z pół metra. Nie zazdroszczę matkom z dziećmi w wózkach. Muszą iść z wózkami ulicą. Wracając do panów okupujących pomieszczenie monitoringu to i tak za nic nie odpowiadają i nie byłoby różnicy gdyby brama była cały czas otwarta. Teraz jest tak, że musimy ich utrzymywać, a właściwie płacimy im za otwieranie bramy wszystkim, którzy sobie tego zażyczą. To chyba za droga usługa.

#8 2011-04-19 07:20:37

Ola

Gość

Re: Czynsz

Też uważamy, że spokojnie można zrezygnować z usług tych panów, którym się nie chce pracować, bo system nie taki i my ich podobno cały czas obrażamy. Czy ktoś z Was ma może wiedzę jak skonstruowana jest umowa z ochroną, za co oni teoretycznie odpowiadają?

Czy wszyscy już dostali czynsze? Bo do nas nic nie dotarło.

#9 2011-04-19 10:04:00

Olaf

Member

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Czynsz

Chyba nie do końca zdajecie sobie sprawę do czego jest zdolny natrętny osobnik chcący koniecznie wjechać na teren naszego osiedla. Postawcie się w ich sytuacji (ochroniarzy). Serio- nikt nie przychodzi do nich, aby wznosić "ochy i achy". Każdy leci z mordą, potem się dziwicie, że mają takie podejście a nie inne.

Wystarczy temat ADWOKATA, który zaparkował na miejscu prywatnym i miał to generalnie w dupie i jeszcze obrażał właściciela. Teraz parkuje na trawniku, przy skrzynkach i mimo braku przejścia to nikomu to nie przeszkadza.  A takich pyskaczy jest tu na prawdę wiele. Daleko chodzić nie trzeba, popatrzcie na furtkę. Mało kto ją trzyma jak się zamyka. Każdy tylko nią pierdolnie, a później wielkie halo, że znów nie działa. I proszę bez tekstów, że samozamykacz nie taki i sraki. Kultura- podkreślam to w każdym swoim poście. Fundnijcie sobie mieszkanie z widokiem na bramę, po 2 latach w sumie przestałem na to zwracać uwagę, bo i sami mieszkańcy się ze sobą zżyli i jakoś miło się zrobiło. Ale od czasu do czasu zawsze jakiś oryginał się znajdzie ...

Ostatnio edytowany przez Olaf (2011-04-19 10:06:06)

Offline

#10 2011-04-19 11:40:38

Ola

Gość

Re: Czynsz

Olaf napisał:

Chyba nie do końca zdajecie sobie sprawę do czego jest zdolny natrętny osobnik chcący koniecznie wjechać na teren naszego osiedla. Postawcie się w ich sytuacji (ochroniarzy). Serio- nikt nie przychodzi do nich, aby wznosić "ochy i achy". Każdy leci z mordą, potem się dziwicie, że mają takie podejście a nie inne.

Czy uważasz, że powinniśmy im płacić grubą kasę, a oni mogą nie wypełniać swoich obowiązków dlatego, że zawsze się trafi jakiś oryginał, który leci z mordą?

#11 2011-04-19 13:30:56

sąsiadka

Gość

Re: Czynsz

zgadzam się...
my mamy czynsz o 50% wyższy!!!!

#12 2011-04-19 13:36:57

...

Gość

Re: Czynsz

jak ktoś ma ochotę z anaszymi bosami pogadać: to właśnie są u ochroniarzu i oglądają teren wokól ;P aaa i nie POZWOLILI OCHRONIE wpuszczać gdy ktos trąbi i KONIEC !! heheh zobaczymy co z tego bedzie ;p

#13 2011-06-21 16:19:42

kika

Gość

Re: Czynsz

Drodzy Sąsiedzi,
czy ktoś z was wie czy przynależność  do spółdzielni ma wpływ na wysokość czynszu?

#14 2011-06-21 22:18:05

Gość3

Gość

Re: Czynsz

kika napisał:

Drodzy Sąsiedzi,
czy ktoś z was wie czy przynależność  do spółdzielni ma wpływ na wysokość czynszu?

Jest pozycja w zestawienie "brak członkostwa" czy jakoś tak podobnie. Jako członek spółdzielni mam kwotę 0,00. Przypuszczam, że brak członkostwa może "kosztować".

#15 2011-06-22 16:11:29

kika

Gość

Re: Czynsz

no właśnie ja też zauważyłam taką rubrykę na rozliczeniu i zastanawiałam sie czy członkostwo ma tu jakiś wpływ na opłaty...

a tak z innej beczki - niedawno w gronie znajomych poruszyliśmy temat opłat i w sumie wyszło na to że nasze z Wańkowicza są naprawdę przyzwoite :-)
Zwłaszcza ci z rejonów Zwycięskiej i Skarbowców płacą dużo, a rozliczenie ogrzewania po sezonie to już prawdziwa masakra...

Ja w sumie jestem zadowolona choć fakt, że ostatnia podwyżka była zaskakująca;-)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
silnik elektryczny Tarablue appart, En plein centre-ville, AgrĂŠable.. https://www.berlin-hotel.pl berlin-hotel.pl Bad Zwischenahn dentysta rydułtowy adoc radha govindaxyz extend nmr