Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#61 2008-07-31 13:09:43

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

przyszedł czas na klatkę nr 2 (mieszkanie 15), odbieram mieszkanie w przyszłym tygodniu

Offline

 

#62 2008-08-05 15:01:33

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Cieszymy się że klatka nr 2 ruszyła.
My mamy mieszkanko nr 18 więc z niecierpliwością oczekujemy pozytywnych wieści od sąsiadki Magdy o odbiorze. Pozdrawiamy wszystkich. Ewelina i Karol

Offline

 

#63 2008-08-07 19:53:11

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Cześć Sąsiedzi!!! Własnie dzisiaj odebrałam swoje mieszkanie (klatka 7) i z tego co wiem już parę osób też odebrało. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, chociaż jest parę rzeczy do poprawki (ale nie ma tragedii). Zdziwiłam się jak weszłam, bo rezygnowałam z drzwi wewnętrznych, a ku mojemu zaskoczeniu są zamontowane- ale cieszę się ze sa, bo jak dla mnie są ładne - ciemny brąz,  naprawdę ok. Ściany proste, rolety nie były uszkodzone i jestem zadowolona:)

Offline

 

#64 2008-08-07 20:26:31

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Gratulujemy wlasnego, tak wyczekiwanego gniazdka!!!! Zazdroscimy i juz nie mozemy sie doczekac odbiorów klatki 6.
PS A powidz nam jak po odbiorze kluczy bedziesz wchodzila na teren bloku? Bo jak widac jest pilnowany caly czas przez panow z ochrony budowy? Czy oni wiedza kto juz odebral mieszkania i tylko takie osoby swobodnie wpuszczaja?
Pozdrawiamy
K&J

Offline

 

#65 2008-08-07 20:41:50

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Na budowę będzie można wchodzić od 7 do 18 i trzeba będzie się wcześniej zameldować:)

Offline

 

#66 2008-08-07 21:15:44

carooll

Member

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 22
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Na początek serdecznie gratuluję Marcie.
Jak wygląda sprawa prądu i wody w mieszkaniach, bo to niezbędne do urządzania się .
Czy po odbiorze i zameldowaniu można się starać bez problemu o podłączenie licznika z energetyki i korzystać z prądu ?
Czy nie będzie problemu z rozpoczęciem prac i wjazdem pod blok np. z materiałami, bo to przecież nadal teren budowy?

Offline

 

#67 2008-08-07 21:18:30

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Witamy sąsiadów, my nie podpisaliśmy protokołu głównie ze względu na brak dostępu do mieszkania po godz.18 oraz w weekendy, nie mamy ekipy, która mogłaby pracować od 7 do 18, będziemy robić wykończenie tzw. systemem gospodarczym czyli własnymi siłami z pomocą rodziny   W tej sytuacji poczekamy na usunięcie usterek, choć było ich niewiele...z cięższego kalibru to wymiana drzwi wejściowych (były uszkodzone) oraz wymiana szyby w oknie (rysa), pozostałe niedociągnięcia to tylko kosmetyka. Gdyby nie te ograniczenia godzinowe to pewnie już mielibyśmy klucze. Co do drzwi wewnętrznych to mieliśmy podobnie, tylko u nas w porę się zorientowali, że miało ich nie być i zniknęły przed odbiorem.
Pozdrawiamy
magda&adam

Offline

 

#68 2008-08-07 21:22:26

Gocha

Member

Zarejestrowany: 2008-03-06
Posty: 56
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

tez jestem ciekawa co z tym pradem i woda dalej jak odbierze sie mieszkanko...prosimy szczesliwców o podzielenie sie wiadomościami:)pozdrawiam, oczekujaca z klatki nr 6

Offline

 

#69 2008-08-07 21:50:22

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

z tego co mi wiadomo to z tym protokołem można już załatwiać prąd-podpisać indywidualną umowę, a woda...nie mam pojęcia ale chyba wszystko jest, bo przy odbiorze spisują stan liczników...

Offline

 

#70 2008-08-08 09:18:30

ktoś 2

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Aby mieć prąd w swoim mieszkaniu należy wykonać następujące kroki:
1. Mieć umowę ze spółdzielnią, gdzie będzie potwierdzone, że to my mamy prawo do tego lokalu
2. Mieć protokół zdawczo - odbiorczy
3. Zapytać w spółdzielni czy nie będą od nas w energetyce wymagali dodatkowego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zamontowania liczników (od niektórych deweloperów tego wymagają) wtedy spółdzielnia musi nam taki kwitek wystawić
4. Przede wszystkim zakładzie energetycznym powinni mieć listę mieszkań, które są odebrane gdyż idąc podpisać z nimi umowę oni mają rozpisaną listę właścicieli mieszkań na Wańkowicza.
5. Następnie idziemy do biura obsługi klienta na ul. Powstańców Śląskich ( w "galeriowcu" za Kredyt Bankiem ) gdzie podpisujemy umowę o dostarczenie energii elektrycznej, w tym samym czasie podają nam termin i godzinę wizyty montera, który będzie instalował nam licznik.
6. Spotkanie z monterem, który instaluje licznik - czas około 30 minut, tylko czasem trzeba się na pana naczekać bo Energia Pro nie wyznacza konkretnej godziny tylko podaję zakres czasu czyli np. od godz. 9.00 do 11.00 lub od 12.00-15.00, etc. Pan monter nie ma za sobą telefonu komórkowego więc ustalenie gdzie jest i o której będzie jest bardzo ograniczone aczkolwiek nie jest niemożliwe, gdyż dzwoniąc w godzinach 7.00 - 7.40 pod numery 332-23-64, 332-23-65, 332-23-66 możemy dogadać się z panem monterem

To tyle jeśli chodzi o energię elektryczną.

Pozdrawiam

 

#71 2008-08-08 09:21:51

ktoś 2

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

...oczywiście bezwzględnie należy mieć dokument tożsamości i z tego co mi wiadomo, aczkolwiek tego nie jestem pewna - to w przypadku współwłasności pełnomocnictwo od drugiego właściciela jeśli chcemy załatwić coś bez udziału drugiej połówki - ale tego nie jestem w 100%  pewna więc radzę do nich dzwonić aby się upewniać - gdyż panie są bardzo skrupulatne i nie ma zmiłuj się jeśli zabraknie jakiegoś papieru

... no teraz to już chyba wszystko

 

#72 2008-08-08 09:26:14

ktoś 2

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

WIELKA PROŚBA DO MARTY U KTÓREJ WSTAWIONE SĄ JUŻ DRZWI WEWNĘTRZNE - JEŚLI MOGŁABYŚ ZROBIĆ ZDJĘCIE TYCH DRZWI TO BĘDZIEMY CI WDZIĘCZNI, PONIEWAŻ U NAS NIE SĄ JESZCZE ZAMONTOWANE A NOSIMY SIĘ Z ZAMIAREM ZREZYGNOWANIA BO PODOBNO KOLOR NIE MIAŁ BYĆ CIEMNY, A NAM NA TYM AKURAT NAJBARDZIEJ ZALEŻY, JEŚLI BĘDZIESZ MIAŁA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ TO BĘDZIEMY WDZIĘCZNI

 

#73 2008-08-08 09:39:22

Aga i Marcin

Member

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 42
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

ja mam takie zdjęcia, tylko podajcie maila do siebie.
Pozdrawiam,
Aga

OK. Już mam
Przesyłam

Ostatnio edytowany przez Aga i Marcin (2008-08-08 09:40:27)

Offline

 

#74 2008-08-08 09:51:15

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Odbiory czas zacząć !!!

Mam pytanie do punktu 5. Czy umowę musimy podpisać na Powstańców Śl.?
Dzwoniliśmy do energetyki i udzielono nam informacji, że można to też zrobić na Trzebnickiej (a tu mamy bliżej).
Ponadto jako errata: pani poinformowała, że trzeba mieć NIP.  Jeżeli dwie osoby są właścicielami, lepiej podpisać umowę wspólnie. Nie trzeba mieć wtedy upoważnienia. A ewentualne późniejsze kontakty z Zakładem Energetycznym załatwiać z upoważnieniem. Po rozmowie z panią, która opowiadała jakie warunki musi spełnić to oświadczenie, stwierdziliśmy, że takie rozwiązanie będzie łatwiejsze. Jednak podpisanie umowy to co innego niż drobne w niej zmiany, a potem będzie mogła załatwiać jedna z dwóch osób.

Pytanie do osób, które są po odbiorach: jak z prądem? Ile czekaliście lub czekacie? Czy nie było z tym problemu?

Co do drzwi wewnętrznych to termin na rezygnację z nich minął dawno temu. Nie sądzę, żebyście mogli z nich zrezygnować na tym etapie. Ale powodzenia. Są dość ładne. Ciemne, ale nie czarne wenge, powiedzmy taki orzech, z lekką domieszką czerwieni. Takie dość neutralne. Szybę mają jedną dużą. To trochę wada. Ale generalnie jest ok.

Offline

 

#75 2008-08-08 11:24:20

_marta_

Gość

Re: Odbiory czas zacząć !!!

od momentu podpisania umowy z energią pro ,na prąd trzeba czekać około 12 dni.Wtedy do mieszkania przyjeżdża ich wysłannik.A ja jeszcze podejmę temat wody,czy takową już posiadamy w naszych "m" ?

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie filmów 8mm warszawa masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław