Tuż Przy Torach - Wańkowicza

Tuż Przy Torach - Wańkowicza


#31 2012-03-12 09:20:19

xyz

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Panie Lisio, a taka lampa z czujnikiem ruchu, to co by zrobiła, gdyby zauważyła, że ktoś coś kradnie?  Kto by był odpowiedzialny za pilnowanie terenu i obsługę monitoringu? Podgląd w domu, to fajna rzecz, ale wątpię aby znalazł się wolontariusz, który pilnowałby całego bloku 24h/d. Co w sytuacji, gdy wszyscy mieszkańcy klatki byliby w pracy? Po przyjściu do domu mogliby sobie pooglądać w TV efekty działań złodziei. Zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń w piwnicy jest ok, ale jeśli złodziej dał radę jednej kłódce, to wątpię, aby uciekł z krzykiem na widok drugiej i dostał przy tym takiej traumy, że omijałby szerokim łukiem nasz budynek. W dodatku informacja o likwidacji ochrony przyciągnęłaby do nas całe rzesze złodziei, którzy teraz omijają nas szukając łatwiejszego łupu w blokach bez ochrony.

Pana działania narażają na szwank moje dobro i narażają mnie na wyższe koszty ubezpieczenia mieszkania oraz samochodów (za ochronę z monitoringiem mam zniżkę). Rozumiem, że po likwidacji ochrony zwróci mi Pan różnicę w kwocie ubezpieczenia, a także będzie można się do Pana zgłosić w wypadku kradzieży. Wszak podgląd w domu i lampa nad klatką gwarantują według Pana dużo wyższy poziom zabezpieczeń niż monitoring+ochrona.

Ktoś Pana obraził i nie może Pan tego przeżyć - jako człowiek, mogę to w jakiś sposób zrozumieć, ale nie zamierzam przez to ponosić szkody. Przedstawione przez Pana działania narażą na szwank dobra materialne mieszkańców naszego bloku. Weźmie Pan za to odpowiedzialność? Chce Pan wylać dziecko z kąpielą i cały czas pisze Pan tak, jakby Pan sam jeden ochronę utrzymywał. Ja za nią również płacę, liczyć umiem i w ogólnym rozrachunku wciąż wychodzi mi, że to bardzo opłacalna inwestycja. Ja ochronę chcę mieć, Pan jej mieć nie chce. Aby wszyscy byli zadowoleni, wystarczy że przeprowadzi się Pan tam, gdzie ochrony nie ma i nie trzeba za nią płacić. Tam Panu będzie taniej, lepiej i przyjemniej, a mieszkańców naszego bloku nie narazi Pan na straty. Może też Pan namówić mieszkańców Pana klatki do rezygnacji z monitoringu na np. rok i w tym czasie będzie Pan pokrywać wszystkie szkody, które ten brak wywoła. Zgodzi się Pan na taki eksperyment? We własnej klatce jest się mniej anonimowym niż w całym bloku i wiadomo będzie, dzięki komu  mieszkańcy "zaoszczędzili" na czynszu i kradzieżach. Po roku podsumuje Pan oszczędności. Co Pan na to?

Jestem jak najbardziej za dyskusją o zamontowaniu DODATKOWYCH zabezpieczeń, ale nie o likwidacji jakichkolwiek. Jeśli jeden ochroniarz to za mało, to jestem jak najbardziej za tym, aby na zmianie siedziało ich dwóch i mogę za to dopłacić w czynszu, bo cały czas będzie mi się to opłacać. Dodatkowy podgląd kamer w TV dla mieszkańców? Jestem oczywiście za, ale podgląd ma być dodatkowy, a nie jedyny.

#32 2012-03-15 16:56:54

ja

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Dobrze, ze spółdzielnia będzie brała pod uwagę zdanie osób, które mają tytuł prawny do mieszkania. a nie wynajmujących oszołomów.

#33 2012-03-15 19:50:08

arteg1

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

O ile mi wiadomo nie mamy ochrony, a tylko pracownika obserwującego monitoring, otwierającego bramę i robiącego czasem obchód dookoła budynków, ale to na pewno NIE JEST OCHRONA. To co jest działa być możę prewencyjnie, ale też ma całą masę wad, o których warto by podyskutować z Agrometem.

#34 2012-03-15 19:54:03

mieszkaniec

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Witam!

absolutnie nie zgadzam się i nie podpiszę pisma o likwidacji ochrony - żeby było jasne, NIE nie jestem zadowolona z ich pracy ale to lepsze niż NIC. Może trzeba pomyśleć jak to zmienić aby było lepiej, może nie emeryci i renciści tylko ktoś inny. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić co by się tu działo jakby nie było ochrony- byłaby juZ totalna samowolka. Ludzie, ale to przede wszystkim to MY powinniśmy dbać o bezpieczeństwo i o tym pamiętać, a nie drastyczne kroki typu likwidacja bramki od strony torów! miejsce parkingowe mam w okolicy tejże bramki - i zawsze powtarzam ZAWSZE rano podchodzę i zamykam bramkę bo oczywiście jakiś mieszkaniec postanowił jej jak zwykle nie zamknąć. kilka razy spytałam (jak działo się to na moich oczach) dlaczego Pan/Pani nie zamknął bramki - albo pyskówkę usłyszałam albo wzruszenie ramionami..... ręce opadają. A tak na marginesie złodziej jak będzie chciał wejść to nie oszukujmy się przeskoczenie przez nasz super pseudo płot to żaden wyczyn. MY SAMI MUSIMY bardziej zadbać o bezpieczeństwo a nie tylko patrzeć na czubek własnego nosa. Wszyscy lamentowali że chcą ogrodzone osiedle - i jaki efekt?? - bramki są dwie i prawie nikt ich nie zamyka, bo po co tracić cenne 3 sekundy na wyjęcie klucza i otwarcie!

#35 2012-03-15 20:09:06

ja

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

ja nie chce likwidacji ochrony ani bramki. sami ludzie nie dbają o miejsce gdzie mieszkaja a wobec innych mają wymagania. mi jakoś nic nie preszkadza oprócz ludzi, którzy mają o wszystko pretensje.

#36 2012-03-16 15:30:36

K&J

Member

Zarejestrowany: 2007-02-18
Posty: 253
Punktów :   
WWW

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

#37 2012-03-18 12:53:19

kika

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Drodzy Sąsiedzi,

Zastanawiam się czym faktycznie podpadł ten nieszczęsny ochroniarz sąsiadowi Lisio skoro ten zużywa az tyle energii na lobbowanie za likwidacją ochrony :-)
A tak ogólnie to ja też uważam ze likwidacja stanowiska monitoringu na naszym osiedlu to nie jest najlepsze rozwiązanie. mimo wszystko ciągle ktoś tu jest to na bieżąco obserwuje sytuacje i może zareagować bezpośrednio.
Narzekamy ze doszło do kradzieży na którą ochrona nie zareagowała. A czy zastanawiał się ktoś ile tych kradzieży mogłoby być gdyby nie było ochrony?
Tak jak dzieje się to na osiedlu które mamy za płotem - i nie łudźmy się że sam płot jest tu dla złodziei przeszkodą.
A czasy są niestety parszywe i ilość włamań i kradzieży wzrasta.... A obecność strażnika który jest na miejscu i od czasu do czasu zrobi obchód jest swojego rodzaju czynnikiem psychologicznym który chociaż w pewnym stopniu może powstrzymać rozpowszechniający się bandytyzm.

Dlatego może warto się zastanowić na spokojnie czy faktycznie rezygnacja z ochroniarzy to jest takie rozsądne posunięcie.
Ja osobiście jestem przeciw temu pomysłowi.

Pozdrawiam
K.

#38 2012-04-01 12:10:12

mati

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Właśnie dostałem do skrzynki pocztowej informację od Zarządu Agrometu, że na wniosek mieszkańców Wańkowicza 48-62 od 1. maja likwidują stanowisko pracownika monitoringu. Czy to jakiś żart czy ktoś to może potwierdzić?

#39 2012-04-01 15:51:58

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Mati, a uwzględniłeś 1. kwietnia ??? (prima aprilis)

Offline

#40 2012-04-09 16:08:20

Policzmy

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Myślę że faktycznie nie jest to Ochrona lecz ludzie na usługach SM Agromet, co widać po zakresie obowiązków (zbliżone do dozorcy):
http://images35.fotosik.pl/1301/ad26bcab497ebcf7m.jpg
sam mam generalnie gdzieś czy panowie "Ochroniarze"czytają pisma w kanciapie i czy noszą czynsze, oraz spisują liczniki zamiast pracowników Agrometu. Bardziej mnie interesuje jakie kroki zostały podjęte po włamaniach i innych zajściach aby się takie sytuacje nie powtórzyły.


ALE, policzmy ile taka "Ochrona" kosztuje, gdyż jest to największa składowa eksploatacji w czynszu:
http://images42.fotosik.pl/275/ca2def6a4f19804am.jpg
W obydwu blokach są 264 mieszkania, założyłem że każdy płaci 990zł rocznie.
264 * 990 = 261 360 zł
Ile to kosztuje miesięcznie?:
261360 / 12 = 21780 zł
Sporo !  Dlatego jestem ZA zmianą.
Można rozpisać JAWNY konkurs na firmę, która podejmie się ochrony i być może będzie wynegocjowana lepsza cena i jakość.
Wklejajcie proszę swoje pisma wysłane do SM Agromet w tej sprawie poniżej.

#41 2012-04-11 23:40:44

ronin.jubei

Member

Zarejestrowany: 2010-07-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Witam
W moim rozliczeniu widnieje plan na 2012 miesięczny koszt monitoringu dla Wańkowicza 48,50-64 jako : 8400PLN

To daje na mieszkanie średni koszt  50PLN miesięcznie (dodając VATy i inne).


To duża różnica! Policzmy skąd wziąłeś takie liczby??

Ostatnio edytowany przez ronin.jubei (2012-04-11 23:41:48)

Offline

#42 2012-04-15 21:42:32

Policzmy

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Poprawka,

990zł brutto za miesiac/klatkę

Od nas z parteru widać często jak panowie z ochrony obchodzą budynek.

#43 2012-05-22 09:40:06

włamanie

Gość

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

#44 2012-05-30 12:45:06

Lisio

Member

Zarejestrowany: 2009-10-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

Witam wszystich niedowiarków ponownie ! .
Jak widać niestety spełniły się moje najczarniejsze przewidywania......Z ostatniego wpisu na forum wynika, że ostatnio miały miejsce przypadki usiłowania kradzieży z włamaniem do garaży w budynku przy ul. Wańkowicza. Tylko czekać jak zaczną się włamania do mieszkań. Nic się nie zmieniło- wszyscy płacą za tych "ochroniarzy" a i tak na teren obiektu wchodzi kto chce i kiedy chce.....Warto aby wszyscy przemyśleli to jeszcze raz - w szczególności Pan Ronin Jubei i Ci mieszkańcy, którzy pisali o oszołomach...... Podejrzewam, że po uzyskaniu absolutorium przez zarząd SM Agromet, nic w tej sprawie nie zostanie już zrobione. I tak będzie do kolejnego Walnego Zgromadzenia w przyszłym roku......Nikt za nic nie bedzie ponsił odpowiedzialności, ale za to zarząd co miesiąc będzie pobierał niezłe wynagrodzenie....Słowem psy szczekają, a karawana jedzie dalej......Powodzenia .

Offline

#45 2012-05-31 13:25:22

ewarodziewicz

Member

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Fatalnie działająca ochrona budynku przy ul. Wańkowicza

witam wszystkich,
zbliżają się wybory nowej rady nadzorczej w naszej spółdzielni. do zadań członków rady należy m.in. weryfikacja działalności zarządu oraz udzielanie mu absolutorium. zapraszam wszystkich niezadowolonych do startu w wyborach. zobaczymy, kto jest pieniaczem, a komu rzeczywiście zależy na zmianach.

popieram wypowiedzi ja i mieszkaniec. Uważam, że powinniśmy zacząć od zmiany własnych nawyków, a będzie to już duży krok w kierunku polepszenia bezpieczeństwa na naszym osiedlu.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely San Vito lo Capo masaże Ciechocinek układanie podłóg warszawa savo przeciw pleśni DG House Wrocław