Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2007-05-09 00:50:53

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Dzieki Sasiedzie za cenne uwagii.
Szkoda, ze nie wszystkie byly zachecajace do mieszkania na Muchoborze.
Cieszymy sie bardzo Majk, ze ruszyla druga kondygnacja:)
Tak sobie liczymy i wychodzi, ze potrzebuja na jedno pietro ok 1,5 miesieca, czyli (1,5 x 5 pozostalych kondygnacji = 7,5 miesiaca) pod koniec grudnia powinni postawic nasz blok w stanie surowym. Oby jednak kolejne pietra rosly szybciej bo inaczej wiosna nas z odbiorem kluczy zastanie.
Pozdrowka dla Wszystkich.

PS A dzis naszla nas mysl, ze jednak nie jest tak zle, poniewaz rownolegle z murami moga rosnac instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, grzewcze, o oknach nie wspominajac. Tym bardziej, ze te rzeczy beda wykonywac raczej inne brygady niz murarze:)

Ostatnio edytowany przez K&J (2007-05-09 13:43:34)

Offline

 

#47 2007-05-23 15:02:05

Monika i Łukasz

Member

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Witam!
Byliśmy w sobotę na budowie i niestety zero żywej duszy, no może za wyjątkiem Pana Stróża:( Nie jestem do końca pewna czy zdążymy do Gwiazdki.
I jeszcze jedno - być może było to tu poruszane, ale dopiero niedawno kupiliśmy mieszkanko i nie do końca jesteśmy zorientowani - czy Spółdzielnia ma prawo na skutek ostatnio częstych podwyżek cen materiałów żądac od nas dodatkowych pieniędzy?
Pozdrawiam, Monika

Offline

 

#48 2007-05-23 16:07:22

Krale

Member

Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-10
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Byliśmy poniedziałek. Piękny dzień.

Pracowało około 25 ludzi na budowy.

Zrobiłem kilka zdjęc. Spróbuję się dzielić z wami.

Pozdrawiam serdecznie!

Offline

 

#49 2007-05-23 18:56:38

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Monika i Łukasz napisał:

I jeszcze jedno - być może było to tu poruszane, ale dopiero niedawno kupiliśmy mieszkanko i nie do końca jesteśmy zorientowani - czy Spółdzielnia ma prawo na skutek ostatnio częstych podwyżek cen materiałów żądac od nas dodatkowych pieniędzy?
Pozdrawiam, Monika

Ma prawo.
Tak jest skonstruowana umowa, że to my, przyszli właściciele mieszkań finansujemy tę budowę.
Właściwie to ja już czekam na telefon w sprawie podpisania aneksu.
Obym się mylił...

Pozdrawiam
Robert

 

#50 2007-05-27 09:44:44

narpaw

Gość

Re: Wiesci z budowy

Byłem na budowie z czwartek. Ponoć mają bardzo duże problemy z materiałami budowlanymi. Są okresy kiedy nie mają z czego budować. W hurtwniach nie ma materiałów.

   Ponoć mają 2 tygodnie opóźnienia.

 

#51 2007-05-28 07:29:45

Ola&Paweł

Member

Zarejestrowany: 2007-03-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Hej!
No to nie jest dobra wiadomość. Wynikałoby z tego, że wykonawca nie kupił jednak wszystkich materiałów. Miejmy nadzieję, że umowa z nim jest ryczałtowa, bo inaczej nie ma mowy o braku dopłat. Albo kupił materiały, ale źle obliczył terminy dostaw. I stąd przestoje.  Ale z drugiej strony trochę mnie dziwi to co napisałeś, bo za kazdym razem gdy jesteśmy na budowie, materiałów budowlanych jest bardzo dużo.
W każdym razie dopłatami będziemy się martwić za rok, jak będzie rozliczenie inwestycji

Offline

 

#52 2007-05-28 16:12:56

Majk

Member

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

no własnie też nie rozumiem, zawsze jak jestem na budowie to materiałów jest dużo. tylko nie ma kto pracować.

Offline

 

#53 2007-05-28 19:06:00

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Materiały są, tylko chęci do pracy brak... A jeszcze tylko 6 miesięcy...

Offline

 

#54 2007-06-04 12:46:23

Monika i Łukasz

Member

Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Witam!

Byliśmy w sobotę na budowie a tu bardzo miłe zaskoczenie;) Praca wre na całego! Ekipa na budowie cała albo przynajmniej większa część. Zastanawia nas tylko to czy budowany II poziom jest piętrem 1-wszym czy tez jak nam powiedział (chyba błędnie) jeden z tamtejszych pracowników - II poziom to II piętro?! FAjnie by było, bo z niecierliwością czekamy na pięterko nr III. Ale i tak - reasumując - wizyta nastroiła nas b.optymistycznie. Ostatnio byliśmy tam 2 tygodnie temu i naprawdę widać postęp:)

Pozdrawiamy wszystkich

Offline

 

#55 2007-06-04 18:29:34

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Witam.
Byłem dzisiaj na budowie.
Dowiedziałem się od Pani Anety, że mają ok miesiąc opóźnienia.Według planu powinno być już drugie piętro, a jest pierwsze niecałe.
Dowiedziałem się również,że opóźnienia spowodowane są brakiem materiałów.Na szczęście materiał został zakupiony (polski materiał w Czechach), lecz o nadrobieniu zaległości chyba nie ma mowy.Dobra wiadomość to taka,że Pani Zosia (księgowa?), nie idzie na żadne ustępstwa odnośnie jakości materiałów.
Wysłałem kilka fotek Panu Januszowi.Może zamieści.

Pozdrawiam
Robert.

Klatka 4 mieszkanie 19

 

#56 2007-06-04 23:23:39

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Wiesci z budowy

Witamy Wszystkich juz poznanych sasiadow jak i nowych bardzo serdecznie.

Dzieki za wszelkie newsy z budowy.

My ostatnio jakos nie mozemy sie sami wybrac na Wankowicza. Moze jest to spowodowane tym, ze 7 lipca pobieramy sie i na nic nie mamy czasu hehehe.

Rozmawialismy w tym tygodniu z Pania Aneta i powtorzyla dokladnie to co pisze Robert.
Pani Zosia jest Główna Ksiegowa oraz Zastepca Prezesa i wierzymy, ze nie idzie na zadne ustepstwa:).
Dzieki Robert za fotki, ktore wrzucimy jak najszybciej na strone. Te maki sa przepiekne!!!!

Dowiedzielismy sie rowniez, ze najparwdopodobniej bedzie trzeba podpisc aneksy do umow odnosnie zmienianych projektow (az 46 projektow uleglo zmianom), a to ze wzgledu na powstale zamieszanie, bo ponoc czasc poprawek nie uwzglednia dokladnie naszych zyczen (z roznych powodow, nie zawsze zaleznych od projektanta). Pani Aneta ma sie z kazdym skontaktowac.

My tez myslelismy, zeby rozreklamowac strone przyszlych mieszkancow Wankowicza na budowie, ale jakos sie za to nie wzielismy, bo mozna w googlach latwo nas znalezc. Poza tym raczej w biurze nie beda chcieli zamiescic jakiegokolwiek ogloszenia, a na ogrodzneiu oficjalnie:) tez nic powiesic nie mozna. Jesli jednak sadzicie, ze w ten sposob dotrzemy do wiekszej liczby sasiadow to moze jednak warto sprobowac?

Pozdrawiamy raz jeszcze
Kasia i Janusz (K&J).

Offline

 

#57 2007-06-18 08:45:12

agromet

Gość

Re: Wiesci z budowy

Mika napisał:

Witam Po ostatniej wizycie na budowie w piękny słoneczny dzień coraz bardziej przekonuję się o słuszności wyboru tej dzielnicy .... teren w pobliżu rzeczki jest cudny.... ta trawa taka zielona.... i ogródki działkowe wokoło.... namiastki pola;) wszystko to stwarza niesamowita atmosferę...cisza i spokój.... oczywiście w międzyczasie przejezdzały 2 pociągi...udało nam sie nagrać króciutki filmik;) aczkolwiek na zdjęciach tez jest on uchwycony...i jak dla mnie no dobra może w momencie kiedy sygnalizuje swój przyjazd  robi troche halasu...a poza tym nie jest to jakos specjalnie uciązliwe... w kazdym badz razie mozna sie przyzwyczaic.
Analizowalam ostatnio plan rzutowy na stronce.... i zastanawia mnie co to sa za schodki...od strony ogrodkow i co bedzie na granicy-od konca ogrodkow do krawedzi zewnetrznej bloku...??<nie wiem czy wyrazilam sie zrozumiale >
Co do funkcji Pani Ani...nie jest mi blizej znana....ale nie zmienia faktu ze jest jak juz zostało powiedziane wyzej miła i sympatyczna a przy tym konkretna i wiarygodna
Z tym materiałem budowlanym....mi jest obojętne byleby było dobrze wykonane i skonczone na czas....marzec 2008 -liczylam ze nawet wczesniej bedziemy juz mogli remontowac srodek mieszkan a na poczatku 2008 Agromet bedzie wykanczal obszar dookola budynku...tak zostalam poinformowana przy podpisywaniu umowy...ale jak juz wiemy czesto te informacje sa mylne ...
Pozdrawiam serdecznie:)

 

#58 2007-06-18 16:50:15

Robert

Gość

Re: Wiesci z budowy

Byłem wczoraj na budowie.
Prace raczej nie postępują zbyt szybko.
Było kilkanaście "cegieł" drugiego piętra położonych.

Pozdrawiam
Robert

 

#59 2007-06-18 19:02:07

magda

Member

Zarejestrowany: 2007-05-21
Posty: 37
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

ja też byłam w miniony weekend, chciałam "nacieszyć oko" a przeżyłam wielkie rozczarowanie, bo w ciągu ostatniego miesiąca faktycznie przybyło tylko kilka cegieł, w takim tempie to do końca roku nawet surowego stanu nie zbudują, a gdzie wykończenie...   ja i tak nastawiałam się na 6-miesięczne opóźnienie,ale tempo ich pracy i do tego brak materiałów wskazują na to, że Bożego Narodzenia 2008 raczej nie spędzimy na Wańkowicza

Pozdrawiam
Magda

Offline

 

#60 2007-06-18 21:02:36

Marta

Member

Zarejestrowany: 2007-02-09
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wiesci z budowy

Magda mam podobne obawy... Ja nie wiem jak oni wyobrażają sobie wybudować - jakby nie było spory blok - do końca roku i go wykończyć.... Musiałoby być już co najmniej 3 piętro...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce https://schody-granitowe-kmx.pl/ przegrywamie kaset vhs wola https://straznikwspomnien.pl/ masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław